fajne gry dla uczniów

3 fajne gry dla uczniów podstawówki i nie tylko

Fajne gry, czyli jakie? Poszukujecie takich, dzięki którym będziecie się świetnie bawić całą rodziną? A może takich, dzięki którym dziecko czegoś się nauczy czy w czymś udoskonali… Zatem 3 fajne gry dla uczniów podstawówki i nie tylko mogą Was zainteresować!

Fajne gry, czyli jakie? Półki sklepowe uginają się pod naporem różnorakiej maści pudeł i pudełeczek. Są te wielkie i takie mniejsze, kolorowe i te trochę mniej. Choć gier w naszym domu jest coraz więcej, przyznam się, że bez możliwości ich testowania byłoby mi ciężko na coś się zdecydować. Jeśli i Wy macie ten sam problem, to zapraszam Was do poznania 3 fajnych gier planszowych dla uczniów podstawówek i nie tylko!

Ahoj, piraci! Egmont

Gra planszowa dla osób powyżej 6 roku życia, przeznaczona dla 2-4 graczy. Zachwyciła nas kolorową grafiką oraz jakością wykonania drewnianych elementów. W środku prócz planszy, instrukcji znajdziemy 4 statki, ruchomą strzałkę, kostkę, tornado oraz skarby. Elementy gry są drewniane, bardzo wytrzymałe na małych graczy 🙂 Zauroczyły mnie same statki, którymi poruszamy się po planszy. Bardzo dobrze leżą w dłoni zarówno dziecka jak i dorosłego i zachwycają postawionymi na masz żaglami. Wygrywa gracz, który jako pierwszy dostarczy do swojego portu 9 skarbów. Zadaniem graczy jest poruszanie się po planszy pomiędzy wyspami zgodnie z kierunkiem strzałek i ilością wyrzuconych oczek na kostce. Podczas postoju na wyspie ze skrzynią skarbów mogą (zamknięta skrzynia) lub muszą (otwarta skrzynia) załadować skarby na statek. Oczywiście istnieje możliwość zabrania zbyt dużego ładunku (statek może wziąć tylko 7 skarbów), co skutkuje wywróceniem statku i zatopieniem ładunku. Mamy jeszcze tornado czy możliwość abordażu, czyli jak na prawdziwego pirata przystało 🙂 Jeśli w grze uczestniczą młodsze dzieci możemy fabułę uprościć, aby dać im możliwość wspólnej zabawy. Pełna rozgrywka to ok. 20-30 minut. Cena gry to 99,90 zł.

fajna gra

gra planszowa

Duuuszki Egmont

Gra dla graczy powyżej 8 lat, ta 20 minutowa rozgrywka jest dla 2-8 graczy. Dzięki tej grze gracze ćwiczą refleks, spostrzegawczość i po prostu świetnie się bawią. W pudełku znajdziemy 5 drewnianych przedmiotów: białego ducha, zieloną butelkę, czerwony fotel, niebieską książkę oraz szarą mysz. Dodatkowo jest też talia 60 kart. Gracze mają za zadanie zdobyć jak najwięcej kart. Gracz zdobywa kartę, gdy jako pierwszy złapie drewniany przedmiot odpowiadający kolorem temu z odsłoniętej karty lub złapie przedmiot którego nie ma na karcie. Wygrywa oczywiście gracz, który zdobędzie największą ilość kart, czyli wykaże się refleksem i spostrzegawczością. Koszt gry to 69,90 zł.

gra planszowa

Pan tu nie stał Cinkciarz Egmont

Jest to gra osadzona w realiach PRL, w serii ukazały się 3. Nasz egzemplarz dotyczy tak popularnego „zawodu” jakim był Cinkciarz. Była to osoba, która obracała walutami, bonami oczywiście w ramach nielegalnej wymiany. Dzięki tej serii możemy w sposób przyjemny przybliżyć realia minionych czasów naszym dzieciom. Gra dla 3-6 graczy powyżej 10 roku życia. Elementami są plansza banku, karty pieniędzy w rożnych walutach czy monet oraz karty z pociętą gazetą. Zadaniem graczy jest zarobienie jak największej gotówki. Koszt gry to 59,90 zł.

prl, gra planszowaegmont, gra planszowa

Warto sięgać po fajne gry planszowe, ponieważ są gwarancją udanej zabawy dla całej rodziny, możliwością rozwoju dla dzieci czy czasem budowania więzi rodzinnych. Maluchy uczą się zarówno wygrywania jak i mądrego przegrywania czy też rywalizacji. Wszystkie te gry możecie zakupić w Egmont lub w dobrych księgarniach (TUTAJ).

dla uczniów, gry planszowe
Istnieją 22 Komentarze

Dodaj swój
  1. Wypaplani

    AHOJ, PIRACI! na pewno by się u nas przyjęła. Widzę, że ma bardzo fajną grafikę i cudowne miniaturki statków. Myślę, że poza dostarczeniem nutki rywalizacji jest też idealna do rozwijania wyobraźni 🙂


Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.