Po książki warto sięgać, bez względu na to czy czytamy je dla siebie czy też siadamy do nich z dziećmi. Książki potrafią nauczyć nas wiele. U naszych dzieci rozwijają wyobraźnię, uczą pojmowania świata oraz tłumaczą nawet najtrudniejsze dla dorosłych zagadnienia. Będąc dorosłym człowiekiem dzięki czytaniu rozwijamy swoje słownictwo, ćwiczymy stylistykę i gramatykę. Dzięki książkom możemy się wiele nauczyć, przeczytać ciekawe rady warte wdrożenia w życiu. Ale dziś sięgamy po książeczki dla młodych czytelników od Wydawnictwa Bis.

DSC_0547Na spotkaniu Mam Blogerek Fanaberie w Poznaniu jednym z partnerów było Wydawnictwo Bis. Dzięki temu w nasze ręce trafiła świetna książka dla młodego czytelnika. A że mieliśmy kolejną część tej serii, postanowiłam pokazać Wam dziś obie publikacje. Autorką serii jest Joana Wachowiak, a ilustrowała ją Anita Głowińska. Książeczki te są dedykowane czytelnikom w wieku 3-7 lat. Zamknięte są w twardej okładce w formacie niemal 21x21cm.

DSC_0549Opowiastki dla małych uszu to 8 opowiastek dla młodego czytelnika. W każdej z nich znajdziemy zabawną, zaskakującą i niewątpliwie ciekawą historię z życia danego bohatera. Przeczytacie tutaj o wyprawie na księżyc pewnej żaby, o marzeniach o lataniu, których nie bała się snuć myszka. Znajdziemy na kartach ślimaka, który nie umiał się bawić z innymi, o szczęśliwym dniu wiewiórki. Ciekawą opowieścią jest ta o biedronkach. Jedna z nich była optymistką, radowała się nawet z najmniejszych rzeczy każdego dnia. Zestawiona z nią jest jej sąsiadka, która zawsze była niezadowolona. Oj skąd to znamy?

DSC_0545Historyjki dla małych uszu to 8 wspaniałych historyjek. Cieszą się one wielkim zainteresowaniem wśród moich dzieci. Spotkamy na kartach tej książki orła, który uczył się fruwać czy motyla cytrynka i jego przygodę z gwiazdką. najciekawsza jednak okazała się być historia o kotku, który przekonał się dlaczego uśmiech znaczy tak wiele w życiu. A Wy już wiecie dlaczego to właśnie uśmiech ma taki czar w sobie iż otwiera wszystkie ludzkie serca?

DSC_0541Książki mają piękne ilustracje, które z powodzeniem zajmują na dłuższą chwilę moich najmłodszych czytelników. Na ich podstawie zapytane przez mnie bliźniaki w swoim własnym języku snują przygody bohaterów. Każdy z rozdziałów jest odpowiedniej długości dla wieku 3-7 lat, nie nudzą się a wręcz powodują niedosyt. Litery w książeczkach są na tyle duże, że z powodzeniem starszak może podjąć się próby samodzielnego czytania historyjek i opowiastek. Koszt każdej z książeczek to 24,90zł i można je zakupić na stronie Wydawnictwa Bis <<TUTAJ>> oraz w dobrych księgarniach.

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

4 komentarze

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.