hotele dla zwierząt

Hotele dla zwierząt są coraz bardziej popularne!?

Wakacje to czas słonecznych dni, które spędzamy z rodziną i przyjaciółmi najczęściej na plaży. Niestety te w tym czasie są bardzo oblegane. Prawdziwe oblężenie przeżywają także hotele dla zwierząt. Istnieją hotele dla różnych gatunków, ale najczęściej trafiają tam psy i koty. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają z kim zostawić swojego pupila.

W naszym kraju powstaje coraz więcej hoteli, również tych dla zwierząt np. http://hauhouse.pl. Są one najczęściej ulokowane w pobliżu dużych miastach. Tylko jaki jest koszt takich usług? Dobra pobytu w przeciętnym hotelu dla zwierząt kosztuje około 10zł, jeżeli chcemy zostawić swojego gryzonia i około 50zł w przypadku psa. Nie jest to zbyt wygórowana cena szczególnie, że w opłatę wliczone jest wyżywienie. W większości tego typu pensjonatów wszystkie miejsca są zajęte, a rezerwacji powinno dokonywać się kilka tygodni przez zaplanowanym urlopem.

Hotele dla zwierząt każdego gatunku?

Hotele dla zwierząt działają w wielu miastach Polski i najczęściej przyjmują psy, koty, ale także świnki morskie, tchórzofretki. Był również przypadek, iż w jednym z hoteli ktoś chciał zostawić owcę! Aby móc pozostawić zwierzaka w takim miejscu trzeba spełniać kilka warunków. Przede wszystkim okazujemy aktualną książeczkę zdrowia ze wszystkimi zaświadczeniami szczepień. Jest to warunek konieczny przyjęcia pupila do hotelu. Pracownicy zaś często podpowiadają, by przywieźć ze sobą ulubione koce czy zabawki, do których przywiązany jest zwierzak. Takie dodatki pomagają zachować mu spokój i czuć się jeszcze lepiej podczas pobytu w pensjonacie.

Warto sprawdzić to miejsce…

Jednak przed podjęciem decyzji do jakiego konkretnie hotelu oddamy swojego zwierzaka warto przeprowadzić analizę czy mówiąc inaczej wywiad. Warto przeczytać opinie ludzi w internecie, pojechać i obejrzeć miejsce. Dzięki temu mamy całkowitą pewność, że pupil ma zapewnione dobre warunki. Dodatkowo warto przyjrzeć się jedzeniu, które jest wliczone w koszt i będzie serwowane zwierzakowi – najlepiej gdyby było ono zbliżone do tego, które lubi nasz pupil.

Podsumowując nie istotne jest czy to hotel dla psów w Warszawie czy w Krakowie, zawsze najbardziej liczy się jakość oferowanych usług oraz kadra, która zajmuje się zwierzętami. W końcu my sami chcemy spędzić w urlop w jak najlepszych warunkach, więc dlaczego nasz pupil ma mieć gorzej? Ci, dla których zwierzęta są oczkiem w głowie na pewno starają się zapewnić pupilowi jak najlepsze warunki na czas własnego urlopu. 
Istnieją 4 Komentarze

Dodaj swój
  1. TosiMama

    Nie mam psa ani kota, więc temat mnie nie dotyczy. Nie znam również osoby, która korzystałaby z usług takiego miejsca, ale pewnie gdybym nie mogła zabrać czworonoga w jakąś podróż szukałabym najlepszego miejsca, w którym mógłby zostać.

  2. Małgorzata Ostrowska

    Dla osób posiadających zwierzaki może to być doskonałe rozwiązanie by zapobiegać porzucaniu zwierząt w czasie wakacji, a wiem, że tak się dzieje.


Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.