anatomia skandalu

Anatomia skandalu – jak to jest ze skandalami?

Codziennie w gazetach, w wiadomościach, a przede wszystkim w plotkarskich portalach i tzw. brukowcach pojawiają się newsy. Dotyczą osób z kręgu władzy czy celebrytów, często znanych z tego że są znani. I wybuchają afery, aferki, afereczki…. Jaka jest anatomia skandalu?

Skandale wybuchają i trwają lub nikną po kilku nagłówkach na portalach czy w gazetach, często tylko tych plotkarskich. Wg definicji w słowniku PWN SKANDAL to wydarzenie, które wywołuje zgorszenie i oburzenie, również atmosfera wokół takiego wydarzenia. Ale jaka jest anatomia skandalu, jak to rzeczywiście wygląda? Czy prawda kiedykolwiek wychodzi na jaw, czy znamy zaledwie wierzchołek góry lodowej problemu? Śledzicie wybuchające afery, może wręcz się nimi pasjonujecie a może dla Was są zbędą częścią rzeczywistości?

Anatomia skandalu Sarah Vaughan

Choć staram się omijać skandale i aferki szerokim łukiem uwielbiam dobrą lekturę. W związku z tym postanowiłam sięgnąć po nowość wydawniczą Burda Książki, która ukazała się pod koniec stycznia 2018 roku. Nowością w mojej biblioteczce okazała się być Anatomia skandalu autorstwa Sarah Vaughan. Czy ta historia powinna trafić na pierwsze strony gazet?

Londyn. Historia dotyczy członów rządu oraz nieoczekiwanie wplątanych w to wszystko członków palestry. James – wzięty, wpływowy członek rządu, kochający ojciec i mąż. Sophie jest jego żoną, która dba o dobry PR rodziny i męża – polityka, scala rodzinę i zajmuje się dziećmi w domu. Wszystko do tego dnia było dobrze, nic nie zapowiadało tej lawiny negatywnych wydarzeń, przynajmniej nic co Sophie dopuszczałaby do swojej świadomości czy z czego nie rozgrzeszyłaby męża już dawno. Tak, w pobłażaniu niektórym tematom była całkiem biegła…

Ale oto funkcjonariusze policji aresztują polityka i zostaje on postawiony przed sądem, gdzie oskarża go Kate. Jest to młoda prawniczka specjalizująca się przestępstwach na tle seksualnym. Jest ona przekonana o winie Jamesa i zdeterminowana, aby przed sądem mu ją udowodnić. Oczywiście gazety i portale, nie tylko te plotkarskie szybko podchwyciły skandaliczny temat w kręgach władzy. Czy po raz kolejny zobaczymy tyko ułamek prawdy, czy wręcz zostanie to zamiecione pod dywan? Afera na najwyższych szczeblach władzy zawsze jakoś dziwnym trafem uchodzi politykom płazem?? Ale czy i tym razem tak będzie?

Winny czy niewinny?

Oskarżenie Jamesa o gwałt na swojej współpracowniczce odbija się echem w społeczeństwie. Jest im ciężko uwierzyć, że taki mąż stanu mógł dopuścić się takiego ohydnego przewinienia. A może to porzucona kochana mści się na nim? A jednak coś co zdawało się być przeszłością, zdarzeniami bez większego znaczenia w jego życiu wraca… Czy i tym razem, jak miało to miejsce w dawnych czasach, upiecze się mu? A może to nieoczekiwane poplątanie życiowych ścieżek Jamesa, Sophie oraz Kate zakończy jego polityczną karierę oraz idealnie wyglądające z zewnątrz małżeństwo?

anatomia skandalu, burda książki, książka dla dorosłych

Książkę czyta się bardzo dobrze, opowieść wciąga i jako czytelnik zastanawiasz się co tu się jeszcze może wydarzyć? Czy kryje się tutaj jeszcze jeden przysłowiowy trup w szafie? Sami musicie to odkryć, a warto 🙂 Koszt książki to 39,90 zł.

Inne książki również dla dorosłego czytelnika znajdziecie w naszej Biblioteczce.
Istnieje 12 Komentarzy

Dodaj swój
  1. Trendy Mama

    Kiedyś miałam w planach wziąć udział w konferencji dotyczącej tego tematu. Zainteresowanie skandalami jest spore! A jeśli chodzi o książki…jeśli akcja osadzona jest w Londynie, „biorę w ciemno”! Uwielbiam Anglię 🙂 Trendy Mama


Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.