ekorodzina

Ekorodzina, czyli porozmawiajmy o ekologii z dzieckiem

Jak często Wasze dzieci podejmują tematy ekologii w domu? Rozmawiacie na ten temat? Czy to zagadnienie jest bliskie Waszej filozofii życia i funkcjonowania w domu? Jeśli chcielibyście rozpocząć taką tematykę lub mieć kolejny powód, aby o tym podyskutować to zapraszam na wspólne czytanie książki Ekorodzina.

Ostatnio moi synowie uczęszczający do przedszkola coraz częściej poruszają sami tematy związane z ekologią. Podróże do i z przedszkola przeznaczamy właśnie na takie ważne rozmowy, przez co nawet w bardzo zabiegany dzień mamy na to czas. Dyskusje te są często inspirowane tym, co dzieci usłyszą w radiu czy tv oraz słowami zasłyszanymi u dorosłych. Ostatnio nasze rozmowy opieramy również o wieczorną lekturę książki Ekorodzina Wydawnictwa Dlaczemu.

Ekorodzina – Magdalena Harnatkiewicz

Książka trafiła do naszej domowej Biblioteczki akurat w momencie kiedy nasze eko rozmowy się zintensyfikowały. Jest to ciekawie wydana pozycja dla dzieci i dorosłych. Na początku poznajemy Ziemię. Autorka w przystępny sposób opowiada o jej historii, o tym jak ważne jest Słońce dla naszego funkcjonowania oraz skąd wziął się nasz Księżyc. W postaci historyjek i ciekawych ilustracji przedstawiany jest dzieciom problem segregacji śmieci, zagadnienia związane ze smogiem. Sam smog zresztą jawi się jako mityczny smok 🙂 Efekt cieplarniany zobrazowany jest za pomocą znanej dziecku gorączki, której ono samo czasami doświadcza. Bardzo spodobał mi się też używany w książce język, który bez problemu współdziała z wyobraźnią naszych dzieci. Narracja prowadzona jest z pozycji planety Ziemi, która zwraca się do czytelnika „skarbie”. Pozycja ta może stanowić ciekawy początek naszych domowych rozmów.

ekorodzina, książka o ekologii, książka dla dzieci, dlaczemu, magdalena harnatkiewicz

Cena okładkowa książki to 29 zł. można ją zakupić w Wydawnictwie Dlaczemu TUTAJ.
Istnieje 7 Komentarzy

Dodaj swój
  1. Aleksandra Załęska

    Fajna książka, na pewno pomoże w rozmowach z dzieckiem na temat ekologii 🙂 My rozmawiamy o segregowaniu śmieci i pokazujemy jak to robić na własnym przykładzie


Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.