czyli czy w ogóle można pić herbatę? A jeśli już to jaką i czy w ograniczonych ilościach czy też do woli? Czy coś warto polecić właśnie Paniom w błogosławionym stanie lub karmiącym piersią?

Herbat mamy na rynku kilka rodzajów, a mianowicie:
* czerwoną – poddawana procesowi fermentacji. 
* czarna – listki suszone i poddawane długiej fermentacji.
* zielona – liście poddawane działaniu pary wodnej a następnie suszeniu.
* biała – tylko suszona.
Herbata ma wiele działań prozdrowotnych i może pomóc nam nie tylko uzupełnić potrzebną ilość napoi w tym okresie ale również niektóre związki lub wspomóc procesy w naszym organizmie. Szczególnie dobra dla ciężarnych wydaje się być herbata zielona, ponieważ wspomaga proces trawienia poprzez zwiększenie wydzielania kwasu żołądkowego. Stanowi świetne źródło fluoru dla naszych i maluszka zębów oraz hamuje rozwój bakterii powodujących próchnicę. Taniny tutaj obecne zmniejszają zmęczenie i senność oraz poprawiają koncentrację. 
Dzięki uprzejmości firmy Astra – Poznańska Palarnia Kawy miałam okazję zasmakować dwóch wariantów herbaty zielonej znajdującej się w ich palecie produktów. 

Herbata zielona Roibos z trawą cytrynową
Herbata zielona Roibos z miętą

Herbaty zapakowane są w zielone kartonowe pudełka, na których widok od razu wiemy iż znaleźliśmy właśnie herbatę zieloną. Każda torebka dodatkowo zamknięta jest w foliowym woreczku co zapobiega jej wietrzeniu oraz pochłanianiu wilgoci czy zapachów z zewnątrz. Zaparzamy ją 8-10 min do uzyskania przyjemnego zielono-słomkowego zabarwienia. Zapach, który unosi się nad naszą filiżanką jest bardzo delikatny a zarazem przyciągający uwagę. Mi najbardziej zasmakował wariant z mięta. To chyba przez te ciągłe stresy, odpręża zresztą chyba jak każda filiżanka dobrej herbaty sączona w spokoju i pomalutku. Dobrze jest celebrować picie herbaty – przynajmniej ja uwielbiam ją spożywać w taki niczym nie zmącony sposób. Dlatego polecam ten produkt i zapraszam na spokojną filiżankę:)
Cena to ok. 4zł za opakowanie – 25 szt.
Dostępna w większych sklepach lub w sklepie online producenta. 
Zanim zaczniemy pić w ciąży lub w trakcie laktacji ulubioną herbatę powinniśmy pamiętać, że tak jak ze wszystkim zalecany i tutaj jest umiar. Dodatkowo należy unikać picia herbaty w trakcie lub zaraz przed i po posiłku ze względu na to, iż zawarte w niej garbniki zmniejszają wchłanialność żelaza w naszym organizmie nawet o 25%!!!!!

12 komentarzy

  1. Uwielbiam, a raczej uwielbiałam zieloną herbatę 🙂 Po zajściu w ciążę zmieniły mi się upodobania. Hmm, czas wrócić do starego nawyku 🙂 Muszę kupić i wypróbować 🙂
    Pozdrawiam 🙂

  2. Uwielbiam herbatę i kawę. Musiałam ograniczyć jedno i drugie więc trochę brakuje mi mojej przyjemności 🙂

    • oj mnie w ciąży najbardziej bolał brak kawy, aż się na zbożówkę przerzuciłam co łatwe nie było

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.