Kiedy dni są piękne i ciepłe każdy woli spędzać je na ogrodzie, na zabawach w piaskownicy czy huśtawkach. Czasami zdarzają się takie dni jak dziś kiedy dzień jest krótki, za oknem szaro i ponuro, a momentami zacina deszcz. W takie dni ja najchętniej nie wychodziłabym z domu, owinięta w ciepły koc siedziałabym z gorącym kakao w dłoni. Oczywiście mając trójkę maluchów o takich wygodach muszę zapomnieć. W takie dni jak dziś trzeba wymyślić fajne zajęcia dla chłopaków 🙂 Tym razem z pomocą przyszły nam gry dla dzieci od Granna.

DSC_0171 DSC_0172W zgrabnej paczuszce przyszły do nas 3 gry dla dzieci, dwie z serii Już Gram oraz jeden zestaw z serii Gier Podróżnych. Seria Już Gram jest dedykowana dzieciom w wieku 2-4 lata. Zamknięte są w tekturowych pudełkach. Otrzymaliśmy do zabawy dwie gry z serii: Auta oraz Mamusie. Gry są bardzo odporne na magiczne łapki mniejszych dzieci. Nie wiem jak Wasze maluchy moje potrafią zagiąć wszystko, porwać czy podczas zabawy najnormalniej i nie do końca świadomie zniszczyć. Elementy wykonane są z grubej tektury, są kolorowe i sporych rozmiarów. Obrazki na nich umieszczone są czytelne dla małego dziecka. W grze Auta mamy prostokątne obrazki przedstawiające 6 różnych aut. Do każdego z nich można dopasować 3 elementy związane z danym autem i zawodem wykonywanym przez osobę poruszającym się danym samochodem. Np. wóz strażacki, do którego nasza pociecha może dopasować strażaka, hydrant oraz gaśnicę. W zestawie znajdziemy też plakat oraz propozycje 4 zabaw z tym zestawem: zgadywanka-dobieranka, bardzo ważne zawody, puzlotto oraz kto szybszy. Sposób zabawy więc z powodzeniem możemy dobrać do wieku naszej pociechy. W grze Mamusie mamy 12 par klocków, na których jest umieszczona mama lub dziecko danego zwierzątka. Obrazki są kolorowe, czytelne i interesujące dla małego dziecka. Są one foliowane, co dodatkowo zwiększa ich odporność na malucha. Podstawową grą jest dobieranie zwierząt w pary, jednak możemy bawić się również w pytania, memo oraz dobierankę. Seria ta pozwala nam dobrze się bawić, zająć dłuższą chwilę dziecko oraz rozwijać jego słownictwo, motorykę małą, spostrzegawczość oraz koncentrację. Polecam każdemu maluchowi i jego rodzicowi!!! Do kupienia u Granna za 29,99zł za produkt lub w dobrych sklepach z zabawkami i księgarniach.

DSC_0174Gra podróżna jest małym, zgrabnym pudełkiem zawierającym olbrzymią dawkę zabawy dla całej rodziny. Gra Omnibus jest dedykowana młodzieży w wieku 12+. W środku znajdziemy 45 kart z pytaniami – zawierającymi w sumie 450 pytań z różnych dziedzin życia i wiedzy. Z drugiej strony każdej z kart znajdują się oczywiście odpowiedzi jeśli byśmy mieli problem z udzieleniem tych prawidłowych. Zestaw zawiera również 40 żetonów punktów oraz 10 żetonów odpowiedzi. Wszystko zebrane jest w czytelną instrukcję zabawy! A na czym polega zabawa? W domu czy w podróży możemy zadawać graczom pytania znajdujące się na kartach. Odpowiedź na każde pytanie odbywa się na zasadzie prawda/fałsz. Czy gra jest łatwa? Uważam, że znajdziemy w zestawie pytania, na które odpowiedź nie będzie oczywista ale i takie, które będą łatwe nawet dla 12-latka. W zabawie może brać udział od 2 do 5 graczy. Gra jest bardzo ciekawa, pobudzająca pracę umysłu graczy. Do kupienia u Granna za 19,99zł za produkt lub w dobrych sklepach z zabawkami i księgarniach.

 DSC_0185 DSC_0180 DSC_0192Wy jakie gry kochacie, w co się bawicie wieczorami? Pochwalcie się!

Author

Mam na imię Kasia. Miło mi gościć Cię na moim blogu. Znajdziesz tutaj świat malowany rękami bliźniaków, dłońmi rodziny wielodzietnej złożonej z 5 osób, aromatem smacznej kuchni, ułatwieniami gadżetów czy szminką ust matki-kobiety. Zostaw komentarz, udostępniaj, polecaj dalej lub pisz wiadomości - czekam :-)

3 komentarze

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.