wszystko jest możliwe

Wszystko jest możliwe czyli chłopiec i piranie

Wszystko jest możliwe? Czy jednak środowisko, w którym wzrastamy predestynuje nas do pewnych zachowań, do podejmowania niektórych działań? A może zamyka nam automatycznie drzwi do innego świata, tego którego do tej pory nie znaliśmy? Jak to rzeczywiście jest?

Wszystko jest możliwe, ale czy rzeczywiście? Chcemy w to wierzyć, czasami powtarzamy sobie jak mantrę. Pragniemy, aby było to samospełniające się życzenie. Pstryk i mogę wszystko. Ale wiele rzeczy w ciągu naszego życia nas ogranicza, spowalnia, powoduje, że nie podejmujemy nawet przysłowiowej rękawicy rzuconej nam przez los. Zostając rodzicem, jako dorośli dźwigamy już spory bagaż tego co nie można, co nie wypada, czego nie damy radę. Jednak nasz maluch zupełnie nie pojmuje ograniczeń i stojących ścian… On ich nie posiada.

Dziecko naturalnie próbuje wszystkiego, stara się poznać otaczający je świat w każdy możliwy sposób, wieloma zmysłami. Dopiero od nas uczy się, że czegoś nie wolno choć zdecydowanie lepiej zapamiętuje te ograniczenia, które odkryje samo. Często widząc rodzinę z nizin społecznych, z dzielnic biedy machamy ręką myśląc, że dzieci nie będą potrafiły się z tego bagażu wyrwać… Jednak historia pewnego chłopca imieniem Stanley pokazuje, że wszystko jest możliwe!

O chłopcu, który pływał z piraniami David Almond

zielona sowa o chłopcu który pływał z piraniamiKsiążka, o której tu mowa to jedna z nowości Wydawnictwa Zielona Sowa. Jest to poręczna publikacja dedykowana młodemu czytelnikowi w wieku 9-11 lat. Okraszona jest niewieloma, czarno-białymi rysunkami, ale tak naprawdę nie o nie chodzi. To ciekawa historia chłopca imieniem Stanley, który postanawia wbrew środowisku, wbrew swojego rodzaju biedzie wyruszyć w świat w poszukiwaniu siebie i celu życia. Z małej miejscowości, która podupadła po zamknięciu stoczni wyrusza wraz z wesołym miasteczkiem w świat. Co odnajduje? Czy to czego szuka, czyli celu w życiu, spełnienia, marzeń? Stawia czoła wielu przeciwnościom, ale jest pracowity i otwarty na to co go spotyka. A jego wyobraźnia zdaje się nie mieć ograniczeń… Dzięki tej książce czytelnik może przeżyć wspaniałą przygodę. Poczuć, że jedyne ograniczeniem jest on sam, a jeśli odrzuci w swoim życiu słowa „nigdy”; „nie dam rady” czy „niemożliwe” wszystko jest możliwe. Nawet to, że okażemy się niezwykłym, predestynowanym do wielkich rzeczy chłopcem, który bez żadnego uszczerbku na zdrowiu może swobodnie pływać w akwarium ze stadem piranii…

Wszystko jest możliwe??? Czy my, dorośli potrafimy tak rzucić wszystko na jedną szalę i pomyśleć, że rzeczywiście możemy wszystko? Koszt książki to 24,90 zł w Wydawnictwie Zielona Sowa oraz w dobrych księgarniach (TUTAJ). Inne ciekawe pozycje dla dużych i małych czytelników znajdziecie w naszej Biblioteczce.
Istnieją 2 Komentarze

Dodaj swój

Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.