Ocieplenie domu jak się okazuje bywa problematyczną sprawą. Kiedyś nastaje takie dzień kiedy “dorabiamy” się swoich czterech ścian. Cieszymy się szczególnie kiedy jest to domek lub chociaż poddasze dające nam pole do popisu zarówno pod względem budowlanym jak i designerskim. Ale gdy przyjdzie pierwsza zima okazuje się, że nasze poddasze wcale nie jest takie ciepłe i przytulne jak myśleliśmy. Staramy się jako członkowie tej rodziny tworzyć wspaniałą, ciepłą atmosferę w rodzinnym domu jednak bez porządnego ogrzewania będzie nam ciężko. Jak zatem ocieplić nasz dom równocześnie dbając o jego niepowtarzalny, zapierający dech wystrój?

1. Po pierwsze – kominek.

Kominek jest świetną sprawą. Jeśli tylko możemy sobie taki sprawić warto rozważyć taką opcję. Oczywiście warto poczytać, poszperać aby nie postawić sobie zbyt dużego “klocka” na pół pokoju, po którego odpaleniu będziemy mieli saunę 50 stopniową. Przy mniejszych powierzchniach można zakupić małą tzw. kozę, która z powodzeniem przy pociągnięciu płaszcza wodnego ogrzeje nam wodę i poda ciepło na kaloryfery w mieszkaniu. A co najważniejsze dla mnie przy kominkach, mają one swój niepowtarzalny klimat, tworzą aurę przytulności i intymności. Sprawiają, że chcemy się przy nich ogrzewać. Jeśli byśmy mogli to byśmy się w nie wtulili. Dodatkowo nie wiem jak takie kominek to czyni, ale ja w jego okolicy po prostu usypiam utulona do snu spokojnymi płomieniami trawiącymi palące się polana.  A czy Wy też macie takie wrażenie w pobliżu kominka?? Oczywiście powstaje pytanie gdzie trzymać drewno, może warto sięgnąć po pięknie zwieńczoną metalem w stylu Loft skrzynię, np. taką jak ta od MT WOOD?
Kominek we wnętrzu.
Skrzynia na drewno kominkowe – MT WOOD

2. Po drugie – grzejniki.

Kiedy urządzaliśmy nasze poddasze, wiele musiałam o grzejnikach się nauczyć. To gdzie i jak je umieścicie ma ogromny wpływ na to jak sprawnie ciepło będzie się rozchodziło po mieszkaniu. Warto czasami sięgnąć po większą ilość żeberek, aby mieć moc. Oczywiście nie trzeba nikomu mówić, iż w zależności od wielkości pomieszczenia powinien znajdować się w każdym pokoju minimum jeden ożebrowany stwór. Oczywiście my założyliśmy sobie standardowe grzejniki, jednak ostatnio trafiłam w internecie na całą paletę pięknych. Tak nie boję się użyć tych słów do czegoś takiego jak grzejnik. Są ozdobne, kolorowe, a niektóre z powodzeniem imitują obrazy. Popatrzcie sami na stronie http://mat-dom.pl/
Ozdobne grzejniki

3. Po trzecie – wystrój.

Ocieplenie domu a jego wystrój – co mają wspólnego? Otóż okazuje się, że całkiem sporo! Zadziwiająco często drobne gadżety pomagają nam stworzyć wspaniałe wnętrza. Począwszy od świec i latarenek, których płomienie tworzą atmosferę przytulności, ciepła po koce i poduszki pozwalające nam zapaść się w nie i otulić po sam czubek głowy. Oczywiście ważnym elementem wystroju jest samo oświetlenie i zastosowanie rozproszonego światła we wnętrzu, punktowego podkreślającego ozdobne elementy ale dającego zarazem wrażenie ciepła w pomieszczeniu. Obecnie częstym trendem w wystroju wnętrz jest minimalizm, zimno współczesności, ale warto pamiętać iż w tym wnętrzu mieszkamy i chcemy się czuć w nim jak najlepiej. A co wg Was najlepiej ociepliło by suche i zimne wnętrze??? Napiszcie co się Wam marzy w Waszym wnętrzu aby ocieplić dom! A jeśli szukacie więcej inspiracji zajrzyjcie <<TUTAJ>>.
 Poduszki we wnętrzu
Oświetlenie we wnętrzu

6 komentarzy

  1. Jestem chyba strasznie do tyłu jeśli chodzi o trendy w aranżacji wnętrz, bo takie grzejniki pierwszy raz na oczy widzę ;)Kominka u nas brak, dlatego staram się ocieplić właśnie takimi drobnymi, pozornie mało istotnymi elementami – i jestem wielką maniaczką poduszeczek we wszystkich możliwych kształtach, kolorach i rozmiarach 😉 A najważniejsze chyba, żeby atmosfera pomiędzy domownikami była ciepła i serdeczna 😉

  2. Niestety nie wszystkie powierzchnie w naszych Polskich warunkach można ogrzać kominkiem. Owszem jest to rozwiązanie piękne, bardzo efektowne, ale mało praktyczne. Kominek moim zdaniem bardziej nadaje się jako element dekoracyjny, stąd teraz dużo kominków ze sztucznym ogniem, niż pełniący funkcję ogrzania domu.

  3. Uwielbiam drewniane wnętrza. Mają swój niepowtarzalny klimat. Różnią się od obecnego, wszędobylskiego koloru białego i szarego.

  4. Kominek pozostaje w sferze marzeń… 😉 Grzejniki prezentują się ciekawie ale te inspiracje wnętrzarskie są świetne. Poczytałabym znacznie więcej o nich.

  5. Bardzo podobają mi się takie nowoczesne grzejniki 🙂 Jeszcze kilka lat temu w ogóle nie słyszałam o wykorzystaniu ich jako ozdób mieszkania, ale ostatnio już zastanawiam się nad wyborem do swoich pomieszczeń 🙂

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.