DIY jest obecnie bardzo fajnym trendem. Uwielbiam robić coś sama w domu, trochę po cichu przed rodziną, bo nie zawsze moje próby ręcznych prac kończą się sukcesem. Jednak tak się napatrzyłam na te piękne inspiracje dotyczące kalendarzy adwentowych, o których pisałam ostatnio (znajdziecie je TUTAJ), ze postanowiłam podjąć to wyzwanie. Także, jeśli chcecie zrobić własnoręcznie kalendarz adwentowy, drewniany i papierowy to zapraszam serdecznie. Oto moje DIY!

Czego będziecie potrzebować?

drewniana choinka z gwiazdą
2 różne kolory papieru do pakowania prezentów
naturalny sznurek
klamerki z liczbami (1-24 oczywiście, ja kupiłam je w jednym ze sklepów)
przezroczysta taśma klejąca
nożyczki
zszywacz
coś co wrzucicie do pakunków (u nas lizaki, cukierki i jajka niespodzianki)
trochę czasu i wiary w siebie
TALENT NIE JEST NIEZBĘDNY!!!

Wykonanie.

Kalendarz adwentowy w głównej mierze opiera się na szkielecie – drewnianej choince z gwiazdą. Kiedy ją zobaczyłam, pomyślałam, że byłaby też świetnym nie tylko kalendarzem adwentowym, ale i ozdobą świąteczną tam, gdzie żywa choinka nie zmieściłaby się. Choinka ta to połączenie 6 desek drewnianych oraz drewnianej gwiazdy. Całość ręcznie wykonana i malowana farbami do drewna odpornymi nawet na warunki atmosferyczne panujące na dworze.
Następnie musimy wykonać opakowania na nasze prezenciki. Ja użyłam grubszego papieru do pakowania prezentów. Wystarczy pociąć go w większe prostokąty, a następnie zawijamy dół i jeden z boków dwa razy oraz sklejamy je przezroczystą taśmą klejącą. Następnie umieszczamy w środku nasz prezencik lub zadanie dla właściciela kalendarza. Ja użyłam w tym roku różnych, drobnych słodkości, największą włożyłam do paczuszki oznaczonej numerem 24. Zawijamy górę. Związujemy nasz naturalny sznurek, aby uzyskać pętlę i przyszywamy ją do góry naszej paczuszki.

Należy pamiętać aby przygotować sznurki różnej długości. Dzięki temu prezenciki będą na różnej wysokości i pięknie zapełnią naszą drewnianą choinkę. To zszycie ukrywamy pod klamerką z liczbą oznaczającą dany dzień. Gdy mamy przygotowane już wszystkie 24 paczuszki z prezencikami, ubieramy naszą drewnianą choinkę. Gwarantuję, ze efekt jest piękny i niebanalny.

Ostateczny wygląd choinki zależy tylko do Waszej wyobraźni!!! Powodzenia!

14 komentarzy

  1. Kurcze mnie to nie kręcą te kalendarze. Chociaż ten jest naprawdę dopracowany i całkiem nieźle wygląda, ale w tym roku nie mam siły na taki wysiłek :-).

    • ja robiłam po raz pierwszy kalendarz, nigdy nie miałam okazji i czasu… Cieszę się że się tym razem udało!

    • MamaNaTropie Reply

      Jeszcze chwila została do “odpalenia” kalendarzy. Myślę, że coś wymyślisz

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.