Opowiem Ci Mamo, skąd się bierze miód! Czy dziecko pytało Cię o dziwne rzeczy, które czasami przerastają nawet Twoją rodzicielską wiedzę? Czy szukasz prostych odpowiedzi na proste choć techniczne pytania? Czy wychowujesz malucha na małego geniusza, a świat dla niego to niekończąca się przygoda? To może doczekasz dnia kiedy dziecko powie Ci- Choć opowiem Ci Mamo o… To będzie Wasza wielka chwila!

Nasz 3,5 letni syn zadaje pytania z częstotliwością pistoletu automatycznego. Na wiele z nich ciężko jest nam odpowiedzieć mu w sposób czytelny i łatwy do zrozumienia a zarazem zawierające tylko prawidłowe informacje. Ale odkryłam świetną serię książek dedykowanych dzieciom w wieku 2-6 lat, które mogą stanowić ciekawą i silną podporę w naszych dociekaniach i poznawaniu przez dziecko świta. Do tej pory nie znałam tej serii pod nazwą: Opowiem Ci Mamo wydawanej przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Tym razem mieliśmy przyjemność poznać nowość zapoznającą naszą pociechę z pszczelarstwem.

Ktoś może powiedzieć, że temat mało ciekawy, że nie spotkał się z pytaniami dotyczącymi akurat tego zagadnienia. Ale miód towarzyszy nam w kuchni w tak wielu postaciach. Mój syn bardzo ciekawi się kuchnią, chce pomagać, choć nie zawsze wychodzi nam to na dobre. A ja choć jestem biologiem mam problem z przełożeniem akademickiej wiedzy na dziecięcy świat. I tak oto rozpoczęliśmy wycieczkę po pszczelim świecie. Książka jest pięknie wydana w formacie A4. Na plus poczytuję również fakt iż w całości jest wydana na twardym papierze, mamy więc zarówno okładkę jak i kartki w środku sztywne. Okazuje się to być dobrą opcją kiedy mamy w domu starszaka przedszkolaka i zdecydowanie żłobkowe ciekawe świata maluchy. Bardzo kolorowa, zawiera ciekawe ilustracje pomagające nam w pełni poznać życie pszczół. W środku znajdziemy w przystępny sposób dla dziecka przedstawiony proces powstawania miodu oraz zachowania samych pszczół. Możemy również zajrzeć z maluchem do środka kwiatu. Dla nas fajną opcją były też strony zawierające instrukcje z rodzaju “zrób to sam”. Możemy wykonać z pociechą ul pełen ciekawych pszczół czy też kwiaty z bibuły. Myślę, że to wielki plus, ponieważ książki powinny w sposób maksymalny angażować czytelnika oraz zachęcać go do powracania. książka w cenie 39,90zł do kupienia w dobrych księgarniach oraz u wydawcy <<TUTAJ>>.

 

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.