Bałtycki Park Dinozaurów

Bałtycki Park Dinozaurów Wrzosowo – rodzinna wyprawa

Latem staramy się wyruszać na bliższe lub dalsze wyprawy rodzinne. Choć jak inni twierdzą mieszkamy nad morzem, podobno nasz Szczecin nad nim leży, nie tak często nad nim bywamy. Tym razem kierunek wycieczki był położony w okolicach plaży, a mianowicie zawitaliśmy we Wrzosowie. A tam odkrywaliśmy Bałtycki Park Dinozaurów.

Mieszkamy w Szczecinie i do nabrzeża w linii prostej mamy 65km. Niby całkiem niedaleko, ale niestety nie bywamy tam tak często jakbyśmy chcieli. Plaża – wielka piaskownica to obecnie spełnienie marzeń naszych synów. Chcąc tym razem naszą wyprawę wzbogacić o coś więcej, zabraliśmy ich do Wrzosowa. A tam czekał na nas ze swoimi atrakcjami Bałtycki Park Dinozaurów. A dinozaury to jest to co każdy młody człowiek kochać powinien.

Wrzosowo – gdzie to jest?

Wrzosowo to jedna z miejscowości położonych blisko morza, znajdująca się na trasie Szczecin – Dziwnówek. Jest ona położona ok. 92 km od Szczecina i jakieś 3km od Dziwnówka, czyli plaży, morza i letniego gwaru. Miejscowość ta może stanowić całkiem niezłą bazę wypadową dla wczasowiczów, którzy jednocześnie chcą być trochę dalej od nadmorskich traktów. Tutaj także znajdziemy pewną atrakcję, a mianowicie Bałtycki Park Dinozaurów.

park dinozaurów, park dla dzieci, wykopaliska, Wrzosowo, Polska

Park dla dzieci?

Kiedy synowie byli mali plaża i piasek w pełni im wystarczały. Od tego roku postanowiliśmy wzbogacać nasze rodzinne wyjazdy o coś więcej, co możemy odkryć po drodze. Wiedząc jaką miłością chłopcy darzą dinozaury nie mogliśmy ominąć Parku Dinozaurów we Wrzosowie wracając z plaży do domu. Obiekt położony jest na całkiem sporym terenie. Szkoda, że nie pośród drzew, które mogłyby ofiarować trochę cienia zwiedzającym. Park składa się niejako z trzech części: parku dinozaurów, safari oraz dodatkowych atrakcji. Synowie z podziwem oglądali sporych rozmiarów figury dinozaurów, które mogli dotknąć, zmierzyć się z nimi, a na niektórych nawet usiąść. Przekrzykiwali się szczególnie przy tych, których nazwy znali. Następnie przeszliśmy płynnie do części ze żywymi zwierzętami. Tam mogliśmy nakarmić, dotknąć i zobaczyć m.in. alpaki, kangury, świnkę, daniele, lamy, króliki czy kozy. Dzieci na początku z dużym dystansem podchodziły do zwierząt, jednak z każdą porcją zakupionej karmy dla zwierzą coraz bardziej cieszyły się z obcowania z nimi. Daniele i kozy podchodziły do ogrodzenia i pozwalały się głaskać oglądającym. Na koniec skorzystaliśmy z atrakcji dodatkowych zawartych w bilecie rodzinnym. Mieliśmy okazję spróbować swoich sił podczas wykopalisk i odkryć szkielet dinozaura oraz pobawić się na dmuchanych zamkach.

daniele, karmienie zwierząt, park safari, atrakcja dla dzieci, Wrzosowoosioł, park safari, atrakcja dla rodzin, Wrzosowopark dinozaurów, Wrzosowo, Polska, park dla rodzin, atrakcja dla dziecipark dinozarów, Wrzosowo, atrakcja dla dziecimamut, park dinozaurów, Wrzosowo, dla dzieci

Miło wspominamy wyprawę do Parku Dinozaurów we Wrzosowie. Była to świetna atrakcja dla naszych synów w wieku 6 i 4 lat. Cena biletu rodzinnego to 69 zł. Więcej szczegółów na stronie parku.
Istnieje 12 Komentarzy

Dodaj swój
  1. Olga

    Nam się tam nie podobało. Tandetne kolorowe dinozaury, a cały park w kiepskim stanie technicznym. Właściciele chcą zarobić i jak najmniej zainwestować, a niektóre atrakcje wypadałoby już wyremontować.


Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.