Dawno nic nie pisałam w tym dziale na blogu, dlatego ogłaszam go wszem i wobec wznowionym na poważnie. Regalik z książkami Jasia się ugina, nie wszystkie są fajne, ale pewnie o wszystkich usłyszycie. O niektórych jako ostrzeżenie:( Niestety!!!
Biegnij Dynio, Biegnij Eva Mejuto Wydawnictwo Tako
Dziś przychodzę do Was z bardzo ciekawą pozycją książkową dla dzieci. Książkę zakupiliśmy na odbywających się w tamtym roku w Szczecinie targach literackich. Przyznam się bez bicia, iż był to totalny ślepy strzał. I jak się okazało strzał w dziesiątkę. Bardzo nas zaintrygowała nas niebanalna szata graficzna. Z jednej strony jej prostota, a z drugiej stylizowanie na obraz malowany farbami. Seria OQO, do której należy ta pozycja jest tworzona na podstawie legend i podań różnych  krajów europejskich.

Niniejsza książka jest opracowana na podstawie legendy pochodzącej z Portugalii. Sama treść jest bardzo dźwięczną, ma powtarzające się fragmenty, które pozwalają utrzymać czytającemu fajny rytm opowiadania. Nasz syn tak wiele razy kazał sobie czytać tą opowieść, iż teraz w wieku ponad 2,5 roku potrafi opowiadać ją fragmentami z pamięci.

Książka zdecydowanie warta uwagi i ze względu na bardzo ładne, szyte wydanie jak i na fajnie opracowaną historię w środku. A co tam kryje i o co chodzi z dynią?! No cóż nie zdradzę, tylko zachęcam do lektury:) Koszt to ok. 34zł.

4 komentarze

    • moje dzieciak najbardziej się garną kiedy mój maż im czyta. Śmiesznie wyglądają tak siedząc razem

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.