Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko uczyło się jak najwięcej i jak najszybciej zdobywało nowe umiejętności. Jednak nie zawsze możemy sami pomóc w tym naszemu malcowi. A kiedy sięgamy po “pomoce naukowe”, jest ich na rynku sporo i nie do końca jesteśmy pewni co się sprawdzi. W związku z tym chciałam wam pokazać dwie pozycje, które otrzymaliśmy w ramach współpracy z Wydawnictwem Zielona Sowa w ostatnim czasie.

Dotarły do nas dwie pozycje oparte na klockach:
Rosnę i poznaję z puzzlami – owoce 1+
Gram z sówką Zuzią Zawody 2+
Książeczki z serii Rosnę i poznaję to cykl ciekawych książeczek dla dzieci w wieku 1+ w twardej okładce. Są bardzo poręczne i nawet małe dziecko z łatwością nią manipuluje w rączkach. Dzięki tej serii dziecko poznaje nowe słowa, rozwija swoją sprawność manualną przy układaniu puzzli oraz ćwiczy koordynację ruchową przy kolorowaniu obrazków. W środku na utwardzonych kartach znajdziemy w naszym egzemplarzu kolorowe, realne obrazki przedstawiające owoce. Dzięki temu maluch poznaje otaczający świat oraz nowe słowa. Mamy tutaj również stronice z puzzlami przedstawiającymi również owoce, które dziecko z powodzeniem może układać. A pod każdą planszą puzzli znajduje się jeszcze kolorowanka, którą maluchy mogą opanować posiadanymi w domu kredkami. Wydawnictwo jest trwałe i stawia dzielnie opór zajmującymi się nią maluchami. Cena książeczki to 16,99zł i jest do kupienia na stronie Wydawnictwa Zielona Sowa <<TUTAJ>> oraz w dobrze zaopatrzonych księgarniach.
Rosnę i poznaję Zielona Sowa

Gram z sówką Zuzią to fajna seria gier dla dzieci w wieku 2+. Są to 24 plansze do memory zamknięte w kartonowym opakowaniu wraz z książeczką do kolorowania. Nasz egzemplarz jest pomocny w poznawaniu zawodów przez młodego człowieka. Zasady gry w memory są proste! Odwracamy wszystkie plansze na lewą stronę i odkrywamy po dwie starając się zapamiętać sobą, która znajdzie najwięcej par. Ciekawą pomocą jest też dołączona książeczka, gdzie znajdziemy naklejki i strony do kolorowania z danymi zawodami. Produkt ten jest bardzo fajną pomocą w nauce dla dziecka oraz po prostu zabawą wspólną dla całej rodziny. I powiem Wam szczerze, że kilka razy udało się naszemu Jasiowi wygrać ze mną czy z mężem. Za pomocą plansz pracuję też z młodszymi Frankiem i Olkiem. Staram się zachęcać ich do odnajdywania par pośród rozłożonych klocków, uczę pojęcia takie samo oraz oswajam z nazwami zawodów tłumacząc im co dana osoba robi. I jeszcze jedno, karty do memory przychodzą w takich prostokątnych pakietach, które moje dzieci wtórnie wykorzystują do zabawy… Grę można zakupić w cenie 19,99zł na stronie Wydawnictwa Zielona Sowa <<TUTAJ>> oraz w dobrze zaopatrzonych księgarniach.

Produkty dla dzieci Zielona Sowa
Poznaję świat z Zieloną Sową

6 komentarzy

  1. Uwielbiam Sówkę. Jest świetna, prosta, a karty bardzo wytrzymałe 😀 Moje dziewczynki nie pozwalają wyrzucać nawet tych "krzyżyków", układają w nich karty z powrotem dopasowując do obrzeży 😉

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.