wakacyjne propozycje książkowe

(Po) Wakacyjne propozycje książkowe dla dzieci

Wakacje to okres odpoczynku, rodzinnie i aktywnie spędzanego czasu. Książki zazwyczaj nie koniecznie nam się z tym czasem kojarzą. Ale czy tak rzeczywiście powinno być? Oto wakacyjne propozycje książkowe, które nas nie zawiodły!

W wakacje odpoczywamy, słodko lenimy się na leżaku czy plażowym kocu. Wypoczynek kojarzy nam się również z długimi wędrówkami, obcowaniem z naturą w najpierwotniejszej postaci. Jakoś podczas tych wszystkich aktywności książkami się zbytnio nie interesujemy. A może to jednak jakieś nasze niedopatrzenie? Książki przecież wiele mogą nas nauczyć, stanowią wspaniałą rozrywkę szczególnie podczas standardowego w Polsce lata. Z nimi deszczowe wieczory nie stanowią już wielkiego wyzwania.

(Po)Wakacyjne propozycje książkowe angażujące młodego czytelnika na wielu płaszczyznach okazały się być świetną propozycją na letni czas. Fajnie kiedy uda się znaleźć taką pozycję, która pozwala nie tylko na czytanie, ale i rysowanie, układanie czy tworzenie. Wybór taki pozwala na zajęcie maluchów na dłuższy moment. Takie wielofunkcyjne książki zajmują też relatywnie mniej miejsca w bagażu, co jest ich wielkim plusem. Więc co się u nas sprawdziło w tym roku?

Wakacyjne propozycje książek

Często przy wyborze książek pakowanych do dziecięcego plecaka podczas letnich wypraw kierujemy się preferencjami malca. W związku z tym, wybierzemy pozycje opowiadające o jego ukochanej postaci, namawiające go do ulubionych aktywności. Takim sposobem w naszym zestawieniu znalazły się nowe książki Wydawnictwa Egmont Masza i Niedźwiedź.

Masza i Niedźwiedź, szablony do rysowania, książka dla dzieci

Bardzo zaciekawiły nas szczególnie dwie pozycje, a mianowicie Leśne szablony oraz Czytam i układam. W pierwszej, bardzo kolorowej książce znajduje się 8 postaci znanych z bajki – a właściwie ich szablonów. Dzięki nim dziecko może odrysować bohatera na kartce, stworzyć scenki z udziałem kilku z nich i kreować dowolnie swoje rysunki. Moim chłopcom taki sposób zabawy bardzo się spodobał. Wielkim plusem jest wytrzymałość szablonów, możliwość wykorzystywania ich wielokrotnie i na różne sposoby. Wewnątrz znajdziemy również ciekawostki dotyczące danej postaci, co pozwala wzbogacić opowiadanie tworzone przez dziecko. Koszt książki to 24,99 zł

Czytam i układam, książki dla dzieci, egmont

W książce Czytam i układam maluch znajdzie 5 układanek. Posiada ona również twarde strony, które stanowią podkład dla puzzli. Jest to plus, jeśli chcemy korzystać z zabawy podczas podroży czy w plenerze. Same klocki są dość odporne na działanie małych rączek i pozwalają wielokrotnie powracać do zabawy. Ilustracje są bardzo atrakcyjne dla najmłodszych i zachęcają do korzystania z książki. Ilość klocków pozwala na układanie obrazków nawet 3-latkom. Jej koszt to 34,99 zł.

Mini książka w plecaku

Kiedy wybieramy się w dłuższą podróż i nie mamy zbyt wiele miejsca w dziecięcym bagażu warto sięgnąć po mniejszy format książek, zawierający równie ciekawe historie. Takimi właśnie pozycjami okazały się być pozycje z serii Moje bajeczki Wydawnictwa Egmont. My w podróż zabraliśmy z tej serii Maszę, Tomka oraz Bob Budowniczego. W niewielkim formacie (ok. 17 x 17 cm) znajdziemy 9 opowiadań dotyczących bajkowego bohatera. Historie są ciekawe, bardzo zainteresowały naszych synów. Mały format bez większego problemu pozwolił zabrać książki nie tylko na wakacje, ale i na dłuższe piesze wycieczki z małym plecaczkiem. Pozycje są pięknie ilustrowane w pełnej palecie barw. Koszt jednej książki z tej serii to 19,99 zł.

moje bajeczki, egmont, książki dla dzieci

Pochwalcie się czy i Wy odkryliście jakieś książkowe perełki na wakacyjnych szlakach! Nie ważne czy była to lektura dla najmłodszych czy dla nieco starszych czytelników. Jak się Wam podobają nasze (po) wakacyjne propozycje książkowe??? Inne ciekawe pozycje czytelnicze znajdziecie w naszej Biblioteczce.
Istnieją 22 Komentarze

Dodaj swój
  1. entomka

    Maszę i Niedźwiedzia lubią nie tylko najmłodsi. Pamiętam rodzinne spotkanie, gdzie my, rodzice, dziadkowie i dzieci wspólnie oglądaliśmy kilka odcinków tej bajki i wszyscy mieli zabawę. Książeczek tych nie znamy, ale chyba dlatego że po prostu jesteśmy na nie za duzi.
    Pozdrawiam

  2. Adriana

    U nas wakacyjnym hitem okazała się książka bardzo stara, bo z mojego jeszcze dzieciństwa „Sceny z życia smoków”. Poczucie humoru i bijące z niej ciepło nie zdeaktualizują się nigdy.


Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.