domowy plac zabaw

Domowy plac zabaw dla dziecka – pomysły

Plac zabaw w przydomowym ogródku to niebywała atrakcja dla dzieci w każdym wieku. Warto wykorzystać tę przestrzeń do zapewnienia pociechom atrakcji, jakich nie mają w przedszkolu i szkole. Najciekawsze propozycje to przestrzeń ekologiczna, domowy plac zabaw dla bardzo aktywnych maluchów i domek na drzewie.

Ekologiczny plac zabaw dla dzieci

Nowoczesne place zabaw buduje się zwykle z gotowych elementów wykonanych z tworzyw sztucznych. W sklepach można kupić huśtawki, zjeżdżalnie i inne przyrządy do zabaw zrobione z kolorowego plastiku. Tęczowy plac zabaw pięknie prezentuje się w pobliżu przedszkola lub szkoły podstawowej, ale już nie zawsze pasuje do przydomowego ogródka. Rodzice, którzy chcą, aby część posesji przeznaczona dla dzieci naturalnie komponowała się z resztą otoczenia powinni pomyśleć o ekologicznym placu zabaw. Może się tam znaleźć piaskownica drewniana, głazy do wspinaczki, labirynty z gęstych roślin i żywopłotu, drewniane pomosty, hamaki z naturalnych tkanin, płotki i inne elementy stworzone z pni drzew. Wiele z ekologicznych atrakcji można wykonać samodzielnie.

Plac zabaw dla aktywnych dzieci: ścianka wspinaczkowa, trampolina, tory przeszkód, tunele

Podstawowe wyposażenie każdego placu zabaw to piaskownica, zjeżdżalnia i huśtawka. Są to uniwersalne atrakcje, które z pewnością przypadną do gustu większości dzieci. Niektóre maluchy wyróżniają się jednak nadzwyczajną aktywnością i ruchliwością. Dla nich warto przygotować bardziej dynamiczne atrakcje, takie jak ścianka do wspinania, trampolina, tor przeszkód, mały park linowy i tunel. Najważniejsze, żeby dziecko miało możliwość biegania i spożytkowania całej swojej energii. Domowy plac zabaw to jedna z największych atrakcji dla dzieci, stworzona pod ich upodobania.

Domek na drzewie lub domek do zabaw w ogrodzie

Domek na drzewie to marzenie większości dzieci. Miejsce, gdzie można się zaszyć i przez długie godziny oddawać beztroskiej zabawie. Domek na drzewie to atrakcja zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Jednego dnia może być zaczarowanym pałacem, a następnego fortecą lub wieżą snajperską. Domek do zabaw na drzewie można zbudować samodzielnie lub kupić gotowy model i przymocować go solidnie do pnia. Ciekawą propozycją są także domki naziemne, które są bezpieczne nawet dla kilkuletnich dzieci i dużo łatwiej je zaprojektować. Konstrukcja tego typu przypomina mini altankę lub domek letniskowy. Zwykle buduje się ją z drewna i innych lekkich materiałów.
Istnieją 2 Komentarze

Dodaj swój

Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.