jak zachęcić dziecko do picia wody

Jak zachęcić dziecko do picia wody?

Zewsząd słyszysz, iż woda to prawdziwy cud dla naszego organizmu? Bez niej przecież nie możemy żyć! Ale jak zachęcić nasze dziecko do jej picia, skoro jest tyle wspaniałych, kolorowych i smakowych zamienników? .Jak zachęcić dziecko do picia wody i dlaczego jest to takie istotne?

Woda, niezbędny składnik naszego każdego dnia. Przecież trudno pominąć coś co stanowi 60% nas samych. Bierze ona udział w bardzo wielu procesach w naszym organizmie. Współodpowiada za regulowanie temperatury ciała, transport składników odżywczych, produktów przemiany materii. Warto pamiętać, iż niedobór wody może prowadzić do odwodnienia. Ciekawa jestem ile każdy z Was wypija wody dziennie? Czy rzeczywiście trzymacie się tej normy w postaci jednej butelki 1,5l dziennie? Udaje się Wam? Ale skoro nam, dorosłym jest ciężko to jak zachęcić dziecko do picia wody?

Sposoby na wodę w diecie dziecka

Woda w naszej diecie to oczywiście nie tylko jej czysta postać w szklance czy butelce. Spożywamy ją również w postaci przyjmowanych pokarmów. Ale jak zachęcić dziecko do picia wody, skoro my dorośli mamy nierzadko z tym spory problem? Może warto spróbować kilku naszych trików?!

 1. Przykład idzie z góry! Niestety drogi Rodzicu, jeśli Ty nie pijesz wody, Twoje dziecko też nie będzie tego robić. Ciężko, aby robiło coś co nie jest dla Was naturalne. Warto pamiętać, iż pokazywanie dziecku, że sięgamy po butelkę mineralnej zachęci je również do sięgania po nią. Maluchy przecież nas naśladują na każdej płaszczyźnie naszego życia.
 2. Pozbywamy się kolorowych wód! Te magiczne kolorowe trunki z truskawką czy cytrynką na opakowaniu zdecydowanie straszą już samym składem nie mówiąc o przesłodzonym smaku. Jeśli z jakiegoś powodu nie potraficie Wy czy dzieci pić wody mineralnej bez smaku, zróbcie wodę smakową samodzielnie w domu. Wystarczy do dzbanka wody dodać liście mięty, plastry cytryny, świeżego arbuza, truskawki czy maliny, a zamieni się ona w cudowny napój.dzbanek filtrujący aquaphor
 3.  W czym podajesz? Nawet coś tak banalnego, jak woda mineralna może być niebanalnie podana! Dzieci często sięgają dzbanek filtrujący, aquaphore, masza i niedźwiedźpo coś, ponieważ widzą ulubionego bohatera czy wspaniałe kolory. Warto wodę zaserwować właśnie z pomocą takich gadżetów. U nas takim gadżetem okazał się być dzbanek flirtujący wodę z naklejkami z popularnej bajki Masza i Niedźwiedź od Aquaphor. Moje dzieci kochają te historie niesfornej dziewczynki i jej przyjaciela, i zdecydowanie chętniej sięgają po wodę z dzbanka z tej limitowanej edycji. Sam dzbanek dzieci obsługują samodzielnie, nalewając sobie do kubeczków przefiltrowaną kranówkę…. Jeden filtr wystarcza na przefiltrowanie nawet 200 l wody. O jego zużyciu poinformuje nas wskaźnik na pokrywce. I Wy możecie zdobyć taki dzbanek?! I to aż na 2 sposoby! Po pierwsze biorąc udział w naszym konkursie po drugie kupując go w Biedronce – będzie dostępny od 8 czerwca.
 4. Dostępność. Kiedy ostatnio poleciałeś do sklepu po wodę, bo chciało Ci się pić? Dziecko też zazwyczaj samo nie poprosi, nie sięgnie po ten płyn… Jesteśmy pod tym względem leniwcami. Ale jeśli zadbamy, aby przysłowiowa butelka czy kubek wody były zawsze pod ręką, picie wody przez dziecko stanie się jego nawykiem. Warto rozstawić wodę w pokoju dziecka oraz tam gdzie najczęściej przebywa. Pamiętajmy również o zabraniu wody ze sobą na spacer czy podróż do żłobka/przedszkola. Moje dzieci zawsze i chętnie podczas naszych krótkich czy dłuższych wypraw sięgają po mineralną.

