kapcie do przedszkola

Idealne kapcie do przedszkola dla dziecka?

Idealne kapcie do przedszkola dla dziecka, czy takie istnieją? Na co zwrócić uwagę przy zakupie butów, w których dziecko spędza czasami nawet ponad 8h? Na co Wy zwracacie uwagę przy ich wyborze?

Dzieci spędzają wiele godzin w sali przedszkolnej. Przez to wybór obuwia dla naszych pociech staje się jednym z ważniejszych wyborów dotyczących maluchów. Szczególnie istotne jest to przy kompletowaniu wyprawki. Przy trójce synów, testowaliśmy obuwie wielu producentów. Mieliśmy kapcie od tych najtańszych po te z górnej półki i niestety większość nie spełniła pokładanych w nich nadziei. Na co zwrócić uwagę, gdy wybieramy idealne kapcie do  przedszkola dla dziecka?

danielki, kapcie do przedszkola, kapcie dla dziecka, wyprawka do przedszkola

Cechy, na które warto zwrócić uwagę:

 • naturalne, oddychające tkaniny. Pozwalają one dotrzeć powietrzu do stopy dziecka. Dzięki temu noga nie poci się intensywnie co jest ważne biorąc pod uwagę to, iż na sali jest ciepło. Dodatkowo wyprofilowana wkładka pozwala na prawidłowy, naturalny rozwój stopy malucha.
 • waga buta. Patrząc na to, że maluszki w obuwiu spędzają dużo czasu i wykonują bardzo wiele czynności but nie może krępować ich ruchów, ciążyć ruchliwemu dziecku. Zdecydowanie but powinien leżeć tak jak niemal druga skóra na stopie.
 • odpowiednia konstrukcja. Buty powinny w stabilny i odpowiedni sposób otoczyć stopę dziecka, pozwalać na dopasowanie do jej budowy. Zastosowanie w obuwiu usztywnianego, a zarazem sprężystego zapiętka pozwala na prawidłowe ułożenie pięty. Drugim istotnym elementem konstrukcyjnym kapci jest miękka podeszwa. Dzięki niej maluch może swobodnie i bez przeszkód biegać, klękać czy skakać bawiąc się w przedszkolu.
 • rzepy czy sznurowadła. My wybieramy buty na rzepy. Synom jest najłatwiej zakładać czy zdejmować takie kapcie, a w grupie powinni w miarę możliwości móc ubrać się samodzielnie. Zapięcie na rzepy pozwalają również na dokładniejsze dopasowanie buta do stopy.

Dziecko wybiera kapcie do przedszkola?

wyprawka do przedszkola, kapcie do przedszkola, danielki

A na co zwraca uwagę dziecko przy podejmowaniu decyzji? Maluch wybiera przede wszystkim oczami, więc kapcie powinny prócz dobrej konstrukcji i odpowiedniego zapięcia być kolorowe i mieć ciekawe wzory. Wtedy zdecydowanie łatwiej namówić dziecko do noszenia odpowiedniego obuwia, nawet jeśli nie mamy na nim rysunku ulubionego superbohatera. Szczególnie przy starszym synu mamy spore problemy przy doborze kapci, ponieważ ma szeroką stopę i dość wysokie podbicie. Po tym jak ostatnie buty rozsypały się w mgnieniu oka, tym razem dla całej trójki sięgnęliśmy po obuwie polskiej firmy Danielki. Najnowsze fasony zachwyciły synów i było im ciężko wybrać te najlepsze. Po założeniu na stopę okazały się bardzo wygodne, dobrze układają się i pozwalają na pełną swobodę ruchów. Co najważniejsze, spełniają zarówno moje jak i naszych synów wymagania! A Jasiu, mający do tej pory największy problem z dobraniem odpowiednich kapci do przedszkola nie chce na koniec dnia ściągać Danielków 🙂

danielki, kapcie do przedszkola, wyprawka do przedszkola, buty dla przedszkolaka
Istnieje 20 Komentarzy

Dodaj swój
 1. singing mummy

  O kurczę, bardzo ciekawy tekst! Jestem mamą sześciomiesięczniaka… i po przeczytaniu Twojego tekstu się zaniepokoiłam…. ile jeszcze przed nami, rodzicami zmagań. Tu zakupy, tu kapcie, tu przedszkole, tu… i tak dalej i tak dalej 🙂

 2. Szczęśliwa Siódemka

  Mój synek niedługo skończy rok, właśnie zaczyna chodzić i w związku z tym zaczyna też nosić buty 🙂 Do przedszkola jeszcze daleko, ale już teraz temat obuwia jest dla mnie bardzo ważny. Zależy mi na tym, żeby mały dobrze się czuł w swoich butkach, żeby były dla niego wygodne, jak druga skóra właśnie.

 3. Maria

  Wady stóp u dzieci często powstają z wiekiem, czasem na skutek używania niewłaściwego obuwia. Niestety przywiązujemy za małą wage do obuwia zarówno dla dziecka jak i dla siebie.


Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.