urodziny trójki dzieci

Jak zorganizować urodziny trójki dzieci i nie zwariować?

Jestem szczęśliwą mamą trójki uroczych chłopców. Nie wiem jak nam się to udało, ale urodziły się niemal z dwuletnim odstępem czasowym. Ale jak zorganizować urodziny trójki dzieci i nie zwariować?

Od jakiegoś czasu jestem „samotną” matką, ze względu na służbę męża. Okres ten zbiegł się z wieloma ważnymi sprawami takimi jak np. nabór do przedszkoli, walka o przedszkole zastępcze podczas wakacji. Przypadły mi też spore zakupy dla dzieci ze względu na zmianę pory roku z wiosny na lato czy właśnie wspólne urodziny trójki dzieci. Wiele z tych rzeczy było co do zasady dla mnie przerażające. Nigdy nie musiałam się z tyloma sprawami mierzyć sama, zawsze była druga połowa. Już o prowadzeniu domu, codziennych zakupach, prowadzaniu dzieci do przedszkola/żłobka czy pracy zawodowej i związanych z nią egzaminach państwowych nie mówiąc.

Długo zastanawiałam się czy nie przełożyć urodzin chłopców na inny czas. Synowie urodzili się w odstępie dwuletnim 27 oraz 31 maja. Stąd pomysł, aby przygotować im wspólną imprezę urodzinową, przynajmniej dopóki chcą i nie mają obiekcji. Ale jak to zrobić w pojedynkę i nie oszaleć…

Zaplanuj wszystko

Bez planu nie byłabym w stanie w natłoku codzienności przygotować urodzin. Rozpisałam sobie w nim dokładnie co, do kiedy i jak muszę załatwić, aby móc świętować zwycięstwo. Dzięki niemu wiedziałam ile tak naprawdę mam zadań i jak to zrobić, aby nie zwariować! Bo samo podjęcie się tego zadania kojarzyło mi się z czystym szaleństwem! Pytacie jaki był poziom szczegółowości listy?! Jak największy! Ogólniki na niewiele by mi się przydały. Rozpisałam to do poziomu ilości serwetek i słomek dla gości czy czasu potrzebnego na przygotowanie potraw.

tort urodzinowy psi patrol, urodziny dzieckaszaszłyki warzywne, wege, wegatarian

Działaj małymi kroczkami

Zadań każdego dnia, szczególnie w pojedynkę mamy sporo! Wykonanie całości planu w ciągu dnia czy dwóch również nie wchodziło w rachubę. Plan zatem opiewał na prawie 2 tygodnie przygotowań. Tak rozłożone działania pozwoliły sprostać pomysłowi na urodziny trójki dzieci. Pomimo planów kilka rzeczy nie wyszło. Dlaczego? Plan nie zawiódł, raczej moje siły i czas, który kurczył się niemiłosiernie. Bliżej dnia U zrezygnowałam z kilku bardzo czasochłonnych rzeczy jak np. wykonanie samodzielne ozdób urodzinowych czy piniaty. Powiem Wam, że czasami warto sobie odpuszczać. Z okazji większej ambicji i dużych planów niestety doba się nie rozszerza a tydzień nie zyskuje na długości! Serio!!!

urodziny dziecka

urodziny dziecka

Pomoc rodziny

Ja wiem, że mam tę MOC!!! I można mnie zdecydowanie zapisać do ligi supermatek. Ale sama, w pojedynkę nie dałabym rady wszystkich rzeczy przygotować i załatwić. Po część produktów trzeba było wybrać się dalej niż do najbliższego dyskontu, dojechać samochodem, którego nie posiadam. Niektóre rzeczy zamawiane były daleko od naszego mieszkania i prosiłam rodzinę, aby je odebrała i dowiozła na przyjęcie urodzinowe. W tym miejscu chylę czoło przed samotnymi rodzicami załatwiającymi takie sprawunki w pojedynkę i tylko w pojedynkę.

chocolissimo garbus, samochód czekoladowy

urodziny dziecka, jeździk, toyz

Prezenty dla dzieci

Wspólne urodziny trójki dzieci wiążą się ze sporą grupą zaproszonych maluchów. Postanowiłam zatem ugościć wszystkich czekoladowymi niespodziankami. W tym temacie poprosiłam o pomoc niezawodne Chocolissimo. Zakochałam się już jakiś czas temu w ich cudownych wzorach, kształtach czy smakach. Ale nie miałam pojęcia, że mogą stanowić taką fajną niespodziankę dla dzieci na przyjęciu urodzinowym. Największym hitem naszego zestawu okazała się piłka futbolowa oraz garbus 🙂 Nie muszę chyba pisać, że te słodkie niespodzianki rozeszły się w mgnieniu oka….

chocolissimo czekoladki, prezent na dzień dziecka, prezent na urodziny

prezent dla gości, dla dzieci, czekolada, pralinki

Urodziny trójki dzieci to spore wyzwanie, szczególnie kiedy musimy mu sprostać w pojedynkę. Dobra rada? Przyjęcie będzie udane, jeśli przygotujecie sprawdzone potrawy, będziecie wypoczęci i chętni do zabawy oraz odrobinę sobie odpuścicie… Przecież idealnie jest zawsze wtedy kiedy spędzamy wspólnie czas 🙂
Istnieje 14 Komentarzy

Dodaj swój
 1. Marlena

  Podziwiam Cię! Nie wiem czy ja bym dała radę zorganizować w jednym czasie urodzinki dla trójki. Mam jedno dziecko, synek również w maju kończył 2 latka. Wcześniej wszystko planowałam, choć przyznam, że nie wszystko poszło zgodnie z planem. Mimo wszystko imprezka się udała 🙂 Te czekoladki są wspaniałe. Myślę, że synkowi najbardziej spodobałoby się czekoladowe auto. Kocha samochody 🙂

 2. Anna Rosińska

  Przeczytałam wpis z prawdziwą przyjemnością 🙂 Teraz na pewno spojrzę inaczej na przygotowanie urodzin mojego synka. Bardzo fajny pomysł z czekoladowymi upominkami. A torty?! Marzenie!!! Piękne <3 Nie pokazuje ich synkowi, bo zaraz będzie krzyczał, że on też chce taki. I to już!!!

  Dużo dobrego Wam życzę i przesyłam spóźnione życzenia urodzinowe dla chłopców 🙂 Samych kolorowych dni 🙂

 3. Zabiegana Mama

  I ja robię podwójne imprezy, ale zwykle wyręcza mnie w tym jakaś sala zabaw, jedynie dla najbliższych szykujemy przyjęcie w domu. W tym roku zamówiliśmy Zaczarowany Autobus i tę opcję również polecam. Podjeżdża pod dom, wrzucasz tam dzieci, zamykasz i na 2,5h masz luuuuuz 😉

 4. Małgorzata Ostrowska

  Kasia jak wiesz jak dla Ciebie jestem pełna podziwu, teraz sama z 3 maluchów a dajesz radę. Super urodzinki, przed nami w lipcu.


Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.