jak zachęcić dziecko do picia wody

Konkurs

Czy woda w Waszym domu stanowi najważniejszy napój? Jak zachęcić dziecko do picia wody?? Musicie w ogóle zachęcać do tego swoje maluchy? Podzielcie się z nami swoimi uwagami! Jeśli chcecie zdobyć dzbanek filtrujący z serii limitowanej Masza i Niedźwiedź firmy Aquaphor zapraszam do wspólnej zabawy:

 • Konkurs trwa 07.06 – 19.06.2017
 • Sponsorem nagród jest firma Aquaphor, a organizatorem Mama na Tropie
 • Konkurs przeznaczony dla fanów sponsora oraz organizatora
 • Miło nam będzie jeśli polubicie i udostępnicie plakat konkursowy (TUTAJ) oraz zaprosicie znajomych do zabawy.
 • Do wygrania są 3 zestawy zawierające dzbanek flirtujący z limitowanej wersji Masza i Niedźwiedź oraz 1 filtr
 • Zadaniem jest ułożenie rymowanki max 4 wersowej ze słowami Masza, Niedźwiedź, Aquaphor, dzbanek oraz woda. Prace konkursowe należy zamieścić pod tym wpisem konkursowym na blogu
 • Laureatami zostaną osoby, które udzielą najciekawszej, najbardziej kreatywnej odpowiedzi. Laureatów wybierzemy w ciągu 3 dni od zakończenia konkursu. Dane laureaci muszą przesłać w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyników konkursu na adres: kontakt.mamanatropie@gmail.com
 • W sprawach pytań, problemów, wątpliwości prosimy o kontakt: kontakt.mamanatropie@gmail.com

Czekamy na Wasze pomysłowe odpowiedzi konkursowe!

konkurs, aquaphor

*** WYNIKI *** WYNIKI *** WYNIKI ***

Bardzo dziękuję Wam za wierszyki, za udział w konkursie tak liczny 🙂 Jesteście wielcy więc specjalnie dla Was za chwilę wystartują kolejne zabawy. A dziś pragnę ogłosić, iż dzbanki powędrują do:

 • Wiesia T
 • Dagmara Kowalewska
 • Honorata

Proszę laureatów o przesłanie danych do wysyłki nagród w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyników na adres: kontakt.mamanatropie@gmail.com.

 
Istnieją 24 Komentarze

Dodaj swój
 1. Dagmara Kowalewska

  Każdy dobrze wie- mały czy duży
  Że WODA to zdrowie i nie piję jej się z kałuży
  Więc gramy o DZBANEK AQUAPHOR
  gdzie MASZA i NIEDŹWIEDŹ z nim są!

 2. Honorata

  Niepokojąca cisza u niedźwiedzia nastała.
  Martwi się znów niedźwiedź, czy Masza jest cała?
  Szuka jej, węszy, gdzie się ukryła,
  A ona wodą z dzbanka Aquaphor kuchnię zmoczyła!

 3. Joanna Jaszczyk

  Czary Mary Aquaphory dziś wychodzą z lasu zmory. Brzydkie,chude, brak urody, bo nie piły zdrowej wody. Niedźwiedź z Maszą przykład dają wodę piją i hasają.

 4. Anna

  Masza znowu czka i czka,
  niedźwiedź na to sposób ma:
  najpierw straszy – nie pomaga,
  wstrzymać oddech? Nędzna rada.
  By normalny oddechu był tor
  pomoże tylko… Woda z dzbanka Aquaphor!
  Czkawka znika wnet raz – dwa,
  a niedźwiedź znów spokój ma…

 5. Paulina

  Masza i Niedźwiedź od rana szaleją,
  z dzbanka Aquaphor czystą wodę leją.
  Pije ją zając, wiewiór i krowa
  bo wszyscy wiedzą, że woda jest zdrowa!

