Książki edukacyjne dla 6-latka

4 ciekawe książki edukacyjne dla 6-latka

6-latek i nauka? Jak pracować z dzieckiem, aby przyswajanie wiedzy było dobrą zabawą? Co nam może w tym pomóc? Ostatnio otrzymaliśmy 4 ciekawe książki edukacyjne dla 6-latka – sami zobaczcie!

Książki edukacyjne dla 6-latka? Czy nie kładziemy dziecku za dużo na barki, czy to w ogóle jest dobry pomysł? Edukacja w tym wieku to zazwyczaj zabawa dla dziecka i rodzica. Bawimy się w pierwsze próby pisania, może uczymy liter, może liczymy… Jeśli tylko jest to miło spędzony czas dla malucha i rodzica! Warto sięgać po książki, gry czy zabawki, które mogą nas wspomóc w edukacji domowej. Dzięki fajnym pozycjom jest ona atrakcyjniejsza dla dziecka, pozwala przyswoić mu ważne i ciekawe tematy w zrozumiały sposób.

My każdego dnia staramy się pracować z synami. Jednocześnie pilnie obserwujemy czym są zainteresowani czy zafascynowani. Nieoczekiwanie sami chcą się uczyć, zdobywać nowe umiejętności czy poszerzać swoje horyzonty. Często aż zawstydzają nas tym swoim zapałem! Szczególnie, gdy zmęczeni wracamy po pracy, a one już od drzwi biegną po ulubioną książkę czy grę edukacyjną. Staramy się uważnie dobierać wydawnictwa, dzięki którym w łatwy i ciekawy sposób możemy pracować z maluchami. Ostatnio zawitały do naszej Biblioteczki 4 ciekawe książki edukacyjne dla 6-latka od Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Gramatyka nie taka straszna!

W tej niepozornej książeczce przeznaczonej dla czytelników w wieku 6-10 lat znajdziemy podstawowe zasady gramatyczne. Obejmuje ona zakres materiału dla klas I – IV szkoły podstawowej. Zasad gramatycznych nauczyć się trzeba, to wie każdy zuch. Ale jak je opanować, to jest dopiero zagwozdka spora. Z pomocą przychodzi ta mała książeczka z humorem ogromnym. Na wielu przykładach, w wierszykach zgrabnych rymami nauczy się zasad gramatyki każdy. Znajdziemy tam np. odmianę rzeczownika, stopniowanie przymiotnika, zdanie pojedyncze i złożone, liczebniki czy przysłówki. Przyznam się, że nie widziałam tak fajnego i łatwego sposobu na nauczenie się tak trudnej w naszym języku ojczystym gramatyki. Do tego jest to okraszone pięknymi ilustracjami. Podczas lektury dziecko niejako bezwiednie uczy się panujących w mowie zasad. Książka kosztuje 29,90 zł i jest do kupienia na stronie wydawnictwa lub w dobrych księgarniach.

nauka gramatyki. nasza księgarnia, domowa edukacjanauka gramatyki, domowa edukacja

Elementarz przyrodniczy

Bohaterami trzeciej odsłony Elementarza są również Lenka, Antek i ich szkolni koledzy. Tym razem tematem przewodnim jest przyroda. Dzięki ciekawym przygodom bohaterów zastanawiamy się czy bez wody damy radę, odkrywamy znaczenie darów jesieni, zakładamy fasolkową plantację czy robimy mapę kretowisk w parku. Dziecko uczy się ich mimo woli, zapamiętuje je. Oczywiście warto na ich temat później porozmawiać, czy też wykonać samodzielnie np fasolową uprawę. Wszystko jest dodatkowo okraszone pięknymi ilustracjami nie tylko dotyczącymi przygód Lenki czy Antka, ale i poruszanych zagadnień przyrodniczych. Elementarz jest napisany dużą czytelną czcionką, z którą z łatwością poradzi sobie każdy młody czytelnik. Obok wielu atlasów i albumów przyrodniczych, po które sięgają moje dzieci elementarz jest zupełnie innym wydawnictwem. Bardzo się cieszę, że powstała taka książka. Możemy ją zakupić w cenie 36,90 zł w Naszej Księgarni lub dobrych księgarniach.

