elmer i 12 ważnych opowieści

Elmer i ważne opowieści dla ciekawskich malców

Na rynku wydawniczym wciąż pojawiają się nowości dedykowane dzieciom. Ważne, aby książki były mądre, pokazywały wspaniały świat maluchom w sposób zrozumiały. Cenię sobie również te z morałem, uczące:-) Za Waszą namową sięgnęliśmy zatem po serię, której bohaterem jest Elmer oraz po 12 ważnych opowieści.

Wciąż na rynku pojawiają się nowe pozycje dla dzieci. Uwielbiamy czytać w domu, stąd nieustannie rozrastająca się biblioteczka w mieszkaniu. Zachęcona Waszymi podpowiedziami co do serii o Elmerze postanowiłam „przetestować” ją na moich małych czytelnikach. Jak się sprawdziły te książki u nas?

Elmer

W nasze dłonie wpadły dwie książki opowiadające o Elmerze z serii obecnie liczącej 21 pozycji. otrzymaliśmy Elmer i motylek oraz Elmer słoń w kratkę. Autorem serii jest David McKee. Opowieści o Elmerze zrobiły karierę na całym świecie, a w 2014 roku sympatyczny słoń obchodził już 25 urodziny.

elmer

elmer i motyl

Elmer to sympatyczny słonik w kratkę. Jest jedyny w swoim rodzaju, wesoły, a dzięki tęczowej kratce pokrywającej jego słoniowe ciało wyróżnia się w stadzie. Zdecydowanie jest inny niż pozostali członkowie jego stada. Ale czy to źle? Przygody wesołego Elemra uczą dzieci akceptowania inności. Przedszkolaki i dzieci wczesnoszkolne (dla nich jest dedykowana ta seria) mogą na podstawie opisanych historii lepiej poznać relacje łączące grupę. Uczą się jak wartościowa jest pomoc niesiona potrzebującym, ile warta jest wspólna praca w grupie. Dzięki tym książkom młody czytelnik może lepiej poznać otaczający go świat. Na ich podstawie możemy również przedyskutować wiele zasiniałych czy też hipotetycznych sytuacji z naszym dzieckiem. Dużym plusem tej serii jest to, iż jest wydana w twardej oprawie oraz bardzo duża paleta barw ilustracji wewnątrz. Koszt książek z tej serii to od 6,99 do 34,90 zł. My serdecznie polecamy!

12 ważnych opowieści

Czyli polscy autorzy o wartościach. Jest to książka dedykowana dzieciom powyżej 6 roku życia. W twardej oprawie znajdziemy ozdobione ciekawymi ilustracjami mądre słowa. Jak tytuł głosi mamy tutaj 12 opowieści o rzeczach ważnych jak: szczęście, samodyscyplina, przyjaźń, odwaga czy szacunek. Nie zawsze, my rodzice umiemy w prosty i zrozumiały sposób opowiedzieć o czymś dziecku. Z nieocenioną pomocą przychodzi nam zatem ta książka. Dziecko w każdej historii odnajdzie wartką akcję, humorystyczne sytuacje oraz ciekawych bohaterów. Książka może stanowić również ciekawy wstęp do dyskusji z pociechą, o tym co ważne w życiu, o sytuacjach trudnych i niełatwych do pokonania. Ja polecam to bardzo ciekawe wydawnictwo. Książka kosztuje 29,90 zł i jest do kupienia np. <<TUTAJ>>.

12 ważnych opowieści12 ważnych opowieści

A Wy jakie ostatnio ciekawe książki czytaliście? Polecicie nam coś?! Pozostałe książki dla małych i dużych oraz gry znajdziecie w dziale Biblioteczka.
Istnieje 5 Komentarzy

Dodaj swój
  1. Zwykła Matka

    Elmera młoda bardzo lubiła czytać, 12 opowieści mamy w domu i przeczytałyśmy kilka, na niektóre jest za młoda albo stwierdziłam, że taka wiedza nie jest jej potrzebna 🙂 Generalnie książka jest świetna!!

  2. Miracle

    I like the bright colors… it must have been fun to color! I like the DP you chose and the embossed panel – well done Vikki!I'm so glad you joined the challenge at Craft Your Passion and I hope to see you again next we~nnegi!kyCYP Design Team


Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.