 6. Tata inteligentnych łobuziaków

  Czy mieszka u Was mała MASZA, która szaleje przez całe dnie ?
  Co minutkę wołając jak do NIEDŻWIEDZIA: „ Mamo, Mamo PIĆ MI SIĘ CHCEEEE !!! „
  Na widok WODY oczami przewraca , kręci noskiem i marudzi ?
  Czysta WODA nalana z bajkowego DZBANKA z NAKLEJKAMI Aquaphor zapał jej ostudzi 😉

 7. Aleksandra

  Mała Masza wodę leje, niedźwiedź patrzy co się dzieje. Mała mówi to jest życie , aquaphor wygraną przyniósł . Ach ten dzbanek taki uśmiech daje.

 8. Izabela

  Wzięła Masza wody dzbanek,
  Choć to nie lany poniedziałek.
  „Niedźwiedź, poznaj Aquaphor!”
  Chlust go wodą: „Ja uciekam, a ty… goń!”

 9. Izabela

  A jeśli chodzi o picie wody, no cóż… My z mężem w tej kategorii raczej nie świecimy przykładem-u nas króluje… herbata. Czy to na zimno, czy na ciepło. Woda nieco rzadziej, chyba że naprawdę jest gorąco a pragnienie dokucza. ALE dzieciom gotujemy własne kompoty owocowe, których NIE traktujemy cukrem ani słodzikiem, więc chyba nie jest tak źle?…

 10. Edyta W

  Woda zdrowia,wigoru i urody dodaje,
  Masza i Niedźwiedź wiedzą o tym doskonale.
  Do filtrowania używają Aquaphor dzbanka,
  woda z niego smakuje,że bajka!!!!

 11. Karolina Woźniak

  Masza niedzwiedza pogania:”Daj mi coś do siorbania”
  On załamuje łapy, duży niemądry kudłaty
  Kupił w Biedronce przy lesie Dzbanek Aquaphor i do domu niesie
  Woda juz przefiltrowana…mmmm pycha….Masza wypiła pół dzbana!

 12. MariaM.

  Masza i Niedźwiedź o zdrowie dbają,
  do zdrowej wody pić zachęcają!
  Czysta woda w dzbanku dobra
  z Aquaphor ze smakiem wypijesz taką do dna!

 13. Simo

  Lepsza czysta, zdrowa woda z Aquaphor dzbanka
  niż zabarwiona ze sklepu jak niejedna kolorowanka!
  Więc lepiej dodać do wody świeże owoce
  i napić się takiej przy bajce Maszy w telewizorze!

 14. Estera

  Mój Synek wypije wodę, ale zdecydowanie bardziej woli soki 😉 ja mam problem tego typu, że ostatnio Mąż kupuje Coca Colę, Mirindę, a wolałabym, żeby tego nie było w naszym domu.

 15. Sylwia Arcab

  Moja córka nie ma problemu z piciem wody, ponieważ od małego uczyłam ją picia wody i tak zostało. Gdy chce jej się pić, na pierwszym miejscu poprosi o wodę. A ja jestem dumna z niej i siebie, że udało mi się „wpioć” dziecku tę podstawową zasadę żywieniową. A to nasz wierszyk konkursowy:

  Woda do picia to samo zdrowie,
  nie czekaj, aż Masza i Niedźwiedź ci to powie!
  W domu i w szkole popijaj wodę,
  z dzbanekiem Aquaphor wprowdź w swej rodzinie na wodę modę!

 16. Wiesia T.

  Dziś Masza i Niedźwiedź dzieci zachęcają,
  Niech wodę wszędzie ze sobą zabierają,
  A rodziców do kupna dzbanka Aquaphor namawiają,
  Niech zdrowe nawyki w rodzinie wprowadzają.

 17. Edzika

  Masza i Niedźwiedź spotkali mego syna i eksplozja energii się wydała
  każda z tych postaci litry wody w swej spontaniczności z siebe wylała
  zapragnęli przeżyć przygodę życia i dzbanek Aquaphor w wodzie zanurzyli,
  z gałęzi zrobili wiosła, z liści daszek i w dziką podróż w dzbanku rzeką wyruszyli !

 18. Patrissa

  Najlepszy sposób na wodę to jest podawanie jej od 6mca życia 🙂 zamiast soczków sama woda do roku 🙂 a jak już skopało się sprawę i nauczyło do soków….to trzeba niestety się ‚pomęczyć’.


Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.