Kubuś puchatek

Kubuś Puchatek bawi kolejne pokolenia czytelników

Są takie postacie w kanonie dziecięcej literatury, które nie przemijają, o których się nie zapomina i które zna każdy młody i nieco starszy czytelnik. Jednym z takich bohaterów jest Kubuś Puchatek stworzony przez brytyjskiego pisarza. W tym roku ponownie nam o sobie przypomniał 🙂

Kubuś Puchatek to sympatyczny, żółty misio kochający ponad wszystko miodek oraz swoich przyjaciół. Postać ta została stworzona przez brytyjskiego pisarza A.A.Milne w 1926 roku. Pierwsza część jego przygód to Kubuś Puchatek, a kolejna Chatka Puchatka. W tym roku na ekrany kin weszła kolejna ekranizacja przygód sympatycznych zwierzątek pod tytułem Krzysiu, gdzie jesteś? Na jego podstawie powstała również kolejna książka – Chłopiec, balonik i miś. Znacie tego misia, byliście na najnowszym filmie? My chcieliśmy zaprosić Was do wspólnej lektury kubusiowych nowości książkowych 🙂

Kubuś Puchatek / Chatka Puchatka

Chciałam Wam pokazać najnowszą książkę wydaną przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Z racji kolejnej ekranizacji postanowili wydać ponownie dwie pierwsze powieści A.A. Milne, a mianowicie Kubusia Puchatka oraz Chatkę Puchatka. W pięknie wydanej książce znajdziemy obie te historie. Pierwsze co nas zachwyciło to ten tym wydania, taki na stary styl który uwielbiamy. Do tej pory nie gościliśmy sympatycznego misia w naszej Biblioteczce. Chłopcy owszem znali Kubusia i jego przyjaciół, ale raczej z kreskówek czy też z kinowych ekranizacji. Czas nastał na zaprzyjaźnienie się z pierwowzorem tego bohatera.

kubuś puchatek, chatka puchatka, nasza księgarnia, książka dla dzieci, A.A. milne

W środku znaleźliśmy duże strony, przejrzyście nadrukowane tekstem co pozwala na śledzenie narracji dzieciom. Szczególnie tym, które umieją już czytać. Całość opowieści zilustrowana jest rysunkami Ernesta H. Sheparda oddającymi w pełni charakter tego wydania. Synowie z chęcią słuchali wieczornych historii o przygodach sympatycznego misia i jego przyjaciół: Krzysia, Prosiaczka, Kłapouchego, Tygrysa czy Królika. Bohaterowie obdarzeni są przez autora ludzkimi cechami, co zdecydowanie ułatwia utożsamiać się z nimi czytelnikowi oraz urealnia ich przygody. Kubuś Puchatek to książka, którą powinno znać nasze dziecko 🙂 Ta pozycja będzie ozdobą, choć mam nadzieję, że nie tylko nią, każdej kolekcji młodego czytelnika. Jej koszt to 69,90 zł.

kubuś puchatek, chatka puchatka, nasza księgarnia, książka dla dzieci

Chłopiec, balonik i miś

Chłopiec, balonik i miś to książka dla najmłodszych, która powstała na podstawie filmu Krzysiu, gdzie jesteś? Film ten ostatnio gościł w  naszych kinach. Wydawcą pozycji jest Egmont. To ciekawa książka, która może stanowić ciąg dalszy przygód Kubusia Puchatka. Tym razem spotykamy Krzysia jako dorosłego człowieka, który na powrót trafia do Stumilowego Lasu. Jednak to już nie ten Krzyś, mały, ciekawski chłopiec, który towarzyszył Kubusiowi. To dorosły człowiek ze swoimi problemami, dorosłymi słowami i teczką pełną Ważnych Rzeczy. Kubuś zauważył, że ich relacja się zmieniła, że nie jest już taka beztroska jak kiedyś. Niestety nie jest taka jak podczas dzieciństwa. Kubuś jest oczywiście takim misiem jakim był, ale Krzyś jako dorosły brał wszystko na poważnie, zbyt poważnie.

chłopiec, balonik i miś, Krzysiu gdzie jesteś, film o kubusiu puchatku, egmont

Książkę czyta się szybko, ponieważ nie ma zbyt dużo tekstu. Duża, czytelna czcionka pozwala samodzielnie zmierzyć się z czytaniem początkującym czytelnikom. Całości dopełniają piękne, kolorowe ilustracje. Niestety tłumacz popełnił moim zdaniem błąd, ponieważ ze Stumilowego Lasu zrobił Stuwiekowy Las. Wyszło to niezgrabnie 🙁 Koszt książki to 24,99 zł.

krzysiu gdzie jesteś, egmont, książka dla dzieci, chłopiec, balonik i miś

 
Istnieje 17 Komentarzy

Dodaj swój
  1. Marlena H.

    Uwielbiam Kubusia Puchatka! Mamy te książeczkę o Baloniku. Mam także bardzo stare wydanie Chatki Puchatka. Kocham tę książkę. Jest dla mnie szczególną.


Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.