Kochamy czytać bajki. Dzieci siadają wieczorem w łóżku, otaczają rodzica przyniesionymi książkami i każą, wręcz wymagają czytania! A czytanie jak wiadomo rozwija zasób słów młodego człowieka, jego wyobraźnię czy ćwiczy umiejętność skupienia uwagi przez dłuższą chwilę na jednej czynności. Ostatnio nowości do naszej biblioteczki ofiarowała nam Zielona Sowa.

DSC_0258Bajki o misiach to ciekawa seria wydawnicza obejmująca 4 tytuły. Są to: Herbata u promyka, Urodzinowy prezent, Lekcja pływania oraz Petit maluje wieżę Eiffla. Autorem serii jest Pani Aniela Cholewińska-Szkolik. Wszystkie książeczki są formatu 195×240, mają twardą okładkę i są przeznaczone dla dzieci w wieku 4-5lat. Otrzymaliśmy książkę pt. Lekcje pływania. Zawiera ona 5 opowiadań o przygodach misiów, zarówno takich znanych z filmów przyrodniczych jak miś polarny oraz tych pluszowych, gałgankowych, zabawkowych. Dzięki tym opowiadaniom dziecko doświadcza ciekawych przygód bohaterów, poznaje świat oraz przyrodę. Opowiadania są wciągające, ciekawe i chętnie słuchane przez synów. DSC_0269Plusem jest to, iż każde z opowiadań jest o innym misiu dzięki czemu możemy płynnie zmieniać ich kolejność czy ilość danego wieczoru. Dodatkowo książka jest pięknie ilustrowana przez Martę Kurczewską. Każde dziecko kocha misie, ma często swojego ulubionego, z którym tak jak moje bliźniaki codziennie wyrusza w podróż do wielkiego świata. Choćby to była droga komunikacją miejską tylko pomiędzy żłobkiem a domem. Ciekawi jesteśmy bardzo pozostałych części. Wszystkie do kupienia w cenie 16,99zł za egzemplarz na stronie Wydawnictwa Zielona Sowa <<TUTAJ>> lub w dobrych księgarniach. DSC_0274

Znacie Tappiego? My jeszcze chwilę temu też nie mieliśmy zbytniej świadomości o jego istnieniu. Jest to świetna seria wydawnicza przeznaczona dla dzieci w wieku 4-5lat. Autorem ich jest Marcin Mortka a ilustratorką Marta Kurczewska. Seria Tappi i przyjaciele to 6 książek. My otrzymaliśmy książkę pt. Tappi i wspaniała przyjaźń. Posiada ona twardą okładkę i jest w formacie 195×240. Powiem Wam, że po pierwszym bliższym spotkaniu z sympatycznym Tappim nie można go nie pokochać.  Dzieci słuchają z zapartym tchem opowiadań o przygodach sympatycznego wikinga Tappiego i jego przyjaciół. W każdej części zapraszają nas na 10 przygód w Szepczącym Lesie. Opowiadania są bardzo fajnej długości, spokojnie mogą być czytane nawet młodszym dzieciom. Nasza część opowiada o sile przyjaźni, o relacjach między przyjaciółmi. Chichotek idzie do przedszkola i przeżywa wszystkie związane z tym miejscem emocje począwszy od strachu o brak akceptacji, przez zaciekawienie światem przedszkolaka po budowanie więzi. Dzięki tej części możemy przygotować również naszego malucha właśnie do pójścia do przedszkola. Oczywiście dodatkowo przygody bohaterów są ilustrowane pięknymi ilustracjami 🙂 DSC_0278My na pewno sięgniemy po kolejne części opowiadające o sympatycznym wikingu Tappim i jego przyjaciołach. Wszystkie części do kupienia są w cenie 19,99zł za egzemplarz na stronie Wydawnictwa Zielona Sowa <<TUTAJ>> lub w dobrych księgarniach.

DSC_0268A jeśli pokochaliście przygody Tappiego jak my to chciałam Wam powiedzieć, że ostatnio ukazało się ciekawe wydawnictwo, a mianowicie Urodziny Tappiego. A w środku kartonowego pudełka znajdziemy oprócz książki również grę planszową 🙂

A Wy kochacie tych bohaterów, znacie te serie wydawnicze? Jakie inne serie zagościły na stałe w Waszych biblioteczkach?

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

4 komentarze

    • MamaNaTropie Reply

      U nas też ten bohater rozgościł się na dłużej!

    • MamaNaTropie Reply

      Cieszę się, bo moje dzieci też ją polubiły 🙂

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.