książki dla małych odkrywców

Książki dla małych odkrywców świata + KONKURS

Książki bawią, uczą, wzruszają czy uwypuklają problemy i potrzeby otoczenia. Można je dzielić również według tego, dla kogo są przeznaczone. Dziś przedstawiam 2 książki dla małych odkrywców.

Książki dzielimy nie tylko ze względu na poruszaną tematykę, ale i ze względu na wiek czytelnika czy też zainteresowania, które może przejawiać. Często pokazujemy Wam książki dla najmłodszych, szczególnie te całokartonowe. Czasami te edukacyjne typu encyklopedia. Dziś chciałam Wam pokazać nowości wydawnicze od Naszej Księgarni – książki dla małych odkrywców. A na końcu wpisu możliwość wygrania jednej z nich 🙂

Zawodowcy z świecie zwierząt

Zawodowcy w świecie zwierząt to książka autorstwa Wendy Hunt z ilustracjami Muti. W środku odwiedzamy 14 różnych środowisk z wymienionymi i opisanymi ośmioma szczególnymi gatunkami stworzeń. Autorka skupiła się na zawodowcach w świecie zwierząt, często wykonujących „zawody” bardzo podobne do tych ludzkich. Na pustyni spotykamy antylopę, która zajmuje się przepowiadaniem pogody, na rafie koralowej mamy małe rybki czyszczące zęby i skrzela innym gatunkom. Skunks w lesie został obwołany perfumiarzem a niedźwiedź brunatny świetnym rybakiem, kiedy poluje na łososie w górskich potokach. W ogrodzie zauważamy biedronkę, która okazuje się być pomocnikiem ogrodnika w zwalczaniu szkodników. Perkozy dwuczuby mogą dla obserwatora odegrać pokaz tańca synchronicznego. Dzięki tej pozycji niejeden mały odkrywca pozna fascynujące zwierzęta zarówno z bliskiego jak i nieco dalszego otoczenia. Piękne ilustracje Muti potrafią z powodzeniem przyciągnąć wzrok każdego młodego czytelnika. Koszt okładkowy książki to 39,90 zł.

zawodowcy, zawodowcy w świecie zwierząt, książka dla dzieci, książka o zwierzętach, nasza ksiegarnia

Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy

Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy jest książką Moniki Utnik-Strugały i Małgosi Piątkowskiej. Czy w dzieciństwie baliście się tego co kryje się w mroku, nocą w drugim pomieszczeniu? Coś w tym jest, że kiedy zaczyna nas otaczać zmrok czy ciemność zaczynamy obawiać się nawet bardzo dobrze znanego środowiska. Aby odrobinę chociaż odczarować mrok, autorki postanowiły opowiedzieć co się dzieje z nami oraz ze światem nocą. Możemy przeczytać jakie fazy ma nasz sen czy kim jest lunatyk. Pokazują młodemu czytelnikowi skąd pochodzi nocna muzyka, kto pracuje kiedy my śpimy czy które zwierzęta funkcjonują głównie w mroku. Świetnie dobrane ciekawostki, opisane w przystępny sposób i zobrazowane kolorowymi ilustracjami przykują uwagę każdego. Szczególnie polecam tym, którzy wciąż obawiają się tego co kryje się w cieniu czy pod łóżkiem, kiedy kładziemy się spać. Koszt okładkowy książki to 49,90 zł.

po ciemku, książka dla dzieci, nasza księgarnia po ciemku, książka dla dzieci, nasza ksiegarnia

Konkurs – książki dla małych odkrywców

Czy Wasze dziecko to mały odkrywca? Czy pragnie ono poznawać, pozyskiwać odpowiedzi na swoje pytania czy też gromadzić ciekawostki? Jeśli tak to macie okazję na wygranie książki dla małych odkrywców 🙂

  1. Konkurs trwa od 09.04 do 21.04.2019
  2. Organizatorem jest Mama na Tropie. Sponsorem jest Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Będzie nam miło jeśli nas polubicie 🙂
  3. Miło nam będzie, jeśli polubicie i udostępnicie znajomym post konkursowy.
  4. Mamy dla Was 1 egzemplarz książki Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy.
  5. Zadaniem konkursowym jest umieszczenie pod postem konkursowym na FB odpowiedzi na pytanie: Co się dzieje po ciemku wg dzieci? Odpowiedzcie w 2 zdaniach, max 4 linijki! Liczymy na ciekawe, zabawne i kreatywne pomysły 🙂
  6. Laureat zostanie podany w tym poście w ciągu 7 dni od zakończenia konkursu. Dane (imię i nazwisko, adres oraz telefon dla kuriera) należy wysłać w wiadomości prywatnej na FB z profilu, z którego została dodana odpowiedź konkursowa w ciągu 7 dni od ogłoszenia zwycięzcy.
  7. Organizator odpowiada za wysyłkę nagród na terenie Polski.
  8. Wszelkie pytania proszę kierować na adres organizatora: kontakt.mamanatropie@gmail.com.
  9. Uczestnicząc w zabawie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności, a dane laureata zostaną wykorzystane w celu przekazania nagrody zwycięzcy.
  10. Organizator zastrzega sobie możliwość przesłużenia terminu zbierania prac konkursowych o 7 dni, jeśli nie będzie min. 10 zgłoszeń.

 
Istnieje 5 Komentarzy

Dodaj swój

Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.