cztery pory roku

Cztery pory roku, czyli wiersze dla najmłodszych

Maluchy z wielką chęcią słuchają opowieści o zwierzętach czy o przyrodzie. Mogłyby chłonąć je godzinami. Dlatego z wielkim zaciekawieniem sięgnęliśmy po nowość wydawniczą Cztery Pory Roku.

Cztery pory roku zazwyczaj kojarzą nam się z utworem muzyki poważnej Vivaldiego. Choć osobiście bardzo lubię ten utwór muzyczny, dziś jednak nie o muzykę tu chodzi. Nie wiem jak Wasze dzieci, ale moje uwielbiają opowieści o przyrodzie i zwierzętach. Bohaterowie ze zwierzęcego świata zaprzątają ich małe głowy i uskrzydlają dziecięcą wyobraźnię. Dlatego z wielkim zaciekawieniem sięgnęliśmy po najnowszą publikację Wydawnictwa Nasza Księgarnia Cztery Pory Roku. A co znaleźliśmy w tej książeczce??

cztery pory roku, nasza księgarnia, wiersze dla dzieci

Cztery Pory Roku

Jest to zbiór 4 wierszy opowiadających kolejno o porach roku. Znajdziemy tutaj „Powiało wiosną” Jerzego Kiersta, „Tam, gdzie lato” Barbary Lewandowskiej oraz „Jesienne dary” i „Zima” Tadeusza Kubiaka. Są to cztery piękne, wierszowane utworu pozwalające poznać pory roku maluchom. Znajdziemy zatem w nich opisy zmian w przyrodzie dotyczące roślin, pojawiania się owoców czy darów losu. Autorzy nie zapominają również o zwierzętach, które też przechodzą swoistą przemianę pod wpływem pór roku. Wiosną możemy obserwować budzącego się niedźwiedzia, lekko ociągającego się, jakby zaskoczonego tym, że już czas na niego. Lato prowadzi czytelników poprzez świat żyjący, latający, radosny i bzyczący. Mamy zatem okazję odwiedzić pszczeli ul sprawdzając stan zbiorów, poszukamy piskląt w ptasich gniazdach czy policzymy kropki na biedronkowych skrzydłach. Kolejna pojawia się jesień malująca kolorowe liście i dojrzałe kasztany czy żołędzie na drzewach. O tej porze roku możemy również zaobserwować tak uwielbiane przez nas owoce w sadach. Na koniec pojawia się zima, zmrozi świat usypiając niedźwiedzia.

cztery pory roku, nasza księgarnia, wiersze dla dzieci

Książkę bardzo fajnie się czyta. Utwory dzięki wierszowaniu mają bardzo przyjemne dla ucha tempo. Moje dzieci z zapartym tchem słuchają tych opowiadań o przyrodzie, wiele poruszanych w nich faktów znają przecież z życia. Olbrzymim plusem są dla nas też ilustracje, przepiękne, uzupełniające z powodzeniem wersety na kartach książki. Sięgamy po nią bardzo często w domu. Książka do kupienia na stronie wydawnictwa w cenie 29,90 zł lub w dobrych księgarniach.

A Wy lubicie tego rodzaju książki? Jakie ostatnio książki przyrodnicze królują u Was? Inne ciekawe książki dla dzieci i dorosłych znajdziecie w naszej Biblioteczce.
Istnieje 21 Komentarzy

Dodaj swój
 1. Powerpumpingdad

  Moje dziecko kocha zwierzątka:) nawet jak idziemy na spacer i jakiś pies szczeka, to mowimy, że chce się tylko z córką przywitać. Ma kupiony zestaw gumowych zwierząt z którymi zawsze się kąpie. Podobnie właśnie książeczki ulubione to te, w których są zwierzątka. Takiej jednak nie mamy, ale widzę, że na pewno przypadła by do gustu mojemu dziecku.

  • MamaNaTropie

   Moi to też wielbiciele zwierząt i przyrody. Dobrze, że jestem po biologi ponieważ niektóre rzeczy łatwiej mi jest im wytłumaczyć czy nazwać

 2. momandlilgirl.pl

  Podoba mi się. Warto czytać dzieciom, wiersze, bajki, opowiadania… Pamiętajmy także, że im częściej dziecko będzie widziało nas z książką, tym większe prawdopodobieństwo, że samo po nią sięgnie w przyszłości 🙂


Zamieść nowy komentarz