Booba, Heniś

Booba Heniś i inni bohaterowie dla dzieci

Niedziela, to moment kiedy sięgamy po różne aktywności chcąc spędzić rodzinnie czas. Kiedy pogoda jest piękna wyruszamy na wyprawę poza miasto. Gdy nie dopisuje posiłkujemy się książkami, grami rodzinnymi czy klockami. Tym razem mieliśmy okazję poznać nowych bohaterów: Booba, Heniś czy Dumbo.

Niedziela, to czas rodzinnych zajęć. Kiedy jest piękna pogoda, korzystamy z tego wybierając się na bliższe lub dalsze wyprawy. Gdy nie dopisuje aura za oknem sięgamy po eksperymenty domowe, książki z naszej biblioteczki czy też gry rodzinne. Z racji tego, że ostatnio jest i lato i zima w naszych okolicach sięgnęliśmy po nowości od Wydawnictwa Egmont. Chłopcy mieli okazję poznać takie postacie jak: Booba, Heniś, Dumbo i 101 Dalmatyńczyków.

Nowa kolekcja bajek

W ramach serii Nowa kolekcja bajek ukazały się ostatnio: Booba i Heniś. Booba to białowłosy stworek, którego jak się okazało moi synowie znają z popularnej bajki na platformie Netflix. Jest to sympatyczna, śmieszna i przeżywająca wciąż nowe przygody postać. Nie zna on współczesnego świata, więc namiętnie naciska, dotyka, klika czy próbuje zjeść wszystko co go otacza. Mam nieodparte wrażenie, że wszystko czego się tknie psuje się, burzy i rozsypuje. Taki ma dar czy też urok 🙂 Jego przezabawne perypetie zajęły chłopaków na dłużej.

Heniś, to odważny chłopiec, który chce pomóc każdemu. Dzięki swojej otwartości poznaje wóz strażacki, wieloryba, koguta czy pociąg. Podczas tych spotkań wciela się np. w strażaka i prowadzi akcję ratunkową ściągając kota z drzewa. Jako maszynista dowozi do celu pasażerów pociągu. Henisia nie da się nie lubić 🙂 Jest tak pozytywnie nastawiony do świata i na niego otwarty w czym przypomina niemal każde dziecko, które znam. Wszystkie książki do kupienia w promocyjnych cenach TUTAJ.

zeszyt zadań, zadania dla dzieci, zadania do książki, egmont, Heniś

Kolorowanka, wyklejanka, malowanka…

Dopełnieniem opowiadań o nowych bohaterach są książeczki aktywizujące młodego czytelnika. Otrzymaliśmy po 3 książeczki zarówno o Henisiu jak i o Booba. Były to wesoła kolorowanka, wodne kolorowanie oraz zeszyt zadań. W wesołych kolorowankach znaleźliśmy opisy przygód bohaterów, naklejki uzupełniające przygotowane przez dziecko obrazki. W zeszycie zadań znalazły się poszczególne działania do wykonania: łączenie dróg, szlaczki, grupowanie przedmiotów lub ich różnicowanie, ćwiczenia na spostrzegawczość czy naukę rysowania. Wodne kolorowanie to możliwość malowania bez farb. Nie zawsze mogłam zapanować nad plastycznymi uniesieniami maluchów. To rozwiązanie jest dla nich idealne i dużo czystsze. Wystarczy pędzel i odrobina wody, a szare obrazki pokrywają się kolorami. Koszt książeczek to ok. 8,99 zł za sztukę.

booba, książka zadań, kolorowanka, egmont, dla dzieci

Najpiękniejsze filmy

Książki z serii Najpiękniejsze filmy Disney bardzo nas zachwyciła. W niepozornej książeczce kryły się piękne treści. Kto z nas nie kocha starych animacji? Dla mnie te publikacje były małym powrotem do przeszłości. Twarda okładka skrywa w sobie piękne ilustracje i ciekawy tekst przenoszący nas tym razem do świata Dumbo oraz 101 Dalmatyńczyków. Szczególnie ta pierwsza będzie dużą atrakcją dla czytelnika, który zetknął się z długouchym słoniem dopiero w najnowszej ekranizacji tej historii. Moi synowie znali te postacie wcześniej, ponieważ często wracamy do starych animacji Disneya. O dziwo lubią je bardziej niż te współczesne historie. Wydawnictwo to będzie stanowiło dopełnienie biblioteczki każdego wielbiciela tych historii. Cena okładkowa to ok. 19,99 zł, a w promocji do kupienia TUTAJ.

101 dalmatyńczyków, dumbo, disney, najpiękniejsze filmy, egmont, dla dzieci
Istnieje 7 Komentarzy

Dodaj swój
  1. Roksana

    Filmy Disneya, te stare, to dla mnie sprawa bardzo sentymentalna. Oglądałam jako dziecko i chętnie pokażę też swojemu synkowi. Ta książka też mnie bardzo zaintrygowała.

  2. Inga

    Sama miałam kiedyś książeczki Disneya, chociaż chyba trochę inne niż ta, bardzo lubiłam je czytać za dzieciaka 😉 Dobrze jest rozwijać w dziecku chęć do różnych aktywności i czytania


Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.