wakacyjne książki dla dorosłych czytelników

Wakacyjne książki dla dorosłych czytelników

Wakacje, wakacje, wakacje… To taki specyficzny, błogi czas kiedy pragniemy odpocząć, porobić coś co przyniesie nam wytchnienie od codzienności. W jaki sposób spędzacie urlop??? Ja odpoczywam kiedy wokół mnie jest spokój, odrobina ciszy oraz dobra książka i kubek kawy. W związku z tym, chciałam Wam pokazać moje wakacyjne książki dla dorosłych czytelników.

Wakacje to fajny czas, tak bardzo przez nas wyczekiwany. Cały rok czekamy, marzymy i planujemy. Wypoczywamy na wiele różnych sposobów. Jedni spędzają urlop aktywnie wędrując od jednego miejsca noclegowego do drugiego, inni zaś pragną spokoju, odpoczynku na leżaku. My w tym roku, ze względu na jego intensywność oraz nasze rodzicielskie wyczerpanie postanowiliśmy odpocząć nad basenem i na plaży. Po prostu postawiliśmy na plażing, smażing i leżing. W związku z tym, miałam trochę czasu na czytanie i wykorzystałam go na pochłonięcie kilku nowości czytelniczych. Zatem zapraszam na wakacyjne książki dla dorosłych czytelników.

Romans dobry na wszystko?

Wakacje to okres rozpalający nasze ciała i umysły. Ile razy marzyliście o gorącym romansie, szczególnie jeśli wyjeżdżacie w ciepłe klimaty? Jeśli na romans na żywo nie możecie sobie pozwolić z pomocą przychodzą nam książki. Wybierając wakacyjne książki dla dorosłych czytelników nie mogła zapomnieć właśnie o romansie czy wręcz erotyku! Z ich pomocą możemy wcielić się w bohaterów, przeżyć łączącą ich relację i dać się porwać żarowi uczuć. Na wakacjach miałam okazję sięgnąć po pierwszy tom najnowszej serii książek dla kobiet Pucked. Seria, której autorką jest Helena Hunting została wydana przez Wydawnictwo Szósty Zmysł. Koszt książki to 39,90 zł.

Violet jest przyrodnią siostrą zawodowego gracza ligi NHL i znając życie sportowców od poszewki postanowiła, iż nigdy nie zwiąże się z graczem. Wiedziała, że są oni zazwyczaj chodzącymi maszynami sexu i wiecznie otacza ich wianuszek sportowych króliczków. A ona zdecydowanie nie chciała być tak postrzegana… Jednak jak w wielu sytuacjach, tak i tutaj życie zweryfikowało założenia bohaterki. Alex Waters przykuł wzrok, poruszył zmysły i rozpalił nie tylko serce Violet. Rozpalił również jej bobra i to nie jeden raz! Jednak dziewczyna nie jest pewna czy warto robić sobie nadzieje po kilku płomiennych nocach. Kreowany w mediach i podczas wywiadów wizerunek jej ukochanego za każdym razem pokazuje żółtą kartkę ich wspólnej przyszłości. Czy Alex myśli o ich relacji poważnie czy okaże się ona tylko króliczkiem kręcącym się wokół sławnego sportowca??? Czytając książkę Pucked nastawmy się na dużą ilość pikantnych, erotycznych przygód pary z bobrem w tle. Czyta się ją szybko i lekko, nadaje się na urozmaicenie wolnych chwil choć dla mnie chwilami była irytująca. A właściwie główna bohaterka, która sprawia wrażenie małolaty nie mogącej się zdecydować czy chce zdjąć majtki czy też nie… Niby pikantnie, niby ostro, niby z ostrymi opasami, ale nie porywa, a szkoda 🙁

książki dla dorosłych, książka na wakacje, rebis, jaguar, szósty zmysł,

A może medyczny thriller

Zmieniając trochę zagadnienia i tematykę postanowiłam sięgnąć po coś pisanego piórem specjalisty. Takim sposobem wzbogaciła wakacyjne książki dla dorosłych czytelników pozycja spod znaku thrillera medycznego. Jeszcze nie miała z tym rodzajem książek do czynienia i z dużym zaciekawieniem sięgnęłam po nowość Wydawnictwa Rebis Szarlatani Robina Cooka. Książka pisana przez lekarza o lekarzach i medycznych zagadnieniach wydała mi się obiecująca. Tym bardziej, że autor ma na swoim koncie już ponad 30 pozycji.

Bohaterem Szarlatanów jest Noah Rothauser, rezydent na ostatnim roku w Boston Memorial Hospital. Nowoczesność jest domenom tego szpitala dzięki czemu ma jednej z najlepszych systemów kształcenia rezydentów oraz najnowsze, hybrydowe sale operacyjne. Dzięki tym ostatnim jednocześnie może się odbywać wiele operacji, a kilka z nich może nadzorować jeden chirurg czy anestezjolog. Wszystko jest dobrze do czasu kiedy lawinowo zdarzają się zaskakujące zgony w placówce podczas zabiegów. Noah jako tzw. superrezydent ma za zadanie przedstawić te zaskakujące przypadki medyczne na konferencjach szpitalnych, a aby to zrobić musi dotrzeć do sedna sprawy. Jego zadaniem okazuje się być odnalezienie prawdy i przyczyny tych wypadków przy stole operacyjnym. Stawką w tej układance jest jego wiarygodność i posada, czyli coś na co bardzo ciężko i długo pracował!

