Polska Luxtorpeda egmont

Polska Luxtorpeda – gra z pędem do wiedzy

Dzieci są bardzo ciekawskimi stworzeniami. Mają naturalny pęd do poznawania istoty rzeczy. Warto zatem takim maluchom ofiarować trochę czasu, uwagi oraz odpowiednie zabawki wspomagające ich rozwój. Może gra Polska Luxtorpeda spełni oczekiwania zarówno dzieci jak i rodziców?!

Dziecko to najbardziej ciekawski świata człowiek. Swoją pasją poznawczą i niebanalnym podejściem do świata potrafi zaskoczyć rodzica nie jeden raz podczas swojego rozwoju. Każdego dnia maluch potrafi udowodnić rodzicom, iż prawa fizyki go nie dotyczą. Pasję poznania warto wykorzystywać w pracy z dzieckiem na co dzień. Rozwijać ją tak, aby móc jednocześnie odpowiedzieć na potrzeby sygnalizowane przez malucha. Warto inspirować go do zdobywania wiedzy, poszerzania horyzontów czy też lepszego poznania otaczającego świata. Patrząc w ten sposób na zabawki, gry czy książki dla dzieci wybieramy te, które nie tylko bawią, ale i uczą.

Ostatnio w naszym domu pojawiła się Polska Luxtorpeda od Egmont, którą wydawca polecał jako świetną zabawę o walorach edukacyjnych dla całej rodziny. Jak ta gra się u nas sprawdziła i czy rzeczywiście produkt zarówno bawi jak i uczy?

gra edukacyjna dla rodziny, egmont,gra planszowa

Polska Luxtorpeda – gra od Egmont

W zgrabnym pudełku znajdziemy dwie wersje gry, a mianowicie podstawową oraz rozszerzoną. Bawić się nią może od 2 do 8 osób. Jest ona dedykowana graczom w wieku 5-105 lat, a rozgrywka trwa około 20 minut. W wersji podstawowej mamy dzikie zwierzęta, zwierzęta domowe, rośliny uprawne, potrawy, święta, pojazdy i krajobrazy, które możemy spotkać w Polsce. W wersji rozszerzonej są baśnie i legendy, przywódcy, ważne daty, pomniki, sport, sławni Polacy oraz trudne słowa. Założeniem gry jest nie tylko umożliwienie dobrej zabawy graczom, ale również edukowanie szczególnie młodego pokolenia.

gra planszowa, gra dla dzieci

Przed pierwszą rozgrywką obawiałam się, iż nie będzie to odpowiednia gra dla Jasia, naszego 5-letniego syna. Zagraliśmy w wersję podstawową Polskiej Luxtorpedy i byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni. Rozgrywka jest szybka i pozwala ćwiczyć zarówno pamięć, jak i refleks. Było sporo śmiechu, odrobina rywalizacji i ogrom wiedzy dla 5-latka. Podczas rozgrywki należy zapamiętać, a następnie odgadnąć, która z 7 kart z danej kategorii jest akurat zakryta. Liczy się refleks graczy, ale i zdobyta wiedza, ponieważ obiekty na odwróconych kartach należy prawidłowo nazwać, aby je otrzymać. Wygrywa ten gracz, który dzięki swojej wiedzy i refleksowi zdobedzie najwięcej kart z puli. Pomimo tego, iż dla Jasia wiele rzeczy było nowością, bardzo szybko je poznał i z chęcią opanował potrzebną wiedzę. W instrukcji znaleźliśmy krótkie wyjaśnienia każdej z kart, zarówno z wersji podstawowej jak i rozszerzonej. Te informacje pomogą zarówno rodzicom, jak i dzieciom w prawidłowym przyswojeniu informacji związanych z naszą Ojczyzną.

Polska Luxtorpeda, egmont

Czy polecamy? Oczywiście, że tak! Dawno nie widziałam, aby Jasio z takim zapałem przyswajał nowe informacje i tak szybko był w stanie opanować dość duży i zróżnicowany materiał. Z powodzeniem możemy zaproponować tą zabawę również podczas spotkań towarzyskich tylko dorosłym graczom. Zabawa wciąga każdego, bez względu na wiek czy zasób wiedzy. Koszt gry to 49,90 zł.
Istnieje 8 Komentarzy

Dodaj swój

Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.