100 sposobów na herbatę

100 sposobów na herbatę, czyli Czajnikowy.pl

Jesteście kawoszami czy wielbicielami herbaty??? Który z napojów jest numerem jeden w Waszej codzienności? Zapraszam na 100 sposobów na herbatę, czyli wizytę na Czajnikowy.pl

Przyznam się Was skrycie, że jestem zagorzałym kawoszem. Z kubkiem kawy się budzę, z kolejnym zasypiam. Delektuję się jej niemal każdą postacią. Sporo jednak przewija się informacji iż herbata jest lepsza, zdrowsza… Zewsząd przekonują mnie moi znajomi miłośnicy tego fusiastego napoju do delektowania się nim, do testowania kolejnych 100 sposobów na herbatę. Mając stosunek do niej, powiedzmy letni, trafiłam na blog Czajnikowy.pl i nowość wydawniczą Naszej Księgarni. Jak to z tą herbatą jest? Czy potrafi zauroczyć nawet kawosza?

liście herbaty, uprawa herbaty,

100 sposobów na herbatę

Jako kawosz nie bardzo widziałam siebie z parującym kubkiem herbaty. Dla mnie ten napój był czymś zwyczajny, jakimś takim nijakim, zupełnie mnie nie pociągającym w świat aromatów. Próbowałam wielu różnych rodzajów czy też wersji smakowych. Jednak nakłaniana sukcesywnie przez znajomych postanowiłam dać herbacie jeszcze jedną szansę. Szukając jakiś informacji, dlaczego tak naprawdę warto sięgnąć po ten złocisty napój natrafiłam na najnowszą książkę Rafała Przybyloka – Czajnikowy.pl dobra herbata. Już od pierwszej strony zachwycają piękne zdjęcia zarówno z widokiem na plantację herbaty jak i na różne sposoby przygotowywania tego napoju. Wędrując poprzez kolejne stronice poznajemy historię herbaty, sposób jej uprawy i preparowania. Najbardziej jednak zaskoczyła mnie podróż po kontynentach.

gatunki herbaty, liście herbaty, uprawa herbaty

Oprócz gatunków herbaty, które tam występują znajdziemy najbardziej charakterystyczne napoje herbaciane z danego region. Rafał dzieli się też z czytelnikami swoimi autorskimi pomysłami na zaaranżowanie herbacianych liści, często zaskakujące w swojej formule. Jest tam przysłowiowych 100 sposobów na herbatę 🙂 Ja powoli testuję te przepisy i staram się odnaleźć w herbacie uwodzący aromat czy rozpieszczający podniebienie smak. Z każdej strony wypływają na spotkanie czytelnika pełne pasji zdania, opowieści, legendy czy porady jak odnaleźć w herbacie to coś co nas uwiedzie 🙂 Ja uważam, że nie ma lepszej rekomendacji dla tematu niż opowiadający o tym pasjonat. A Rafał takim niewątpliwie jest! Książka w cenie 64,90 zł do kupienia w Wydawnictwie lub dobrych księgarniach.

napój herbaciany, 100 sposobów na herbatę

Pochwalcie się, kochacie kawę czy herbatę? Napiszcie też dlaczego akurat ten napój?! Inne ciekawe książki dla dużych i małych znajdziecie w naszej Biblioteczce.
Istnieje 7 Komentarzy

Dodaj swój

Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.