książki dla młodych odkrywców świata

Książki dla młodych odkrywców świata

Moi synowie nie ustają w odkrywaniu zagadek otaczającego ich świata. Jednak nie zawsze jako rodzic umiem lub mogę im to wszystko dobrze i łatwo wytłumaczyć. W związku z tym często sięgamy po książki dla młodych odkrywców świata, które w sposób przystępny przybliżają zagadnienia dzieciom.

Dzieci to mali odkrywcy. Dzięki swojej pasji do poznawania tego co je otacza próbują zrozumieć wiele rzeczy, działań i praw rządzących nimi i społeczeństwem. Moi synowie to zapaleni poszukiwacze odpowiedzi na zagadki. Jako rodzice zatem stajemy często w obliczu wyzwań, w ogniu niekończących się pytań naszych małych. Dlatego sięgamy po kolejne książki właśnie dla młodych odkrywców świata. Dziś pokażę Wam 3 pozycje od Naszej Księgarni.

Cały świat jest cudem

Cały świat jest cudem to ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody dla młodych odkrywców świata. W tej ciekawej książce odkryjemy tajemnice mrówek, zmierzymy pH, dowiemy się jak konserwujemy żywność, czy co to jest fotosynteza. Dowiemy się wraz z młodym czytelnikiem co to są pływy, jak porusza się lodowiec czy skąd się biorą góry. Dla chętnych zaś wytłumaczona jest w ciekawy sposób ewolucja, struktura dźwięku, proces kształtowania się oczu czy nauka o śnie. Na które z tych zagadnień chciałoby poznać odpowiedź Twoje dziecko? Koszt okładkowy książki to 39,90zł.

cały świat jest cudem, dla młodych odkrywców świata, nasza ksiegarnia

 

Rekiny – naukomiks

Komiks to jedna z ulubionych form książkowych moich synów. Jest to też bardzo dobry sposób na przekazanie wiedzy najmłodszym czytelnikom. Dzięki obrazkowej formie i krótkim tekstom jest to łatwe do przyswojenia. Tym razem sięgnęliśmy po naukomiks o rekinach. Sprosta on nawet najtrudniejszym z pytań zadanych przez młodych odkrywców świata. Joe Flood postanowił dzieciom pokazać najlepszych myśliwych w przyrodzie. Opowiada o tym, jakimi zmysłami posługuje się rekin, o ich gatunkach, miejscach życia, położeniu w łańcuchu pokarmowym. Połączenie historii oraz wiedzy okazało się być fajnym i ciekawym dla młodego czytelnika pomysłem. Choć zdecydowanie jest to książka dla nieco starszych dzieci. Koszt okładkowy książki to 34,90zł.

rekiny, książka dla dzieci, nasza ksiegarnia

O maluchu w brzuchu

Skąd się biorą dzieci – to pytanie powraca dość często w naszym domu. Synowie dopytują jak się urodzili, jak to się stało, że byli w brzuchu u mnie. Pomimo wielu udzielonych już na ten temat odpowiedzi, wciąż poszukują szczegółów. Kiedy nie czujemy się zbyt pewnie w tym temacie, możemy wspomóc naszą rozmowę książką od Naszej Księgarni – O maluchu w brzuchu, czyli skąd się biorą dzieci. Mart Maruszczak przychodzi z pomocą dla rodziców i próbuje odpowiedzieć na najważniejsze z pytań. Znajdziemy tutaj wyjaśnienie czy dzidziuś może się utopić w wodzie, w której pływa, czy bobas się nie nudzi ponieważ tam nie ma zabawek. Podpowiada też jak rodzi się dziecko lub dlaczego kiedyś mówiło się, że przynosi je bocian. Wszystkie odpowiedzi zilustrowane są ciekawymi obrazkami, pomocnymi w tłumaczeniu. Koszt okładkowy książki to 39,90zł.

o maluchu w brzuchu, książka dla dzieci, nasza księgarnia

Inne ciekawe książki dla młodych odkrywców świata znajdziecie w naszej Biblioteczce.
Istnieje 8 Komentarzy

Dodaj swój

Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.