czerwcowe czytanie dla dorosłych

Czerwcowe czytanie dla dorosłych

Ostatnio znacznie wydłużyły się nam wieczory rozjaśniane zachodzącym coraz później słońcem. Nie mogłam nie wykorzystać takiej sposobności do zwiększenia ilości przeczytanych pozycji książkowych. Zapraszam zatem na czerwcowe czytanie dla dorosłych.

Tak coraz dłuższe wieczory aż się proszą, aby je fajnie wykorzystać. Aby odpocząć, napawać się ciepłem i zachodzącym słońcem, pooddychać głębiej tak piękną przyrodą. Dla mnie to też najlepszy moment, aby zatopić się w coraz większej ilości ciekawych książek pojawiających się na rynku wydawniczym w towarzystwie filiżanki aromatycznej herbaty. W związku z tym zapraszam Was na moje czerwcowe czytanie dla dorosłych i to zdecydowanie w pierwszej odsłonie 🙂 Dziś nowości od Wydawnictwa Jaguar, Szóstego Zmysłu i Młodzieżówki.

Save You Mona Kasten

Jest to druga odsłona trylogii Maxton Hall, jednej z moich ulubionych autorek. Miałam okazję pisać już o jej poprzedniej serii Again oraz o pierwszej części Save me z najnowszej. Ruby próbuje pozbierać się po tym jak James łamie jej serce w najbardziej okrutny sposób. Całuje się z inną dziewczyną na jej oczach odurzony alkoholem i narkotykami. Kiedy dziewczyna zdaje się „wychodzić” na prostą, radzić sobie ze złamanym sercem i barakiem zaufania do płci przeciwnej znów pojawiają się kłopoty. Okazuje się, że skupienie się na dobiegającym końca roku, przygotowaniach do Oxfordu czy zbliżających się zadaniach komitetu organizacyjnego nie daje pożądanych przez dziewczynę efektów. Jak bumerang do jej życia powraca rodzina Jamesa ze wszystkimi swoimi problemami nie pozwalając zapomnieć o sobie. Na domiar złego okazuje się, że chłopak stawia sobie za punkt honoru ponownie przekonać do siebie Ruby. Czy jego silne postanowienie okaże się mocniejsze od jej założenia od izolowania się od tej rodziny? Czy ponowne obdarzenie go zaufaniem to prosta droga do sukcesu a może porażki?

save you, trylogia Maxton hall, mona kasten

Kolejny raz Mona sprezentowała czytelnikom ogrom sprzecznych uczuć, zachwytów nad wydarzeniami dotyczącymi głównych bohaterów. Nie brakowało również przemyśleń, typu co ty robisz, po co znów tam wracasz… Polecam na spokojne, letnie wieczory w cenie 39,90 zł. Jest to nowość o Wydawnictwa Jaguar.

Zapisane w bliznach Adriana Locke

Czerwcowe czytanie dla dorosłych to nie tylko romanse, ale tak jak ta pozycja trzymające za serce pozycje. Poprzednia książka tej autorki – Poświęcenie wycisnęła z oczu czytelników niejedne łzy. Z wielką ciekawością zatem sięgnęłam po najnowszą odsłonę Adriany Locke. Tym razem bohaterami są Elin i Ty Whitt. On gwiazda lokalnej koszykówki, a obecnie górnik w pobliskiej kopalni. Ona zakochana w nim od lat młodości kobieta marząca o wspólnym domu i rodzinie. Jednak pomimo łączącej ich wielkiej miłości okazuje się, że nie jest im dane mieć dzieci, a starania o nie zdają się zabijać w nich to co najlepsze. Do tego Ty ulega wypadkowi, zalega na kanapie i traci jakąkolwiek chęć do życia… Pewnego dnia, po kolejnej awanturze wychodzi nie chcąc więcej powrócić do czterech wspólnych ścian. To zdaje się być koniec historii tego małżeństwa. Czy ten związek ma jeszcze szansę na drugą szansę? Ty postanawia pomimo wszystko zawalczyć o Elin, ponieważ tylko przy niej czuje się spełniony, wartościowy, to ona jest celem każdego jego oddechu. Ale czy druga szansa będzie tak naprawdę ich udziałem staje pod wielkim znakiem zapytania kiedy podczas wydobycia dochodzi do tąpnięcia w kopalni. Ty, brat Elin i ich przyjaciel zostają tam uwięzieni.

zapisane w bliznach, adriana locke, szósty zmysł

Siniaki znikają. Blizny pozostają jako świadectwo tego, że się żyło. walczyło. kochało… To najlepsze podsumowanie tej książki o trudnych drugich szansach. O dalekich powrotach z najbardziej krętych dróg naszego serca i duszy do domu i rodziny. Uwaga, książka naznaczona jest niejedną moją łzą i czytałam ją z zapartym tchem… Koszt tej pozycji to 39,90 zł.

To, co zakazane i Warcross

Te dwie pozycje, które zasiliły czerwcowe czytanie dla dorosłych są pozycjami Wydawnictwa Młodzieżówka. Zdarza mi się dość często sięgać po pozycje pisane i publikowane o nieco młodszym, ale dorosłym już czytelniku. Skusiłam się na nie czytając zapowiedzi…

To, co zakazane miało być ciekawą publikacją dla tych, którzy kochają Kwiaty na poddaszu. Oglądałam i czytałam kilkakrotnie. Zawsze mną to wstrząsało, budziło niepokój i rodziło wiele pytań często bez odpowiedzi. Sięgnięcie po tą książkę mnie nie zawiodło. Od początku autorka Tabitha Suzuma buduje atmosferę pozwalającą poczuć się jak członek dysfunkcyjnej rodziny na biednych przedmieściach. Matka nieradząca sobie z dziećmi, domem, alkoholem. Starsze rodzeństwo zmuszone zostało do zapomnienia o swoim dzieciństwie na rzecz opieki nad młodszym rodzeństwem oraz mieszkaniem. I to właśnie między nimi kiełkuje coś, na co ani oni ani otoczenie nie jest gotowe. To uczucie drąży w ich relacji rozłam, tak aby utorować drogę miłości romantycznej i intymności. Czy to wszystko ma prawo powodzenia? Czy tak trudna relacja złamie tych młodych ludzi zamiast dodać im skrzydeł? Koszt książki to 37,90 zł.

co to zakazane, tabitha suzuma, dla młodzieży

Warcross to fantasy dla młodzieży. Główna bohaterka Emika Chen jest hakerką pragnącą poznać od podszewki świat Warcrossa. Włamuje się do niego i poszukuje tych, którzy przepadli w tej grze czy stawiają nielegalne zakłady. Autorka pięknie kreuje świat gry, w którym osadza ciekawych bohaterów. Możemy zobaczyć jak bardzo ludzie są pochłonięci światem wirtualnym, jak rzeczywistość zlewa się z fikcją. Emika przez zhakowanie wirtualnego świata dostaje propozycję nie do odrzucenia od twórcy Warcrossa. W książce tak naprawdę toczy się gra o to, aby realny świat zaczął być tym najważniejszym, aby odzyskać swoje życie. Pozycja jest pełna wartkiej akcji i bardzo emocjonująca. Koszt książki to 39,90 zł.

warcross, marie lu, dla młodzieży

 
Istnieje 5 Komentarzy

Dodaj swój

Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.