Dieta niemowlaka, to temat o który pytacie. Wiem, że wiele kwestii jest ciężkich do zrozumienia, wyjaśnienia czasami prawie nie do zrealizowania w działaniach z dzieckiem. Do tego oczywiście nakładają się alergie na różne pokarmy. Oczywiście kogo nie zapyta młody rodzic jak podejść do tematu – dieta niemowlaka – otrzyma milion dobrych rad, często wykluczających się nawzajem. I wierzcie mi lub nie, ale to czy rozszerzacie dietę pierwszego czy kolejnego dziecka wcale nie okazuje się mieć znaczenie. Niby wszystko wiemy, wszystko przerobiliśmy i nic nas przy kolejnym dziecku nie zaskoczy. Nic bardziej mylnego! Każde dziecko potrafi pokazać nam, rodzicom swoje indywidualne podejście do swojej diety.

W związku z tym, że dotarła do mnie fajna paczuszka od Lidl Polska w ostatnim tygodniu, mam dla Was konkurs. oprócz pieluszek Toujours, o których pisałam Wam w teście pieluch jednorazowych dotarły produkty Bebiprima.
To nowość w Lidl-u, a marka ta wyszła spod ręki Hipp-a. Składy są świetne i pewnie będziemy do nich wracali 🙂 W asortymencie znajdziemy słoiczki z obiadkami i deserami dostosowanymi do wieku, kaszki oraz mleka modyfikowane. Produkty są warte Waszej uwagi 🙂
A teraz obiecany konkurs 🙂 Do wygrania dla jednej osoby będzie spory zestaw pomocny w temacie – dieta niemowlaka. Składa się on z:
* Bebiprima mleko następne po 6 miesiący 500g
* Bebiprima młoda marchewka z ziemniakami po 4 miesiącu 190g
* Bebiprima soczyste warzywa z ryżem i kurczakiem po 4 miesiącu 190g
* Bebiprima marchewka z ziemniakami i delikatną wołowiną po 4 miesiącu 190g
* Bebiprima delikatne puree warzywne po 5 miesiącu 190g
* Bebiprima jabłka i banany z sucharkami po 4 miesiącu 190g
* Bebiprima jabłka z bananami po 4 miesiącu 190g
Zainteresowani? To teraz kilka zasad konkursu:
1. Konkurs trwa w terminie 13-24.04.2016.
2. Wyniki zostaną podane w ciągu 7 dni od zakończenia konkursu. Laureata wybierze komisja składająca się z naszej rodzinki.
3. Do wygrania jest 1 zestaw opisany powyżej.
4. Sponsorem konkursu jest Lidl Polska.
5. Organizatorem konkursu jest blog Mama na Tropie.
6. Należy być obserwatorem/lubić  Mamę na Tropie, polubić i udostępnić publicznie plakat konkursowy <<TUTAJ>>.
7. Zadanie konkursowe!
Temat konkursu to “Dieta niemowlaka”.  Na blogu pod tym postem, który czytacie należy zostawić komentarz Biorę udział jako… (nick z FB). Pod plakatem konkursowym na FB <<TUTAJ>> należy zostawić komentarz, w którym w jednym zdaniu napiszecie co Was zaskoczyło, przeraziło, czemu nie sprostaliście lub co było łatwe w rozszerzaniu diety niemowlaka.
8. Wysyłką nagród zajmuje się Mama na Tropie, tylko na terenie Polski.
9. Laureat powinien przesłać swoje imię i nazwisko, adres, numer telefonu w celu wysyłki nagrody na adres organizatora konkursu w terminie do 7 dni od ogłoszenia wyników: myszkakw@gmail.com.
Milej zabawy!
*** WYNIKI *** WYNIKI *** WYNIKI ***
Bardzo dziękuję wszystkim za udział w zabawie. Z wielkim bólem głowy i serca musiałam wybrać tylko jedną osobę. Oto są zatem wyniki, na które tak bardzo czekacie 🙂 A zestaw powędruje do Pani Marzeny Lenart za ten obraz rozszerzania diety i mitów:
“Przy układaniu diety mojego Jaśka najbardziej zaskoczyło mnie jak bezsensownymi radami potrafi młodą mamę zbombardować otoczenie – od dawania do picia GLUKOZY, przez dodawanie do KASZKI 3-miesięcznemu bąblowi MĄKI (!), przez SOLENIE potraw, do stwierdzenia, że dziecko nie wie ile może zjeść i że zawsze warto (nawet na siłę) WMUSIĆ dodatkową łyżeczkę. Hitem było stwierdzenie, że WHO się nie i złoty standard karmienia wyłącznie piersią przez pierwsze 6 miesięcy to głupota i że dziecko się nie najada, bo budzi się w nocy. No do tego perełki, że butelkę może ciągnąć i do 3 roku życia bez szkody dla zębów i mięśni szczęki, a do 2 lat trzeba DOKŁADNIE blendować zupki, żeby dzieciak się nie zadławił… Jednym słowem SZOK!:)))”
Gratuluję i czekam na dane na priv na FB lub e-mail: myszkakw@gmail.com
Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

18 komentarzy

  1. Marzena Lenart Reply

    Biorę udział jako Marzena Lenart. Tak się nazywam, więc ma to jakiś sens…:))

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.