rycerz lwie serce

Rycerz Lwie Serce, historia opowiadana wciąż na nowo

W pewnej zaczarowanej krainie mieszkał Rycerz Lwie Serce. Ale potrzebuje on Twojej pomocy, Czytelniku. To od Ciebie zależy jakimi torami potoczy się jego historia i czy odnajdzie on zaginiony skarb!

Drogi Czytelniku, oto trzymasz w dłoniach pewną ciekawa książkę. Ale czy wiesz, że nie jest ona taka zwyczajna, normalna. Oczywiście książka to wersy pełne słów, to kolejne stronice, ale i jej duch. Duch to to wszystko co pozornie ukryte między literami i między kartkami. Z synami wciąż poszukujemy nowinek, innego spojrzenia na papierową pozycję. Bardzo lubimy te, które nas angażują w przygodę bohaterów, które wymagają działania, klikania, wyszukiwania i porównywania. Dlatego zapowiedź nowości od Naszej Księgarni w postaci książki – gry bardzo nas zaintrygowała. Rycerz Lwie Serce zaprosił nas na wspólną wyprawę.

Książka – gra

Kochamy książki i jeśli dłużej z nami jesteście to wiecie, iż staramy się co jakiś czas pokazywać Wam ciekawe nowości rynku wydawniczego. Ostatnio w naszej biblioteczce powitaliśmy Rycerza Lwie Serce. Jest to książka w formacie nieco większym niż A4 i twardą oprawą. Rządzą w niej przede wszystkim ilustracje. Tekst jest dość krótki, zwięzły, choć czasami na ciemnym tle ilustracji trochę mniej czytelny. Jednak sposób korzystania z książki nie jest już tak oczywisty.

rycerz lwie serce, nasza księgarnia, książka dla dzieci

Podczas pracy z książką jesteśmy zaproszeni na wyprawę w towarzystwie Rycerza Lwie Serce. Nasz tytułowy  bohater wyrusza właśnie, aby odnaleźć utraconą odwagę. To my wybieramy za każdym razem, którą ścieżką ma podążyć. Decydujemy kiedy i kogo spotka na swojej drodze oraz jakie zadania będziemy musieli wspólnie rozwiązać. Jednak każdy nasz wybór przybliża naszego bohatera lub oddala od upragnionego celu. Czy uda mu się dotrzeć tam dokąd zmierza czy też nie zależy od naszych, czytelniczych wyborów. Odważycie się wyruszyć z rycerzem na wyprawę?

I tak wciąż na nowo…

I tak wciąż na nowo rycerz rozpoczyna swoją podróż po utraconą odwagę. Historia stale ulega zmianie, a jej splotów, ścieżek i kombinacji dróg jest wiele. Olbrzymim plusem jest to, iż nie ma jednej wersji, więc nie znudzi się tak szybko. Dziecko praktycznie za każdym razem może obrać inną drogę i znaleźć na nowo rozwiązanie. Dzięki temu pokazujemy dziecku, iż losy człowieka to nie jest jedna prosta droga, której zakończenie widzimy już na horyzoncie. Możemy uzmysłowić młodemu czytelnikowi jaką ważną rolę odgrywają nasze codzienne, z pozoru błahe wybory i jak wpływają na to czy dotrzemy do obranego celu. Koszt książki to 34,90 zł i jest do kupienia w Wydawnictwie oraz dobrych księgarniach.

książka gra, nasza księgania

Postanowiliśmy odważyć się zajrzeć do środka. A czy Wy się również na to odważycie??? Inne ciekawe książki znajdziecie w naszej Biblioteczce.
Istnieje 10 Komentarzy

Dodaj swój
  1. Aneta Grenda

    Świetny pomysł na spędzanie czasu z dziećmi. Wspaniale rozwija jak i bawi jednocześnie. Uwielbiam, gdy rodzice kupują takie edukacyjne rozwiązania dla dzieci, a i sama chętnie robię takie prezenty dzieciom. Pozdrawiam serdecznie 🙂


Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.