tere-fere

Tere-fere kuku i inne powiedzonka + KONKURS

Tere-fere kuku strzela baba z łuku… Ta dziecięca wyliczanka i inne ciekawe młodzieżowe powiedzenia zebrane w jednym tekście?! Macie czasami wrażenie, że świat młodzieżowy to jakby paralelna rzeczywistość, dwa dziejące się niezależnie światy!? Zapraszam do tego świata!

Tere-fere kuku strzela baba z łuku… Znacie tą wyliczankę? Czy też tak macie, że słuchając dzieci i młodzieży z podstawówki lub gimnazjum czujecie się jak dinozaury, nie rozumiecie do końca tego co zostało powiedziane… A pamiętacie nasz slang? Też przecież takiego swoistego języka używaliśmy i często współczesna młodzież miałaby problem ze zrozumieniem go… Lub co gorsza zostalibyśmy mianowani wapniakami czy starymi ramolami, a w najlepszym wypadku bylibyśmy oldskulowi.

Ostatnio do naszej Biblioteczki trafiła książka Nie ze mną takie tere-fere Jima Smitha. To nowość wydawnicza wydawnictwa Znak Emotikon skierowana do młodego czytelnika w wieku 4-8 lat, kochającego Koszmarnego Karolka czy Dzienniczki Cwaniaczka. Ale co w tej książce tak przyciąga?

książka dla dzieci, tere-fere,

Nie ze mną takie tere-fere!

W nasze ręce trafiła nowość wydawnicza skierowana do czytelnika 4-8 lat. Całkiem niepozorna książeczka w formacie nieco mniejszym niż zeszytowy. Jest podręczna i mieści się w plecaku czy torbie podczas dłuższych podróży środkami transportu. Ale za to wnętrze to prawdziwa skarbnica historii. Bohaterem jest Bartek Frajer uczeń, przyjaciel Bączka i bardzo pomysłowy młody człowiek. Ale jego życie uległo diametralnej zmianie kiedy do klasy trafia Darek Darenowski ze swoją paskudną, krokodylą twarzą. A co gorsze jego znakiem rozpoznawczym jest stałe siorbanie oranżady z puszki i puszczanie najdłuższych beków świata.

Książka nie udaje młodzieżowej, jest pisana z perspektywy młodego ucznia podstawówki. W środku znajdziemy wiele ciekawych historii i autentycznych przygód, które równie dobrze mogły przytrafić się naszym dzieciom. Dawno nie ubawiłam się tak jak przy czytaniu tej właśnie książki, jej język i sposób narracji pochłania. Ciężko się od niej oderwać, bo każdy z nas bez względu na wiek kocha się bawić nad słowem pisanym. W środku znajdziemy czarno-białe ilustracje, nie rozpraszające czytelnika oraz dużą czcionkę, z którą może zmierzyć się nawet początkujący znawca słów.

nie ze mną takie tere-fere

Jeśli kochacie dobrą zabawę to ta książka będzie dla Was i Waszych młodych czytelników. My ją polecamy 🙂 Koszt książki to 24,90 zł i jest do kupienia w wydawnictwie i dobrych księgarniach.

Konkurs

Jeśli chcecie zdobyć jeden egzemplarz książki Nie ze mną takie tere-fere to zapraszam na konkurs na naszym Facebooku. Zasady są bardzo proste:

 1. Termin 25.06-02.07.2017
 2. Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Znak Emotikon a organizatorem Mama na tropie. Konkurs jest przeznaczony dla fanów obu stron.
 3. Do wygrania są 2 egzemplarze książki Nie ze mną takie tere-fere.
 4. Miło nam będzie jak polubicie i udostępnicie plakat konkursowy (TUTAJ) oraz zaprosicie znajomych.
 5. Zadaniem jest napisanie śmiesznej, krótkiej rymowani zaczynającej się od Tere-fere … Liczę na Waszą kreatywność. Komentarz należy zostawić pod plakatem konkursowym (TUTAJ).
 6. Laureaci zostaną podani w ciągu 3 dni od dnia zakończenia konkursu. Dane do wysyłki należy przesłać w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyników na adres kontakt.mamanatropie@gmail.com
 7. Wysyłka nagród tylko na terenie Polski, zajmuje się nią sponsor.

konkurs, książka dla dzieci

*** WYNIKI *** WYNIKI *** WYNIKI ***

Bardzo dziękuję Wam za świetne wierszyki! Chyba przy kolejnym konkursie będę musiała wynegocjować więcej egzemplarzy dla Was, co?? Od razu zapraszam Was na kolejny konkurs, który startuje lada chwila!!! Ale nie przedłużając, laureatami zostają:

 • Joanna Gadomska
 • Ja Anna

Gratuluję serdecznie!!! Laureatów poproszę o przesłanie swoich danych w ciągu 7 dni na adres: kontakt.mamanatropie@gmail.com

 

 
Istnieją 3 Komentarze

Dodaj swój
 1. Gosia B

  Zawsze się trafi taki krokodyl w klasie bardzo ciekawa książak a format mój ulubiony poręczny idealny by zmiescić sie w torebce czy plecaku.


Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.