lektura kobieca

Kobieca lektura – czytelnicze podsumowanie marca

Wieczory to moment tylko dla mnie. Staram się je celebrować na różne sposoby. Czasami jest to maseczka na twarzy, czasami długa kąpiel z pianą. Czasami jest to po prostu ciekawa książka, która zabierze mnie pomiędzy linijki czytanego tekstu. Tym razem kobieca lektura zajmowała większość moich wolnych chwil. Zapraszam na podsumowanie wydawnicze marca.

Który moment podczas dnia jest dedykowany tylko Wam? Macie taki czas, kiedy robicie coś tylko dla siebie? Ja staram się wstać wcześniej, aby w ciszy poranka wypić pierwszą i co ważniejsze gorącą filiżankę kawy. Czasami udaje mi się nie paść na twarz po cały dniu wieczorową porą, co owocuje kilkoma stronicami jakiejś nowości wydawniczej. Jest to często typowo kobieca lektura, choć oczywiście nie zawsze. Dziś postanowiłam pokazać moje czytelnicze podsumowanie marca 🙂

Rok w pensjonacie Leśna Ostoja Joanna Tekieli

rok w pensjonacie ostoja, joanna tekieli, wydawnictwo filiaJest to druga część opowieści snutej przez Joannę Tekieli w dworku w Drzewiu. Poprzednio byliśmy świadkami zmagań Justyny z tworzeniem pensjonatu na zlecenie szefa, o czym pisałam Wam w tym wpisie. Justyna, która stworzyła magiczne miejsce wśród przepięknych okoliczności przyrody wraca do pracy i dużego miasta. Jej miejsce kolejno zajmują delegowani przez szefa pracownicy różnych działów, których zadaniem jest kontynuowanie dzieła. Pensjonat przyciąga swoim położeniem, historią oraz niedawnymi perypetiami będącymi udziałem Justyny. Każda z prowadzących miejsce osób traktuje polecenie służbowe jak karę, dramat życiowy i wycięcie z życia na okres miesiąca spędzanego w dziczy. Bardzo przyjemnie było obserwować prowadzące bohaterów ścieżki, które suma summarum okazywały się drogą do spełnienia, poznania siebie czy też odnalezienia drugiego człowieka. Autorka z wielką wprawą i lekkością prowadzi nas meandrami słów wciągając coraz głębiej pomiędzy wersy. Książka jest lekka, dobrze się czyta. Dzięki zabawnym perypetiom zesłanych „za karę” pracowników lektura powoduje uśmiech nie jeden raz. Szczerze polecam 🙂 Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia w cenie okładkowej 36,90 zł. Do kupienia w promocji tutaj.

Save me Mona Kasten

save me, mona kasten, wydawnictwo jaguarTa książka jest pierwszą częścią kolejnej trylogii Maxton Hall tej autorki ukazującej się nakładem Wydawnictwa Jaguar. Poprzednią serię Mony Kasten pokazywałam wam na blogu w tym wpisie. Opowiada o świecie młodych, bogatych ludzi chodzących do elitarnej szkoły. Wśród nich znajduje się kilkoro uczniów, którzy otrzymali stypendium w tej prestiżowej szkole i dzięki temu mają okazję na dostania się na wymarzone studia. Jednak ich status materialny powoduje spory rozdźwięk pomiędzy ich światem a „elitą”. W pewnym momencie te światy się ze sobą zderzają, ponieważ James (z bogatej rodziny) zmuszony jest odpracować swoje wybryki w Komitecie Organizacyjnym pod okiem Ruby (stypendystce). Ich zadaniem jest zorganizowanie tegorocznego balu z okazji Halloween, na który prócz uczniów zaproszeni są prominentni i bogaci sponsorzy szkoły oraz rodzice uczęszczającej tam młodzieży. Ruby jest ambitna i pracowita, a współpraca z Jamesem jawi się jej jako katastrofa. Podczas wspólnej realizacji powierzonego zadania mają okazję poznać siebie nawzajem, zdać sobie sprawę jak wiele innych rzeczy kryje się za taką a nie inną fasadą danej osoby. Czy to właściwe, aby za tym murem ulokować uczucia??? Czy świat bogaczy, zepsucia, alkoholu i narkotyków nie złamie serca Ruby? Czy James jest rzeczywiście inny niż wszyscy? Na odpowiedzi będzie trzeba zapewne poczekać do kolejnych odsłon trylogii… Zatem zaciekawiona postanowiłam sprawdzić co dalej wydarzy się w świecie z Maxton Hall. Kosz okładkowy książki to 39,90 zł, w promocji do kupienia tutaj.

