dwie serie książek

Dwie serie książek, które uwielbiają moje dzieci

Książki są ważną rzeczą w życiu moich synów. Staram się, aby chcieli czytać, poznawać czy też odkrywać świat na ich podstawie. Są takie serie książek, po które sięgają wciąż i wciąż. Takimi seriami są Mały atlas oraz Rok w… Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Zapraszam na podróż po stronicach najnowszych publikacji.

Książki tworzą naszą domową przestrzeń. Ostatnio, co nie otworzę szafę to wyskakują kolejne ulubione pozycje mich synów. Są też takie serie książek, którymi dzieci interesują się nieprzerwanie lub do których powracają przy każdej nadarzającej się okazji. Kochamy opowieści o Reksiu, Elmerze, Opowiedz mi mamo. Znacie te serie??? Do ulubionych wydawnictw ostatnio dołączyły nowości Wydawnictwa Nasza Księgarnia w postacie Małego atlasu oraz Roku w… Jeśli jesteście ciekawi co odkryliśmy wewnątrz to zapraszam do wspólnej podróży po stronach i ilustracjach.

Mały atlas

We wrześniu nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia ukazała się druga książka autorstwa Ewy i Pawła Pawlaków. We wcześniejszych wpisach miałam okazję opisać Wam Mały atlas ptaków. Takie serie książek przyrodniczych zawsze cieszą się sporym zainteresowaniem dzieci. To one z natury są odkrywcami otaczającego świata i z chęcią zgłębiają jego tajniki. Poprzednia pozycja opowiadała o tajemnicach spotykanych na co dzień, w naszym otoczeniu ptakach. Tym razem czytelnicy zostali zaproszeni do świata motyli. Choć jesień to może nie czas na ich obserwację w środowisku naturalnym, warto sięgnąć po tą pozycję przed nastaniem ciepłej wiosny czy lata. W środku znajdziemy piękne ilustracje opisywanych okazów. Szczególnie spodobały nam się sylwetki owadów wyglądające jakby były wykonane z materiału, a nie narysowane. Zagłębiając się w treść czytelnik ma okazję zapoznać się z cyklem rozwojowym motyla, miejscem bytowania, jego sylwetką czy też ulubionymi roślinami. Mam nadzieję, że uda nam się w cieplejszym okresie wraz z Małym atlasem motyli poszukać ich w naszym otoczeniu. Koszt książki to 39,90 zł.

mały atlas motyli, serie książek dla dzieci, nasza księgarnia, Ewa i Paweł Pawlakmały atlas motyli, ewa i paweł Pawlak, nasza księgarnia, książka dla dzieci

Rok w …

Serie książek zarażają swoimi treściami i później nie umiemy przejść obok kolejnych odsłon obojętnie. Tak też było z kolejną pozycją z serii Rok w… We wrześniu ukazał się Rok na targu autorstwa Joli Richter-Magnuszewskiej. Z tej serii miałam okazję opisywać już Rok w lesie, który oczarował sposobem ukazania świata drzemiącego pomiędzy drzewami oraz Rok w krainie czarów, gdzie przyglądaliśmy się wielu bajkowym postaciom. Tym razem czytelnik mam okazję wybrać się na targ i zobaczyć go oczami autorki na przestrzeni roku. Targ w Dobroszycach tworzą różnorodne postacie, które opisane są na początku książki. Dzięki ukazaniu ich na tle zmieniających się miesięcy czytelnik ma możliwość przeanalizowania pojawiających się różnic. Całokartonowa forma z całostronicowymi ilustracjami jest bardzo atrakcyjna szczególnie dla młodszych dzieci. Koszt książki to 44,90 zł.

rok na targu, nasza księgarnia, książki dla dzieci, recenzja książkirok na targu, nasza księgarnia, książki dla dzieci

Znacie, którąś z opisywanych serii wydawniczych? Co o nich myślicie? A jeśli poszukujecie kolejnych inspiracji czytelniczych zapraszam do naszej Biblioteczki.
Istnieje 8 Komentarzy

Dodaj swój

Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.