gdzie się chowa śnieżna sowa

Gdzie się chowa śnieżna sowa?

Dziecko to mały odkrywca. Pragnie wiedzieć więcej, rozumieć bardziej to co dzieje się w jego otoczeniu. Często jego pasją jest również świat przyrody tej bliskiej jak i tej bardzo dalekiej. Dziś książki dla przyrodników oraz odkrywców 🙂 Bo czy wiecie gdzie się chowa śnieżna sowa?

Gdzie się chowa śnieżna sowa, pyta dziecko nieustannie. A Ty znasz odpowiedź na nie? Jeśli nie, to problem jest już spory, dziecko pyta dociekliwie i odpowiedzi pragnie prawdziwej. Nasi synowie często pragną i łakną wiedzy szczególnie tej związanej z przyrodą. Kochają świat zwierząt, najczęściej sięgają po książki związane właśnie z tą tematyką. Dlatego nowości od Wydawnictwa Nasza Księgarnia tak bardzo ich ucieszyły…

Gdzie się chowa śnieżna sowa?

Ta książka zauroczyła moich synów, miłośników przyrody. W tym bardzo dużym formacie znajdziemy to co najlepsze, zarówno kolorowe ilustracje, ciekawe zwierzęta, niespotykane rejony świata oraz wiele ciekawostek. Bo przecież zwierzęta są wszędzie, nawet w tych najbardziej niesprzyjających warunkach do życia. Na kolejnych stronach odkrywamy 21 ekosystemów, rozpoczynając swoją wędrówkę od tundry grenlandzkiej poprzez lasy deszczowe czy Himalaje wysoki aż po antarktyczny lodowiec szelfowy. W każdym z nich możemy poznać habitat, czyli środowisko życia oraz najciekawsze zwierzęta tam żyjące. Każdy z poznawanych przedstawicieli fauny jest scharakteryzowany kilkoma słowami dotyczącymi jego sposobu życia, odżywiania czy też wyglądu. Sam sposób stworzenia książki zachęca do poszukiwania i odkrywania, ponieważ przy każdym ekosystemie mamy do odnalezienia kilka do kilkunastu zwierząt na ilustracji. Na końcu książki zaś znajdziemy kilka dodatkowych ciekawostek  na temat np. wymarłych i zagrożonych gatunków, zwierzęcych rekordów czy systematyki fauny. Zdecydowanie jest to świetna pozycja dla każdego miłośnika przyrody, zapalonego odkrywcy świata zwierząt i roślin. Koszt tej książki to 49,90 zł.

śnieżna sowa, książka dla przyrodników, dla małych odkrywców, książka dla dzieci, nasza księgarniaksiążka dla młodych odkrywców, dla przyrodników, o zwierzętach, dla dziecizwierzęta rekordziści, dla dzieci, książka o zwierzętach

Połączenie kropek – absolutnie fantastyczne?

Absolutnie fantastyczne to ciekawa seria dla nieco starszych czytelników stworzona przez Naszą Księgarnię. Ukazały się do tej pory Łamigłówki oraz Labirynty. O fantastycznych labiryntach miałam okazję pisać Wam już jakiś czas temu. Najnowsza publikacja to Kropki. Jest to 128 stron świetniej zabawy dla dzieci powyżej 8 lat. Potrzebujemy tylko dobrze zatemperowany ołówek, kredkę bądź długopis, aby tworzyć wspaniałe historie. Dzięki bohaterom książki przenosimy się od kosmosu czy prehistorii przez budowę kończąc w oceanie czy świecie kolorowych ptaków. Prócz fantastycznych miejsc i ciekawych przygód dziecko ćwiczy znajomość liczb w zakresie 1-100 oraz motorykę. Zdecydowanie jest to świetny towarzysz podczas długiej podróży, wakacyjnych wypraw. Dzięki niej nawet długa kolejka u lekarza może okazać się czasem na fajną zabawę. Koszt książki to 29,90 zł.

absolutnie fantastyczne, połącz kropki, nasza księgarnia, dla dzieci
Istnieje 9 Komentarzy

Dodaj swój
  1. Ja Zwykła Matkaa

    Świetna propozycja czytelnicza dla małych ciekawskich świata. Mój starszy syn jest zafascynowany kosmosem. Więc przygoda w której mógłby się przenieść w ten niesamowity świat to strzał w 10.


Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.