Zostań ze mną K.A.Tucker

zostań ze mną, K.A. Tucker, wydawnictwo Filia, książka dla kobietTa kobieca lektura przenosi na Alaskę, krainę niedostępną, wymagającą wiele poświęcenia od osób chcących tam przeżyć. Ale również miejsce gdzie można się schować przed światem i jego nachalnych hałasem. Książka rozpoczyna się od ucieczki, a może jednak powrotu do świata, Susan. Była zakochana w alaskańskim pilocie i postanowiła stworzyć z nim na tym odludziu rodzinę. Jednak wraz z pojawieniem się dziecka jej poczucie osamotnienia i tęsknota za tętniącym życiem była coraz silniejsza. Wraz z niemal 2-letnią córką postanawia wrócić do Toronto i tam zacząć wszystko od początku. Kontakty Wrena (ojca) z córką Callą nie należały do najłatwiejszych, nie ułatwianych przez odległość oraz pogłębiającą się wzajemną obcość… Calla, mając dwadzieścia kilka lat przeżywa najgorszy dzień w swoim życiu – zostaje zwolniona z pracy, jej związek kończy się zdradą partnera, a na dodatek dowiaduje się o raku u ojca. Nie mając nic do stracenia postanawia polecieć na Alaskę, poznać człowieka, który jest jej praktycznie obcy.  Wyrusza tam z jedną jedyną radą mamy – nie zakochaj się w alaskańskim kowboju (w jednym z pilotów, którym jest również jej tata). Nawet nie wie, jak wiele ta wyprawa zmieni w jej życiu, ile odkryje z samej siebie. Ciekawe opisy tamtejszej przyrody, humorystyczne perypetie bohaterów pozwalają dobrze się bawić z tą pozycją. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia w cenie okładkowej 39,90 zł. Do kupienia w promocji tutaj.

Dziecko z mgły Renata Kosin

dziecko z mgły, renata kosin, wydawnictwo filiaDziecko z mgły to opowieść o dziewczynce z tatuażem w postaci kwiatu lotosu. Na lotnisku zostaje przekazana mocno zaskoczonej Alicji przez Pannę Parker – pracownika tajemniczej fundacji. Ma za zadanie zaopiekować się małą, ponieważ aktem notarialnym z USA została ustanowiona jej opiekunem prawnym. Dziecko nie ułatwia wyjaśnienia całej sytuacji. Na początku Alicja nie jest w stanie zbyt dużo się od niego dowiedzieć, a Panna Parker znika i wyłącza telefon bez dodatkowego słowa wyjaśnienia. Akcja rozwija się w powolnym tempie, jest dość zagmatwana i momentami pytałam się samej siebie: że serio, że niby jak?! Nie bardzo rozumiem logikę tej historii, jest bardzo nieprawdopodobna i nie do końca jasna. Tak wiecie, kto z kim i dlaczego oraz po co?! Niestety tej książki Wam nie polecę. Byłą to jedna z cięższych lektur ostatnich miesięcy i myślałam, ze nie dotrwam do jej końca. Jeśli lubicie się zmęczyć wieczorową porą, to myślę że są na to lepsze sposoby. Wydana jest nakładem Wydawnictwa Filia, koszt okładkowy to 39,90 zł.

 

 

 

 

A jaka kobieca lektura ostatnio gościła w Waszym czytelniczym świecie? Polecacie tę pozycję czy raczej odradzacie? Właśnie szukam czegoś ciekawego na jeszcze chłodne wiosenne wieczory.
Istnieje 16 Komentarzy

Dodaj swój
  1. Honorata

    W tym miesiącu nie miałam chwili do czytania. Styczeń i luty za to były dobrymi miesiącami. Polecam Ci Sparksa „Na ratunek”, Jodie Picoult „Małe wielkie rzeczy”, a z polskich Gabrielę Gargaś „Taka jak ty”

  2. Joanna

    Save me – chętnie przeczytam 🙂 Niestety nie będę pomocna w wyborze lektury, ostatnio rzadziej czytam literaturę kobiecą.. Choć chętnie wróciłabym do takiej literatury.

  3. Bookendorfina

    Przyznam, że niezwykle rzadko sięgam po taki gatunek, typowo kobiece książki, nie do końca jestem w stanie się w nie wczuć, nie to, że brakuje mi wrażliwości, ale nie wypełniają czasu tak efektownie, jak mroczne klimaty czy reportaże.


Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.