Pan Robótka prace plastyczne dla dzieci

Pan Robótka i warsztat plastyczny dziecka

Pan Robótka znany również pod anglojęzyczną nazwą Mister Maker oglądają dzieci bardzo chętnie. W programie dla dzieci możemy zobaczyć bardzo wiele inspiracji. Pan Robótka pozwala z niczego stworzyć coś pięknego właśnie w ramach warsztatu plastycznego w domu. A ostatnio na rynku pojawiły się również książki z Panem Robótką, widzieliście?

Pan Robótka to jeden z ulubionych programów telewizyjnych naszego starszaka – Jasia. Jest zafascynowany pracami plastycznymi i często chciał wykonać jakiś obrazek czy figurkę, którą widział w programie. Program możemy oglądać na CBeebies. Z wielką ciekawością zatem powitaliśmy w naszym domu 4 książki z Panem Robótką. Wydane zostały przez Centrum Edukacji Dziecięcej. otrzymaliśmy następujące tytuły: Wielka księga aktywności, Niezwykłe projekty plastyczne, Superpomysły i  Dookoła Świata.

Pan Robótka Pan Robótka

Pan Robótka – książki

Książki są fajnie wydane. Kolorowe w środku i z przyciągające atrakcyjną okładką. Pan Robótka zabiera nas do świata prac plastycznych. Mówi się, że chłopcy nie są zbyt chętnie do malowania, wyklejania czy rysowania. Jednak Pan Robótka jest pod tym względem niezawodny. Jasio śpi z tymi książkami i codziennie nęka nas propozycjami prac plastycznych i kolejnymi pomysłami na zadania. W każdej z książek znajdziemy bardzo ciekawe pomysły i inspiracje na prace plastyczne z dzieckiem. Przy każdym projekcie mamy gotową listę potrzebnych rzeczy do wykonania pracy plastycznej. Oprócz tego jest też sporo naklejek, które moje dzieci rozkleiły już chyba po całym domu. Wewnątrz są kolorowanki z oznaczonymi kolorami, dzięki temu maluch nie tylko pracuje z kredkami, ale i uczy się kolorów. Zagadki, dzięki którym dziecko poznaje kształty, uczy się liczyć i ćwiczy spostrzegawczość. W „Superpomysłach” oraz „Wielkiej księdze aktywności” w środku pociecha znajdzie również plansze do samodzielnego składania. Możemy wykonać maskę Pana Robótki, jego dom czy kształty. Zaś w książce „Dookoła świata” znajdziemy fajną grę planszową pod tym samym tytułem oraz zestaw małego artysty zawierający kilka niezbędnych rzeczy do wykonania pierwszych prac plastycznych.

Pan Robótka Pan Robótka

Warsztat plastyczny z Panem Robótką

Przyznam się szczerze, że nie zawsze mam pomysł na jakąś ciekawą pracę plastyczną z Jasiem. Chętnie wykorzystuję zatem zawarte w książkach z Panem Robótką pomysły. Są prosto rozpisane, łatwe do wykonania, a efekty pracy z dzieckiem bardzo ciekawe. Z racji osoby Pana Robótki jego fani z jeszcze większym entuzjazmem zabierają się do wykonywania obrazków. Myślę, że te książki są fajnym pomysłem na prezent, ale również jako pomoc do pracy z pociechą. Książki w cenie od 12,99 zł do 29,90 zł są do kupienia na stronie wydawnictwa oraz dobrych księgarniach.

Pan Robótka
Istnieją 4 Komentarze

Dodaj swój
  1. Sylwia

    ojej, widzę, że coś mnie ominęło- pan Robótka jeszcze nie zamieszkał w Naszym domu- ale koniecznie muszę to nadrobić, inaczej syn mi nie wybaczy… :-O


Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.