Głęboko osadzone oczy mogą przysparzać wiele problemów podczas makijażu. Wystarczy, że wykonasz go nieudolnie, a wyraz całej twarzy będzie pozbawiony konkretnych rys i kształtów. Dlatego tak ważne jest, aby make-up oka wykonać według kilku zasad, do których wskazówki znajdziesz w tym artykule!

W czym tkwi problem?

Oczy u każdego z nas są inaczej rozmieszczone na twarzy. Mogą być rozłożone symetrycznie lub na zewnątrz, a także głęboko i płytko osadzone. Wiele osób z głęboko osadzonymi oczami twierdzi, że są one małe i przez to spojrzenie traktują jako wadę. Wystarczy jednak, że wykonując makijaż twarzy i oczu skupisz się na tym, aby wydobywał on oczy i optycznie je powiększał. Wtedy nawet małe oczy będą wyglądały na duże.

Makijaż oczu głęboko osadzonych

 • Do makijażu wybieraj rozświetlające cienie. Mogą być one zarówno jasne, jak i ciemne, ale ważne aby posiadały świetliste drobinki, które optycznie powiększą i wydobędą oko.
 • W makijażu oczu głęboko osadzonych bardzo ważne jest podkreślenie rzęs. Wybierz do tego tusz, który jednocześnie pogrubi, wydłuży i podkręci rzęsy. Najlepszy tusz do rzęs znajdziesz w ofercie marki L’Oreal Paris, która oferuje różnorodne wybory tego produktu, np. tusz który nadaje efekt motyla lub sztucznych rzęs.
 • W makijażu, który za chwilę poznasz, warto zastosować bazę pod cienie, która utrwali aplikowane kolorowe i nie tylko kosmetyki i sprawi, że make-up oka utrzyma się cały dzień. Produkt ten jest polecany, ponieważ makijaż oczu głęboko osadzonych wymaga zastosowania kilku kosmetyków jednocześnie, a dzięki ich utrwaleniu efekt dużych oczu utrzyma się długo.
 • Zaopatrz się w dobry kosmetyk do podkreślenia brwi. Odpowiednio je konturując jesteś w stanie optycznie podnieść powiekę, na skutek czego oko powiększa się i wydobywa.
 • Dobrym kosmetykiem, którego właściwe zastosowanie powiększa spojrzenie jest kredka w kolorze białym lub nude.

Jak zrobić makijaż oczu głęboko osadzonych?

 1. Na powiekę nanieś bazę pod podkład lub bazę pod cienie.
 2. Wybierz cienie w dwóch wariantach kolorystycznych. Jaśniejszy zaaplikuj na środek powieki od wewnętrznego kącika oka. Z kolei ciemny na zewnętrzną część powieki. Pamiętaj, aby miejsce połączenia się cieni nie było zaznaczone wyraźnie, ale połącz ładnie te cienie, by z jasnego koloru przechodziły w ciemny.
 3. Białą kredką zarysuj dolną linię wodną oka, co sprawi, że spojrzenie wyda się świeże i większe. Jako alternatywę możesz wybrać kredkę w kolorze nude, jednak biała zadziała o wiele lepiej.
 4. Tuż przy linii rzęs narysuj bardzo cienką czarną kreskę, która zagęści rzęsy i sprawi, że oko będzie pełniejsze. Unikaj grubych czarnych kresek, które otaczają całe oko, ponieważ sprawią one, że oko jeszcze bardziej się pomniejszy.
 5. Starannie i dokładnie wytuszuj rzęsy na całej ich długości. Zastosuj do tego wydłużający, pogrubiający i podkręcający tusz, który będzie stanowił idealne wykończenie makijażu.
 6. Nie pozostawiaj brwi samych sobie, ale również zadbaj o ich estetykę. Jeżeli jesteś blondynką, wybierz cień do brwi w kolorze jasny brąz, a gdy masz ciemne włosy, postaw na ciemny brąz. Zaznacz ładnie brwi, które sprawią, że oko będzie pełniejsze i większe.
 7. Całość możesz utrwalić mgiełką, która przedłuża trwałość makijażu, dzięki czemu będziesz miała pewność, że utrzyma Ci się przez cały dzień.
 8. Dobrym sposobem, który nie jest znany, ale w bardzo łatwy sposób wydobywa oko, jest konturowanie twarzy. Rozjaśniając okolice skóry pod oczami, a także linię tuż pod łukiem brwiowym sprawisz, że oko zyska rozświetlenia, świeżości i wyda się większe!

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

3 komentarze

 1. Ja mam dokładnie takie oczy, głęboko osadzone 🙂 Bardzo je lubię, a to dlatego, że wcale nie muszę ich malować, aby wyglądały na pomalowane 😉 jednak makijaż najczęściej jest na mojej twarzy i oczywiście z porad skorzystam 🙂

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.