Dzieci kochają malować, mazać po wszystkim co wpadnie im pod rękę. Piszą po dokumentach, ostatnich czystych kartkach do drukarki kiedy akurat je potrzebujemy. Wybierają zawsze nasz ukochany długopis, który za chwilę poszukujemy w kieszeni w pracy. Potrafią kiedy zapada cisza zostawiać swoje znaki na ścianach, meblach, zabawkach i ubraniach. A może warto poszukać maluchom ciekawe kolorowanki do mazania? A co powiecie na miodowy blok rysunkowy?

DSC_0298Jakiś czas temu pisałam Wam o przepięknej książce z serii Opowiem Ci, mamo skąd się bierze miód <<TUTAJ>>. W marcu jako nowość ukazała się niejako kontynuacja lub może lepiej powiedzieć uzupełnienie tej książki – Miodowy Blok Rysunkowy. Wydany został przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia. W formacie typowym dla standardowego bloku rysunkowego ukryto 64 strony. Blok posiada utwardzaną okładkę tylną oraz miękkie kartki. Na kolejnych kartkach znajdziemy zadania do wykonania. Pomogą one rozwijać się naszemu dziecku. Znajdziemy tam różne metody wykonywania rysunków, np. malowanie z wykorzystaniem odcisków palców. Są strony zawierające kolorowanki, które przybliżą dziecku życie pszczół. Znajdziemy labirynty rozwijające u dziecka spostrzegawczość czy koordynację oko-ręka przy okazji ilustrowania ulubioną kredką drogi do mety. DSC_0308Czym głębiej wchodzimy pomiędzy stronice tym zadania wydają się być bardziej wymagające i skomplikowane. Głębiej znajdziemy obrazki, gdzie zadaniem dziecka jest połączenie kropek tworzących ilustrację. Są tez nasze ulubione obrazki z oznaczonymi przy pomocy figur geometrycznych barwami. Uwielbiam te chwile kiedy Jasio używając kolejne barwy odkrywa co kryje się w danym obrazku. Dla starszych pociech znajdziemy ilustracje, gdzie naszym zadaniem jest porównanie na pierwszy rzut okaz podobnych obrazków. A zatem poszukujemy tutaj różnic, dzięki czemu rozwijamy u dziecka spostrzegawczość czy też umiejętność koncentracji na danym zadaniu.

DSC_0305Seria ta jednak to nie tylko Miodowy Blok Rysunkowy. Znajdziemy tutaj aż 6 różnych bloków rysunkowych, a mianowicie: Mrówkowy, Pająka Kleofasa, Żabawny, Samolotowy oraz ten, który otrzymaliśmy Miodowy. Każdy z nich odwołuje się do konkretnej książki z serii Opowiem Ci, Mamo! Zarówno serię książek jak i uzupełniających je bloków polecamy. Bloki w cenie 15zł do kupienia na stronie Wydawnictwa Nasza Księgarnia <<TUTAJ>> oraz w dobrych księgarniach. Jak to dobrze, że blok rysunkowy przestał być jedynie zbiorem śnieżnobiałych stronic.DSC_0300

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

4 komentarze

 1. Fajnie, że powstało takie uzupełnienie tej serii – dzięki za informację 🙂 Mamy książeczkę o mrówkach i blok mrówkowy tez chętnie do niej dokupimy 🙂

  • MamaNaTropie Reply

   Myślę że to świetna opcja, doskonale rozszerza wiedzę maluchów na temat

  • MamaNaTropie Reply

   Masz zupełną rację, moje dzieciaki też kochają tą serię!

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.