książki wymagające zaangażowania

Książki wymagające zaangażowania od przedszkolaka

Rynek wydawniczy co miesiąc powiększa się o bardzo dużo pozycji. Ja pośród pięknych ilustracji, ciekawych tekstów poszukuję też wymagań. Kocham książki wymagające zaangażowania, a Wy?

Na co zwracacie uwagę szukając fajnych książek dla swojego dziecka? Rynek wydawniczy jest nimi przepełniony, a co miesiąc ukazują się kolejne pozycje. W tej całej masie ja szukam czegoś innego, czegoś szczególnego, zupełnie nowego ujęcia tematu lub ciekawej formuły. Ostatnio pisałam Wam o ciekawej książce Zwariowane pojazdy, która w innowacyjny sposób wspomaga dziecięcą wyobraźnię czy nowatorski sposób podejścia do świata. Dziś chciałam Wam pokazać dwie kolejne książki. Dziś książki wymagające zaangażowania od przedszkolaka.

Miasto w chmurach czy te pod ziemią?

Tymek, agent specjalny zaprasza na wspólną zabawę w poszukiwanie… Wraz z nim możemy wyruszyć albo do miasta w chmurach albo do tego położonego pod ziemią. W całkiem sporym formacie znajdziemy przedziwne dwa miasta autorstwa Tomasza Kowala, jedno położone w chmurach drugie zaś pod ziemią. Książkę możemy przeglądać jak zwykłą publikację lub w formie mapy. Zdecydowanie ten drugi sposób jest dla moich synów o wiele bardziej ciekawy. Przed wstąpieniem w progi każdego z miast Agent Tymek zaprasza nas do wspólnego zmierzenia się z zadaniami. Podczas wyprawy spotykamy również wiele ciekawych postaci, którym możemy pomóc. Dzięki tej książce młody agent ćwiczy swoją spostrzegawczość, analizuje fakty i wykonuje różnorakie zadania. Formuła w pełni angażuje każdego młodego czytelnika, a i z powodzeniem wciąga w świat agenta Tymka czytających wspólnie z maluchem rodziców. Książka w cenie 39,90 zł do kupienia w Wydawnictwie Nasza Księgarnia lub dobrych księgarniach.

miasto w chmurach, miasto pod ziemiąnasza księgarnia, książka mapa, miasta

Las zabaw

Jak często spędzacie czas w lesie ze swoimi dziećmi? My staramy się bywać w nim jak najczęściej. W lesie dzieci mogą pobiegać czy obcować z przyrodą. Ofiaruje nam ona wiedzę o tym jak funkcjonuje natura, pozwala odkryć prawdę o samych sobie. Ale las to też wspaniały, naturalny plac zabaw. Ostatnio w nasze ręce trafił swoisty przewodnik po lesie w formie książki Las zabaw Mateusza Wysockiego. W kwadratowej formie publikacji znajdziemy 15 kroków podczas wyprawy do lasu. Podczas każdego z etapów mamy okazję wraz z dzieckiem poznać kolejne tajemnicze zakątki schowane między koronami drzew a poszyciem leśnym. Dzięki temu najzwyklejszy spacer po lesie staje się wyprawą w nieznane. Oprócz krótkich opowiastek o leśnych ostępach znajdziemy tutaj także przyrodnicze ciekawostki. Wszystko zaś okraszone jest przykuwającymi wzrok czytelnika całostronicowymi ilustracjami w kolorach znanych z wypraw do lasu. Dla zapalonych poszukiwaczy przyrody na końcu książki przygotowano mapę lasu zabaw. Z nią możemy wykonać dodatkowe zadania i stać się specjalistami w dziedzinie leśnych wypraw. Cena książki to 29,90 zł i możecie ją kupić w Wydawnictwie Czerwony Konik lub dobrych księgarniach.

las zabaw, książka z mapą, książka edukacyjnalas zabaw, książka edukacyjna, dla przedszkolakówksiążka edukacyjna, dla przedszkolaków

Jak Wam się podobają te dwie książki wymagające zaangażowania czytelnika? Z powodzeniem możemy je poznawać wraz z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

 

 
Istnieje 15 Komentarzy

Dodaj swój
  1. Żyć nie umierać

    Książki bardzo fajne i ciekawe. A w lesie zawsze jestem pełna podziwu, że moi chłopcy mogą przysiąść na chwil parę i obserwować nawet kilka minut jak idzie sobie żuczek 🙂 Rozbraja mnie ten widok 🙂


Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.