Miasteczko z bajki

Reksio i miasteczko z bajki oraz inne historie dla dzieci

Całkiem niedawno Reksio obchodził 50 urodziny. I to w 2017 roku obchodzi ten okrągły jubileusz. To dziwne, że bawi już od tak długiego czasu kolejne pokolenia młodych Polaków. Ale dzieci poszukują również nowych, zaskakujących historii. Czasami proszą jednak: Mamo, podaruj mi miasteczko z bajki 🙂

Reksio ma 50 lat, ten fakt mnie zaskoczył choć miałam oczywiście świadomość, że nie byłam pierwszym rocznikiem, który się nim zachwycał. Darzyłam i wciąż darzę tego uroczego pieska wielką sympatią i wspominam jego animowane przygody z sentymentem. Zresztą pisałam Wam o tym we wpisie Reksio kontra Elmer. Próbowałam również moich synów zarazić miłością do łaciatego psiaka. Są zachwyceni przygodami czworonoga. Ale jak to dzieci szukają również nowinek wydawniczych, ciekawych bajek i historii tj. miasteczko z bajki.

Miasteczko z bajki…

Jedną z nowości książkowych dla najmłodszych czytelników Wydawnictwa Papilon jest Miasteczko z bajki autorstwa Doroty Gellner. Jest ona dedykowana dzieciom w wieku 2-4 lata. W formacie niemal A4 na kartonowych, sztywnych stronicach kryją się wspaniałe przygody zwyczajnych zwierzątek. Od okładki zachwycają kolorowe ilustracje, ciekawe i przyciągające wzrok postacie i ich miasteczko. Znajdziemy m.in. prosiaka, który pierze w kałuży fartuszek, ropuszki, które szyją sobie fartuszki czy kurczaczki noszące dla kaczki paczki. Prócz barwnych ilustracji znajdziemy także rymowaną prozę, którą świetnie i szybko się czyta. Jest ona bardzo rytmiczna i przykuwa uwagę każdego młodego czytelnika. Naprawdę świetnie się ją czyta, a dzieci śmieją się z historyjek i wracają wciąż do nich wieczorami. Ta książka gwarantuje dobrą zabawę niemal od pierwszego słowa. Jej koszt to 39,90 zł.

miasteczko z bajki, ksiązki dla dzieci, papilonksiążki dla dzieci, rymowanka, proza dla dzieci

Reksio szczeniak

Odkąd pamiętam dobranocka z łaciatym, sympatycznym pieskiem dotyczyła jego przygód jako dorosłego psa. Zachwycały i bawiły one zresztą nie tylko moje pokolenie. A czy zastanawialiście się jak wyglądało życie Reksia przed znanymi nam historiami? Dopiero kiedy trafiła do naszej Biblioteczki książka dotycząca lat szczenięcych psiaka pomyśleliśmy ze zdziwieniem, że przecież Reksio był też kiedyś maluchem. A my nie wiemy w jaki sposób znalazł się u Adasia w domu. I oto dzięki tej książce już wszystko stało się jasne. W środku znajdziemy jego perypetie opracowane na podstawie odnalezionego po latach scenariusza pt. „Reksiowe cyrki”. Opowieść zafascynowała moich synów, z chęcią do niej wracają i słuchają ulubionych fragmentów. Sami też po nią sięgają, aby podziwiać barwne i przyciągające wzrok ilustracje. Koszt tej książki to 24,90 zł i jest dedykowana czytelnikowi w wieku 3-5 lat.

reksio, dobranocka, książka dla dziecireksio szczeniak, papilon, książka dla dzieci, reksio

Reksio encyklopedia

A kiedy dziecko znudzi się opowieściami o łaciatym piesku, choć nie wiem czy to możliwe, możemy wspólnie sięgnąć po skarbnicę wiedzy w postaci Encyklopedii. Znajdziemy tam sympatycznego psiaka, który zachęca czytelnika do zapoznawania się z wieloma zagadnieniami. Wewnątrz znajdziemy sześć działów: astronomia; chemia i fizyka; człowiek i życie; królestwo zwierząt; Matka Ziemia; technika , nauka i historia. każdy mały odkrywca, ciekawy świata malec znajdzie tutaj bardzo dużo ciekawych zagadnień. Dzięki temu maluch może zapoznać się z działaniem otaczającego go świata, dowiedzieć się jak funkcjonuje skafander kosmonauty, jak powstaje tęcza, poznać rodzaje drukarek lub dowiedzieć się czym są bakterie oraz wirusy. Książka najbardziej ucieszyła naszego starszego syna, który uwielbia wszelkiego rodzaju ciekawostki szczególnie jeśli może się nimi podzielić ze swoimi kolegami i koleżankami. Koszt tej Encyklopedii to 29,90 zł i jest dedykowana czytelnikom w wieku 6-9 lat.

encyklopedia, skąd się biorą emocjereksio encyklopedia, papilon, młody odkrywca

A Wy kochacie Reksia??? Wasze dzieci znają tego uroczego psiaka?
Istnieje 15 Komentarzy

Dodaj swój

Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.