Dziś bardzo zaległy post o kosmetykach do zadań specjalnych marki Oliprox przeciwgrzybicze. otrzymałam je do testowania dzięki uprzejmości serwisu Bangla.pl.

 

Zestaw składał się z dwóch kosmetyków:

Oliprox Lakier przeciwgrzybiczy
Oliprox Krem przeciwgrzybiczy

Kilka słów od producenta:


Lakier do paznokci w formie wodnego żelu opracowany został jako wydajny i skuteczny preparat zapobiegający grzybicy paznokci oraz wspomagający jej leczenie. Zapewnia kompleksową ochronę słabej i zniszczonej płytki paznokcia. Działa bez konieczności jej wstępnego przygotowania. Unikatowa receptura lakieru do paznokci Oliprox® w formie wodnego żelu sprawia, że jest to jedyny taki preparat na rynku. Unikalne połączenie zapewnia maksymalną skuteczność. Dostępny bez recepty.

Dlaczego formuła wodnego żelu jest tak wyjątkowa?

  • Łatwa penetracja przez płytkę paznokciową do ogniska zakażenia,
  • Brak konieczności wcześniejszego spiłowywania płytki paznokciowej
  • Brak uciążliwego zmywania kolejnych warstw preparatu
  • Ta sama, wysoka aktywność terapeutyczna, przez cały czas trwania kuracji
  • Brak działania drażniące

    go na wały okołopaznokciowe.

  • Intuicyjne stosowanie

Efektywny krem przeciwgrzybiczy w technologii ciekłych kryształów. Może być stosowany przy infekcjach skóry wywołanych przez grzyby i bakterie. Zapewnia głębokie wnikanie w strukturę skóry. Unikatowa receptura, wyjątkowy komfort stosowania nawet dla bardzo wrażliwej skóry.
Krem Oliprox zapewnia połączenie dwóch uznanych substancji czynnych – Climbazole i Piroctone Olamine, potęgując tym samym ich efektywność. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanej Technologii Ciekłych Kryształow, Krem Oliprox® jest komfortowy w stosowaniu, także w miejscach gdzie naturalna budowa anatomiczna sprzyja powstawaniu okluzji (np. w pachwinach). Wspiera terapię zakażeń grzybiczych oraz wzmacnia naturalne funkcje skóry, nie pozostawiając na niej tłustego filmu. Masło SHEA (Karité) jego skład zbliżony jest do łoju skory. Masło Shea ma doskonałe właściwości nawilżające i zmiękczające. Wykazuje również działanie przeciwzapalne. Stanowi naturalny filtr chroniący przed promieniowaniem UV. Jest też doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych w tym kwasu linolowego. D-Panthenol jest prowitaminą B5. Działa regenerująco oraz nawilżająco na podrażnioną i zaczerwienioną skórę.

Moja opinia:
Kosmetyki te starałam się otrzymać z myślą o moich rodzicach cierpiących na takie problemy. Produkty otrzymałam ładnie opakowane, co stało się miął zachętą do testowania.
Lakier do paznokci: dobrze się nanosi na płytkę paznokciową. Jest o fajnej konsystencji, nie pozwalającej preparatowi spływać z paznokci. Plusem jest też łatwa aplikacja za pomocą dołączonego do buteleczki pędzelka. Po otworzeniu opakowania lakier był bezbarwny, jednak po kilkunastu dniach stosowania zmienił kolor na brunatnawo-czerwony. Widziałam, że wiele osób pisało o takim problemie, niestety nie wiem czy ma to jakikolwiek wpływ na działanie preparatu lub paznokieć oraz jaka jest tego przyczyna. Abstrahując od tego zdarzenia, lakier zadziałał na zmienionej chorobowo płytce paznokciowej. Już po niecałym miesiącu stosowania, paznokieć był ładniejszy, płytka odrastająca nie była zmieniona chorobowo. Dodatkowo lakier pozwolił również ochronić pozostałe paznokcie w rodzinie kąpiące się w jednej wannie przed ewentualnym atakiem.

Krem: produkt w białej tubie stawianej na zakrętce. Krem jest biały o dość gęstej konsystencji. Dobrze nanosi się na skórę i bez przeszkód pobiera z opakowania. Technologia ciekłych kryształów pozwala stosować go na skórę nawet w pachwinach. Ładnie łagodzi podrażnienia, np. powstałe po depilacji oraz nieźle walczy z łupieżem co było miłym zaskoczeniem. Dodatkowo pozostawia skórę delikatną, bez podrażnień i zdrowszą w miejscach zmian.

Dostępność: spis miejsc TUTAJ
Ocena: lakier 3,5/5 bo nie wiem co z ta zmianą koloru, zaś krem 5/5

4 komentarze

    • Ja też jakoś nie mogę z nimi dojść do ładu 😉 Taki jest dziwny moim zdaniem. Czasem umieszczam tam recenzje,ale powiem że z własnej woli i z przyjemnośćią tam nie zaglądam

Write A Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.