Jakiś czas temu zawitały do nas dwie piękne książki z serii “Opowiem Ci Mamo…Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Pierwszą z nich miałam okazję przedstawić Wam <<TUTAJ>>, a przybliżała ona szeroko pojęte pszczelarstwo. Drugi egzemplarz, który do nas dotarł opowiada dziecku o samolotach.
Książka w formacie A4, w całości wydana na twardym papierze. Dzięki temu dzielnie stawia opór bardzo ciekawym jej treści bliźniakom mającym 1,5 roku. W środku kryją się piękne, kolorowe i bardzo czytelne ilustracje okraszone drobnymi wierszykami. Przewodniczką po lotnictwie została niepozorna Wilga. Pokazuje nam swoje kolejne “wcielenia” poprzez samoloty turystyczne, wojskowe po te do zadań specjalnych czy gospodarcze. Książka jest dedykowana dzieciom w wieku 2-6 lat, ale z powodzeniem cieszą oko i ucho mniejszych pociech. Wielką zaleta jest tez to, iż książka aktywizuje.

Znajdziemy tam również zadania do wykonania. Musimy wraz z dzieckiem poszukać Wilgi ukrywającej się wśród stronic książki. Mamy do znalezienia różnice czy też poznania historię lotnictwa. Wilga gwarantuje nam świetną zabawę, a w jej trakcie ogrom nauki. Mój Jasio jest bardzo zaciekawiony treściami i chętnie “opowiada” co robią samoloty. Zabrakło mi tak jak we wcześniej opisanej części stronic “zrób to sam” np. z instrukcją wykonywania samolotów z papieru lub innych materiałów. Ale to po krzepiącej lekturze rodzic może zapewnić dziecku samodzielnie. Książka w cenie 39,90zł do kupienia w wielu księgarniach oraz u wydawcy <<TUTAJ>>. My polecamy dla każdego malucha, który chce zostać lotnikiem.

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.