sztuczny śnieg

Sztuczny śnieg – eksperymenty z dzieckiem

Dzieci kochają eksperymentować. Jednak nie zawsze jako rodzice mamy na to pomysł, czas czy cierpliwość. Chcąc spełnić marzenia maluchów postanowiliśmy stworzyć w domu sztuczny śnieg.

Dzieci chcą wszystko przetestować, poznać dogłębnie oraz zrozumieć jak to działa. Stale coś próbują, stawiają wyzwania grawitacji czy innym siłą działającym w naszym świecie. Eksperymenty zatem leżą w ich naturze, ponieważ w ten sposób uczą się działania planety i społeczeństwa. Nie zawsze, jako rodzice, mamy czas, pomysł i cierpliwość aby sprostać potrzebom małych odkrywców. Dlatego chciałam Wam pokazać dwa proste sposoby na wspólne odkrywanie i eksperymentowanie z dzieckiem w domu. Możecie stworzyć razem sztuczny śnieg. Zapraszam również na wspólny KONKURS na końcu wpisu.

Sztuczny śnieg

W tym roku śniegu u nas praktycznie nie było. A nawet jeśli spadł, to praktycznie po chwili zamieniał się w kałużę na ulicy czy chodniku. Niepocieszone maluchy w pewnym momencie przestały już wypatrywać białych płatków. Wiedzieliśmy, że tęsknią za zimowym puchem. W związku, z tym postanowiliśmy stworzyć go w domu. Z pomocą przyszedł nam tutaj zestaw od Tuban. Bez większego wysiłku i brudzenia się otrzymaliśmy sporą ilość sztucznego śniegu i dużą dawkę dobrej zabawy!

zabawa ze sztucznym śniegiem, sztuczny śnieg, tuban, eksperyment

W opakowaniu znajduje się proszek oraz brokat. Proszek wsypujemy do otrzymanego pudełka i zalewamy wodą aż do nakrętki. I dosłownie po chwili otrzymujemy dużą ilość sztucznego śniegu. Możemy go udekorować otrzymanym w zestawie brokatem. Śnieg nie brudzi, dobrze się ściera z wszelkich powierzchni czy z dłoni. Pozwala lepić śnieżki, dobrze się klei. Jest jedną z bardziej udanych imitacji prawdziwego, zimowego puchu. Można z jego pomocą bawić się na wiele sposobów, organizując np. dla lego wyprawę na biegun. My stworzyliśmy śnieżną krainę dla dinozaurów.

sztuczny śnieg, zabawa ze śniegiem

Konkurs

Wiem, że tak jak my i Wy uwielbiacie zabawę na śniegu. Z racji tego, że teraz z białym puchem ciężko za oknem zapraszam do wspólnej zabawy. 3 osoby będą miały okazję wygrać po zestawie do wykonania sztucznego śniegu w domu.

 1. Konkurs trwa od 17.02 do 24.02.2019
 2. Organizatorem jest Mama na Tropie. Sponsorem jest Tuban. Będzie nam miło jeśli nas polubicie 🙂
 3. Miło nam będzie, jeśli polubicie i udostępnicie znajomym post konkursowy.
 4. Zadaniem konkursowym jest umieszczenie pod postem konkursowym na FB hasło polecające zabawę z wykorzystaniem sztucznego śniegu od Tuban. Wybrane zostaną 3 najbardziej ciekawe odpowiedzi.
 5. Laureat otrzyma zestaw do stworzenia małego sztucznego śniegu, laureatów będzie 3.
 6. Laureat zostanie podany w tym poście w ciągu 7 dni od zakończenia konkursu. Dane (imię i nazwisko, adres oraz telefon dla kuriera) należy wysłać w wiadomości prywatnej na FB z profilu, z którego została dodana odpowiedź konkursowa w ciągu 7 dni od ogłoszenia zwycięzcy.
 7. Sponsor odpowiada za wysyłkę nagród na terenie Polski.
 8. Wszelkie pytania proszę kierować na adres organizatora: kontakt.mamanatropie@gmail.com.
 9. Uczestnicząc w zabawie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności, a dane laureata zostaną wykorzystane w celu przekazania nagrody zwycięzcy.
 10. Organizator zastrzega sobie możliwość przesłużenia terminu zbierania prac konkursowych o 7 dni, jeśli nie będzie min. 15 zgłoszeń.

konkurs sztuczny śnieg, zabawa, dla dzieci, eksperyment

*** WYNIKI *** WYNIKI *** WYNIKI ***

Bardzo dziękuję za wszystkie zgłoszenia w konkursie z Tuban 🙂 Laureatami zostali:

* Magdalena Świtała

* Ksenia Szurkiewicz

* Aniela Janik

Gratuluję i czekam na wiadomości priv na FB z danymi do wysyłki.

 
Istnieje 14 Komentarzy

Dodaj swój
 1. Magdalena - Weekendownik

  My mieliśmy trzy dni śniegu w NI 🙂 Moje dziecko wyruszyło pod koniec choroby , w ostatnim dniu , dosłownie na 15 minut, i udało się pojeździć symbolicznie na sankach 🙂 Teraz szykujemy się na łyżwy w Polsce 🙂
  Świetna sprawa dla każdego taki śnieg, głównie dla samej zabawy, bo śniegu mamy wciąż mało 🙂


Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.