Książka czyta się fajnie, jest ciekawa a fabuła wciąga czytelnika. Tematyka, choć ściśle medyczna nie odstrasza, pojęcia nie ciążą nawet laikowi. Napisana zrozumiale, a postacie bohaterów stopniowo ukazywane są przez autora zarówno dzięki wydarzeniom bieżącym jak i retrospekcjom dotykającym ich przeszłości. Zadaniem czytelnika jest odkrycie kto i co ukrywa i po czyjej stronie leży prawda. Koszt książki to 39,90 zł.

książka na wakacje, książka dla dorosłych, romans, fantastyka, thriller medyczny

Trochę fantastyki

Jeśli wakacyjne książki dla dorosłych dla Was to jednak nie ciężki tematy czy pikantne romanse to może zainteresuje Was fantastyka. Kto powiedział, że wszystko musi się dziać w naszym świecie, w realnych ramach czasowych i być naznaczone tym co znamy, akceptujemy czy rozumiemy? Przecież na wakacjach możemy dać się ponieść fantazji 🙂 Z tego gatunku ostatnio trafiły do mojej biblioteczki 3 pozycje Wydawnictwa Jaguar: Freja, Fandom oraz Post Scriptum.

Najciekawsza dla mnie w tym zestawieniu okazała się być Freja, której autorem jest Matthew Laurence. Bohaterką książki jest Sara Vanadi vel Freja. Poznajemy ją podczas pobytu na oddziale zamkniętym w szpitalu psychiatrycznym. Każdemu z personelu opowiada, iż jest nordycką boginią miłości wojny i śmierci, ale oczywiście nikt jej nie wierzy. Jej spokojne, ustatkowane życie przerywa brutalne wkroczenie do jej codzienności Garena reprezentującego pewną organizację czy też korporację. Sara otrzymuje propozycję nie do odrzucenia, albo współpraca i wspieranie rosnącej potęgi Finemdi albo unicestwienie. Choć ucieka ona ze szpitala, wymyka się napastnikowi i odnajduje sposób na wzmocnienie swoich mocy jest to tylko tak naprawdę przesunięcie nieuniknionego w czasie… A przybycie Freji do ośrodka dowodzonego przez korporację okazuje się być początkiem, a nie końcem jej losu… Powiem szczerze, że nawet nie wiem kiedy przeczytałam tą książkę, akcja jest wartka, dużo się dzieje. Jest i pewnego rodzaju śledztwo, odkrywanie kolejnych tajemnic organizacji, budowanie relacji bogini ze śmiertelnikiem i to wcale nie tej cielesnej… Koszt książki to 37,90 zł.

Pozostałe dwie niestety nie zawładnęły mym czasem i mym umysłem. Zapowiadały się świetnie, bo przecież kocham fantastykę, ale po kolei! Fandom Anny Day to historia 4 młodych ludzi, którzy zakochani w „Tańcu na szubienicy” wybierają się na Comic Con. Tam spotykają się głównymi bohaterami odgrywającymi swoje role w adaptacji książki, nawet ich stroje odzwierciedlają pasję. Nagle podczas zdjęć z ulubieńcami, rozmów i podziwiania aktorów czwórka bohaterów w wyniku zawalenia się scenerii zostaje przeniesiona w sam środek akcji „Tańca na szubienicy”. Teraz to oni wcielają się w role postaci książkowych i na własnej skórze poznają jak to jest żyć w ich realiach. Stają się Niedostkami i przyczyniając się do śmierci Rose, głównej bohaterki Tańca, sami muszą stać się częścią ruchu oporu – buntowników. Czy udźwigną narzuconą im rolę i czy będą potrafili doprowadzić opowieść do końca??? Koszt książki to 37,90 zł. Drugą z książek jest Post Scriptum Mileny Wójtowicz. Tutaj bohaterami są Piotr Strzelecki i Sabina Piechota – nie do końca ludzie. Prowadzą oni firmę, której klientami są podobni do nich, nienormatywni: wilkołaki, wampiry, obłoczniki… Doradzają im, pomagają rozwiązywać ich problemu, zajmują się zagadnieniami BHP czy psychologią post mortem. Pewnego dnia zostają wplątani w intrygę kryminalną, ponieważ kto jak nie oni może dowiedzieć się któż czyha na egzystencję brzeskich nienormatywnych! Czy uda im się rozwikłać tą zagadkę i odnaleźć winowajcę??? Koszt książki to 37,90 zł.

Inne wakacyjne książki dla dorosłych czytelników oraz te na pozostałe okazje miałam okazję pokazać Wam we wpisach: książki na czytelnicze wieczory czy romans z księciem.

 
Istnieje 18 Komentarzy

Dodaj swój

Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.