zwariowane pojazdy

Zwariowane pojazdy kontra mity greckie w obrazkach

Znacie książki całokartonowe? Czy są to książki tylko dla młodszych czytelników, próbujących samodzielnie oglądać stronice? Czy warto po nie sięgnąć niezależnie od wieku dziecka? Zapraszam na nietypową bitwę – Zwariowane pojazdy kontra mity greckie.

Ostatnio w księgarniach pojawia się coraz więcej książek całokartonowych. Są to pozycje zazwyczaj dedykowane najmłodszym czytelnikom, ponieważ twarda okładka oraz grube i sztywne kartki pozwalają przetrwać książce dłużej. Ale czy rzeczywiście są to tylko pozycje dla małych czytelników? Kiedy nowości od Wydawnictwa Nasza Księgarnia trafiły w ręce moich chłopców rozgorzała ciekawa bitwa. Zwariowane pojazdy kontra Mity greckie dla dzieci, jesteście ciekawi co z tego sporu wniknęło?!

zwariowane pojazdy, książka całokartonowa

Zwariowane pojazdy

To bardzo ciekawa książka, wyróżniająca się formuła spośród innych na rynku. Pomiędzy twardymi okładkami odnajdziemy 9 pojazdów, choć w zupełnie innej formie. Każdy z nich jest podzielony na 3 części, a jego elementy leżą na poziomach książki. Zadaniem młodego czytelnika jest wcielenie się w detektywa czy poszukiwacza, którego zadaniem jest poukładanie stronic tak aby powstał wóz strażacki, amfibia czy UFO. Ilustracja przedstawiająca pojazd jest zrozumiała i ciekawa dla dziecka. Kiedy maluch ułoży pojazd na stronie obok pojawia się napis opowiadający o tym jakie zadanie wykonuje dany samochód np: taksówka rozwozi pasażerów w mieście. Dzięki takiej nietypowej formule dzieci mogą odkrywać, poszukiwać i rozwijać swoją wyobraźnię. Wielkim plusem jest to, iż informacja oraz ilustracja nie są po prostu podane im na tacy. Dziecko sięgając po tą książkę jest zachęcane do aktywnego myślenia oraz działania 🙂 Koszt Zwariowanych pojazdów to 29.90 zł.

zwariowane pojazdy, nasza księgarnia, dla dzieci

Mity greckie dla dzieci

Mitologia jawi się nam zazwyczaj jako lektura dla starszego czytelnika, będącego chociaż przedszkolakiem czy uczniem podstawówki. Ostatnio pokazywałam Wam TUTAJ mitologię właśnie dla takiego czytelnika. Jeśli jednak chcecie rozpocząć pasjonującą podróż po świecie mitów wraz z młodszym dzieckiem to jest to możliwe dzięki tej całokartonowej książce. Mity greckie dla dzieci pomiędzy twardymi okładkami kryją 7 mitów m.in. puszkę Pandory, Ikara i Dedala czy Heraklesa i jego 12 prac. Na kolejnych stronicach są one w ciekawy sposób przedstawione, w formie obrazkowej historii. W sposób dość czytelny opowiedziany jest dany mit, pozwalający porozmawiać z maluchem czy snuć na ich podstawie opowieść. Ilustracje pozwalają także na ćwiczenie spostrzegawczości czy pamięci. Po tą książkę z chęcią sięgają zarówno nasze bliźniaki jak i starszak. Koszt tej pozycji to 29.90 zł.

mitologia dla dzieci, nasza księgarniamitologia dla dzieci, książka całokartonowamitologia dla dzieci, nasza księgarnia

Jaki był ostatecznie wynik tej nietypowej potyczki pomiędzy całokartonowymi książkami? W naszym domu zdecydowanie wygrały Zwariowane pojazdy, które najbardziej pobudziły dziecięcą wyobraźnię oraz pozwoliły im UFO amfibii oraz statku bywa bardzo zaskakujące, szczególnie dla myślącego schematycznie rodzica 🙂 Jak myślicie, która książka wygrałaby w Waszym domu???

 
Istnieje 9 Komentarzy

Dodaj swój
 1. madulaa

  Ekstra zwariowane są te pojazdy! Super książka- pomysłowa, kreatywna i ładna graficznie. Myślę, że kupimy już niedługo. Mity może kiedyś też, ale to jak Hela mocno podrośnie- na razie pewnie pogryzła by tylko karton 🙂

  • MamaNaTropie

   Myślę, że pojazdami każdy młody konstruktor, poszukiwacz nietypowych rozwiązań i kochający motoryzację mężczyzna uwielbiałby Zwariowane pojazdy

  • MamaNaTropie

   Jeśli i Ty lubisz wiersze, to czytaj córce jak najczęściej. My też tak zaczynaliśmy naszą miłość do czytania. A czytałam chłopakom nawet jak byli w brzuchu

 2. Zwykła Matkaa

  Obie pozycje książkowe bardzo interesujące. Nasz syn od razu zwrócił uwagę na Mitologię grecką dla dzieci, fascynuje go historia, geologia, kosmos. Wszystko to co kiedyś budowało postrzeganie dzisiejszego świata.


Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.