listopadowe nowości książkowe

Listopadowe nowości książkowe dla dzieci

Listopadowe nowości książkowe dla dzieci zaskoczyły nas swoją różnorodnością, obfitością oraz starannością wydania. Z racji zbliżających się świat i tego, że książki to jeden z najlepszych prezentów dla bliskich dziś pokażę Wam dwie ciekawe książki od Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Listopadowe nowości książkowe okazały się bardzo ciekawymi pozycjami. W związku z tym, iż święta już blisko i wielu z nas poszukuje nadal idealnego prezentu dziś pokażę Wam pierwszą garść nowości na rynku wydawniczym. Uważam, że książki są jednym z najbardziej wszechstronnych prezentów jaki możemy podarować naszym bliskim. Uczą, stymulują rozwój, bawią, poszerzają horyzonty lub po części spełniają nasze marzenia. Dziś chciałam Wam pokazać 2 książki od Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Dalsze przygody Misia Uszatka

W 2017 roku Miś Uszatek skończył 60 lat. Szczerze mówiąc nawet nie wiem kiedy to minęło, ponieważ ta sympatyczna postać bawiła mnie w wieczorynce od najmłodszych lat. Mam nadzieję, że i Wy macie równie duży sentyment do niego jak ja. Zapragnęłam przedstawić go również moim synom. Sięgnęliśmy po stare wieczorynki oraz listopadowe nowości książkowe w postaci Dalszych przygód Misia Uszatka. Jest to zbiór przygód misia z dwóch książek powstałych w roku 1967 oraz 1970 (Bajki Misia Uszatka oraz Zaczarowane kółko Misia Uszatka). Wydanie przypomina te stare sprzed lat, szczególnie patrząc na ilustracje. Bardzo mnie one zauroczyły i przeniosły do lat młodości. Synom spodobały się wieczorne wycieczki do świata Uszatka i jego przyjaciół, przeżywanie z nim przygód i zwiedzanie świata. Wyprawy z zaczarowanym kółkiem zabierają nas do Amazonki, Ciepłych krajów czy Królestwa śniegu. Całość wydania to praktycznie 200 stron wspaniałych opowieści i uczących historii. Jeśli i Wy chcielibyście pokazać dzieciom bohaterów z lat młodości to ta książka będzie świetną pomocą. Koszt tej pozycji to 64,90 zł.

miś uszatek, czesław janczewski, nasza ksiegarnia

Niezwykłe przyjaźnie w świecie roślin i zwierząt

Listopadowe nowości książkowe to również świetne propozycje dla młodych przyrodników, pilnych obserwatorów otaczającego ich świata. Autorką Niezwykłych przyjaźni w świecie roślin i zwierząt znana nam Emilia Dziubak, która stworzyła Co robią dinozaury czy kultowy już Rok w lesie. Tym razem możemy poznać bliżej zaskakujące zależności pomiędzy żywymi organizmami. Na początku książki poznajemy kota Homera, który nie ma przyjaciół. Aby ich zdobyć musi zastanowić się co jest w przyjaźni najważniejsze, jakie relacje są rzeczywiście przyjacielskimi. Na kolejnych całokartonowych stronach znajdziemy różne odsłony takich relacji. Mamy okazję poznać zależności pomiędzy mrówkami a mszycami, wiewiórką a orzechami laskowymi czy krową a bakteriami w jej żołądku. Mamy okazję także poznać fałszywych przyjaciół, dzięki czemu nauczymy się odróżniać dobre relacje od tych złych. Ta kolejna odsłona talentu Emilii Dziubak bardzo nas zachwyciła i porwała moich odkrywców do poznawania bliższego i dalszego otoczenia. Koszt książki to 44,90 zł.

emilia dziubak, książka dla dzieci, nasza księgarnia, niezwykłe przyjaźnie w świecie roślin i zwierzątniezwykłe przyjaźnie w świecie roślin i zwierząt, emilia dziubak, nasza ksiegarnia, książka dla dzieci, książka całokartonowa

 
Istnieje 11 Komentarzy

Dodaj swój
  1. tarapatka

    A mojemu synkowi Rok w lesie jakoś nie przypadł do gustu, leży i się kurzy 🙁 Za to Pucia i książki o strażakach/straży mógłby oglądać i słuchać jak czytam na okrągło 😛

  2. Marlena H.

    My Misia Uszatka uwielbiamy zarówno tego że szklanego ekranu jak i bohatera książkowego. Bardzo jestem ciekawa książeczki z Uszatkiem w roli głównej.


Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.