Jakiś czas temu do kin zawitała druga część filmu Bella i Sebastian 2. Jest to film dedykowany młodym ludziom i porusza wiele ważnych, czasami ciężkich tematów dotyczących ich życia. Film cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a recenzje na jego temat są w przeważającej masie bardzo pozytywne. To samo tyczyło się również pierwszej części tego filmu.

Ale ja dziś chciałam napisać Wam kilka słów na temat książki! Z reguły filmy produkowane są na podstawie wcześniejszej książki czy sztuki. Na niej oparty jest scenariusz i cała historia. Tym razem było to na odwrót. Książki, zarówno pierwsza jak i druga część oparte są własnie na scenariuszu filmu Juliette Sales oraz serialu telewizyjnego Cecile Aubry (informacja podana na podstawie notki prasowej Wydawnictwa Rebis). Z powodzeniem więc możemy najpierw poznać film, a później sięgnąć po książkę. Choć ja nadal preferuję rozpoczęcie przygody z daną historią na łamach książki z późniejszym sięgnięciem do filmu czy serialu. Książka (obie części) na polskim rynku została wydana przez Wydawnictwo Rebis.
Bella i Sebastian – Wydawnictwo Rebis

Zarówno pierwsza jak i druga część są utrzymane w podobnej stylistyce i barwach co pozwala na bezproblemowe trafienie na obie części na sklepowej półce. Książki na okładce są utrzymane w kolorach błękitnym oraz opatrzone sylwetkami głównych bohaterów. Głównymi bohaterami są tutaj tytułowi Bella – czyli pirenejski pies pasterski oraz Sebastian – młody chłopiec, który musi stawić czoła wielkim problemom swojego życia. W pierwszej części Sebastiana zastaje wojenna rzeczywistość. Choć chłopiec mieszka w małej, górskiej wiosce dość mocno dotyka go problem walk i okupacji. Pomimo, ze w tak mocny sposób ingeruje ona w jego życie, jednak nie zabieram mu całkowicie radości tak typowej okresowi dzieciństwa. Dzięki spotkaniu bestii w postaci białego pirenejskiego psa pasterskiego jego dni zapełniają się przygodami oraz ogromem przyjaźni, której nie mógł doznać w kontaktach z rówieśnikami. Druga część zaś zaprasza nas do niby codziennego, wracającego do normalności życia Sebastiana oraz jego rodziny. Choć przyjaźń z Bellą stanowi teraz wyznacznik jego życia, wiosna przynosząca zmianę na wolność nie uwalnia Sebastiana od wojny całkowicie. 10-latek musi wyruszyć na poszukiwania Angeliny… Wszystkich, którzy pokochali film oraz tych, którzy jak my nie znali tej historii zachęcamy do sięgnięcia po tą serię i zagłębienia się w alpejskich, pięknych klimatach i przyjaźni jaka rodzi się między człowiekiem a psem.

Książka w cenie 32,90zł (część pierwsza) oraz 29,90zł (część druga) w Wydawnictwie Rebis <<TUTAJ>> oraz w dobrze zaopatrzonych księgarniach.

3 komentarze

  1. Podobnie jak Ty wolę zaczynać od książki – i przeważnie okazuje się ona lepsza niż film na jej podstawie, choć zdarzają się również wyjątki. Takie filmy o przyjaźni ludzi i zwierząt bardzo lubiłam jako dziecko i nadal mam do nich wielki sentyment.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.