ferie w górach

Obóz narciarski na ferie – jak przygotować dziecko na wyjazd

Wysyłasz swoje dziecko na ferie w górach, by nauczyło się jeździć na nartach? A może już dawno umie i to jego ulubiony zimowy sport? Przekonaj się, jak przygotować dziecko na wyjazd. Co zapakować do walizki, jak wybrać odpowiedni sprzęt narciarki oraz – co najważniejsze – jakie ubezpieczenie na narty wykupić, by zapewnić maluchowi właściwą ochronę bez względu na okoliczności.

Ferie w górach i grupowe ubezpieczenie na narty

Ponieważ wysyłasz swoją pociechę na zorganizowane ferie w górach, na pewno ochronę w postaci podstawowego ubezpieczenia na narty zapewni mu organizator – biuro podróży, szkoła, świetlica czy akademia sportowa. Czy wobec tego nie musisz już wykupywać polisy turystycznej na własną rękę? Nic bardziej mylnego!

Pamiętaj, że aby więcej dzieci mogło pojechać na ferie w góry, cena obozu musi być atrakcyjna i dostosowana do możliwości finansowych jak największej liczby rodzin. Oznacza to, że dzieci na pewno nie będą nocowały w najlepszych hotelach, jadły w wykwintnych restauracjach ani jeździły na stok taksówkami. Także nie będą korzystały z najdroższego ubezpieczenia na narty, które w razie wypadku zapewnia wysokie odszkodowanie.

Jako odpowiedzialny rodzic powinieneś wykupić dziecku dodatkowe ubezpieczenie. Przeczytaj poradnik: Ubezpieczenie narciarskie dla dziecka – jak je wybrać? i dokonaj właściwego wyboru, wypośrodkowanego pomiędzy niską ceną a największą ochroną.

ferie zimowe, narty z dzieckiem, obóz narciarski, wyjazd z dzieckiem

Sprzęt narciarski idealny na ferie w górach

Dzieci rosną bardzo szybko, w związku z czym jednym z rozwiązań jest wypożyczenie sprzętu narciarskiego zamiast kupowania całego – nietaniego przecież – ekwipunku. Bez względu na to, czy wolisz skompletować dziecku sprzęt nowy, czy używany, pamiętaj o kilku zasadach:

– buty narciarskie powinny odznaczać się niskim stopniem twardości, ponieważ w takim obuwiu łatwiej manewrować podczas zjeżdżania. Jednocześnie kostka musi być usztywniona, by zapobiec skręceniu lub złamaniu podczas wywalenia się,

– dobre narty także odznaczają się niskim stopniem twardości. Jeśli mają mały promień skrętu, zakreślane nartą kręgi także będą mniejsze, a nauka jazdy łatwiejsza i bezpieczniejsza. Dobrze, by narty miały wysokość od stóp do oczu dziecka,

– kask to element bardzo ważny i nieodzowny. Mimo iż głowa dziecka rośnie, tu warto wyposażyć je we własny. Dopasuj obwód kasku do głowy małego właściciela. Poproś, żeby intensywnie poruszał głową na boki. Kask nie powinien się przemieszczać, a tym bardziej całkiem spaść, ale też nie może za bardzo uciskać. Pamiętaj, że dziecko będzie w nim jeździło przez wiele godzin. Jeśli wypożyczasz kask, uwzględnij dodatkowe miejsce na czapkę czy chustkę, by skóra nie dotykała bezpośrednio gąbki.

obóz narciarski, narty z dzieckiem, narty dla fdziecka, ferie zimowe, ferie w górach

Właściwe ubranie na ferie w górach

Pozostała jeszcze kwestia wyposażenia walizki, czyli stroju narciarskiego. Oczywiście najważniejszy element to nieprzemakalny kombinezon narciarski – dość łatwy do samodzielnego ściągnięcia, gdy dziecko pójdzie do toalety. Rękawiczki lepiej kupić z jednym palcem. Nie tylko łatwiej trzymać w nich kijki, ale również zetknięte palce bardziej się ogrzewają niż odseparowane.

Jeśli masz fundusze, kup dziecku odzież termo aktywną. Na stoku będzie w ciągłym ruchu, jednak pamiętaj o kolejkach: na wyciąg, do toalety, do sklepiku. Nie żałuj grubych skarpet i ubrań na przebranie. Lepiej malucha odrobinę przegrzać niż dać mu zmarznąć. Wybieraj odzież zewnętrzną o wyrazistych kolorach, aby była dobrze widoczna na stoku.
Istnieją 3 Komentarze

Dodaj swój

Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.