eksperyment przyrodniczy, fasolowa plantacja, elementarz przyrodniczyelementarz przyrodniczy, domowa edukacja

Matematyczna pizza

Matematyka często bywa trudna, jest dość abstrakcyjna jeśli chodzi o pojęcia czy wzory. Ale bez niej nawet najmniejsze dziecko nie jest w stanie funkcjonować, przecież powinno umieć policzyć ilość kanapek czy ciasteczek na deser. Nieco starsze maluchy warto zaznajomić z podstawowymi zagadnieniami matematycznymi z pomocą pizzy. Właściwie jak danie może być nam w tym pomocne? Dzięki Annie Ludwickiej jest to bardzo smakowite połączenie. W środku znajdziemy pięknie zobrazowane zagadnienia matematyczne, które z łatwością zarówno my jak i nasze dziecko może z łatwością opanować podczas zabawy. Podczas pracy z matematyczną pizzą będziemy mieli okazję wykonać koliste kolorowanki, poznać poezję liczb czy dowiedzieć się czy bywają one szczęśliwe. Maluch nauczy się mnożenia dzięki pomocnym kreskom a wspólnie wykonamy zadziwiającą wstęgę 🙂 Ta niezwykła podróż poprzez meandry matematycznej pizzy kosztuje 26,90 zł i jest do nabycia w Wydawnictwie i dobrych księgarniach.

matematyczna pizza, domowa edukacja, nauka matematykimatematyczna pizza, nauka matematyki, domowa edukacja

Szkicownik szalonego wynalazcy

Macie w domu młodego projektanta lub podchodzące w sposób innowacyjny do życia dziecko? Ta książka będzie własnie dla Was. Wystarczy ołówek, ciekawy pomysł i otwarty umysł młodego wynalazcy. W środku znajdziemy sporo miejsca na własne projekty oraz zadziwiające wynalazki, które powstawały w czasie rozwoju cywilizacyjnego. Możemy stworzyć pelerynę niewidkę, sprawić aby łódź fruwała, czy naszkicować pogodomat w najbardziej pochmurne dni. Dając dziecku tą książkę do ręki oferujemy mu przestrzeń do kreatywnego przepływu pomysłów. Koszt tej książki to 34,90 zł w Wydawnictwie lub w dobrych księgarniach.

szkicownik małego wynalazcy, nasza księgarniaszkicownik małego wynalazcy, nasza księgarnia

Powyżej przedstawione 4 ciekawe książki edukacyjne dla 6-latka to prawdziwa kopalnia możliwości. Zdecydowanie mogą z nich skorzystać nie tylko 6-latki, ale i uczniowie pierwszych klas podstawówki. Zapraszam zatem do wspaniałej zabawy z nauką, która okazuje się najbardziej pasjonująca. Pasjonuje każdego, ponieważ dotyczy naszej codzienności i tego co nas otacza. Zachęcam do dokonywania odkryć 🙂
Istnieje 14 Komentarzy

Dodaj swój
 1. bożena jędral

  Znalazłam fajne książki dla 5-6 latków, ale skierowane do dzieci leworęcznych. Do tej pory nie interesowałam się takimi pozycjami, dziecko leworęczne zmusiło mnie do szukania przyborów szkolnych specjalnie dla niego.

 2. Paulina

  Elementarz przyrodniczy z pewnością by znalazł u nas stałe miejsce w popołudniowych czytankach. Bardzo fajnie się zapowiada, muszę się w niego zaopatrzyć!

 3. Katarzyna

  Ale cudne książeczki! Na pewno z przyjemnością się z nich uczy zarówno rodzicom, jak i dzieciakom. Ja mam w planie dość szybko nauczyć małego czytania, pisania itp. Chcę mu poświęcić w tych dziedzinach dużo czasu, już nie mogę się doczekać 😀 Mój mały ma dopiero skończone 5 miesięcy 😀

 4. Wyrodna Matka

  Bardzo fajne propozycje. W obecnych czasach dostępnych jest mnóstwo ciekawych, kolorowych i zabawnych książek do nauki, czy pomagających w nauce 🙂 Chyba cały „myk” polega na tym, żeby z dzieckiem posiedzieć nad tymi książkami, pokazać i zachęcić 🙂


Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.