Ciekawe książki na wakacje

Ciekawe książki na wakacje

Wakacje to czas spokoju i odpoczynku. Warto zabrać na nie ciekawe książki, nie tylko jeśli chodzi o dzieci. Dorośli przecież świecąc przykładem, również mogą sięgnąć po ciekawą książkę w czasie wypoczynku. Nie ma tutaj znaczenie czy będzie to sensacja, czy fantastyka czy też thriller. Ważne, żeby lektura była wciągająca.

Ciekawe książki na wakacje

Wybór dobrej i ciekawej książki na wakacje bywa niezwykle ciężki. Trzeba wziąć pod uwagę środek transportu i ilość miejsca w plecaku. Rozważmy też, czy rzeczywiście przy gromadce maluchów, z którą się wybieramy na odpoczynek będziemy mieli chwilę spokoju na dobrą lekturę. Jednak dobra książka zawsze się sama obroni. Już nie raz byłam zaskoczona faktem, że przy teoretycznym braku czasu wciągające i ciekawe książki potrafiły zakrzywiać czasoprzestrzeń. Też tak macie?

Książki dla młodzieży dobrą lekturą wakacyjną dla dorosłych?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: To zależy! Po pierwsze od tego na jaką książkę traficie, a po drugie jakie książki lubicie czytać. Mi zdarza się często sięgać po książki dla młodzieży, ze względu na to iż są bardzo ciekawe. W trochę inny sposób patrzą na niektóre fakty i zdarzenia, akcja jest wartka i wciągająca. Dwie takie książki ostatnio trafiły do naszej Biblioteczki w ramach współpracy z Wydawnictwem Nasza Księgarnia. A są to Agent.okup oraz Zanim Umrę.

Zanim Umrę – Jenny Downham

Nasza księgarnia dla młodzieżyKsiążka dedykowana grupie wiekowej 14-100 lat. Na 325 stronach dzieje się ostatnich kilka miesięcy życia 16 letniej dziewczyny. Tessa niestety umiera, wyrok nie może być już dłużej odkładany. Postanawia więc nie poddać się bez walki i zgromadzić kilka doświadczeń, o których zawsze marzyła. Postanawia więc przeżyć swój pierwszy raz, pierwszy, młodzieńczy sex. Chce przeżyć szalone chwile oraz złamać prawo choć ten jeden raz. Lista to spis przeżyć, marzeń a może i też po trosze stereotypów. Spis czegoś po co sięga większość młodych ludzi. Te kilka miesięcy procesu umierania okazuje się być najintensywniejszym momentem jej życia. Czy projekt „Zanim umrę” się powiedzie? Zobaczcie sami! Bardzo ciekawa powieść, po której przeczytaniu będziecie cieszyli się, że macie przed sobą jeszcze tyle czasu. Pokazuje z drugiej strony jak często marnujemy nasze dni, każdą daną nam chwilę. A my nie wiemy kiedy skończy nam się ten nieskończony w naszym mniemaniu czas realizacji projektu zwanego Życiem! Książkę w cenie 31,90 zł zakupimy na stronie wydawnictwa lub w dobrych księgarniach.

Agent. Okup – Chris Bradford

Książka polecana grupie wiekowej 10-14 lat. To kolejna książka z tej serii. Na 432 stronach znajdziemy przygody 14-letniego agenta o imieniu Connor. Z racji tego, iż bohater ma właśnie 14 lat niewiele osób bierze jego umiejętności na poważnie. Tym razem zadaniem Connora jest ochrona córek prasowego potentata. Wypływają luksusowym jachtem na pełne morze. A tam dzieje się coś niewyobrażalnego, piraci porywają statek dla okupu. Zupełnie nie spodziewają się jak trudnym przeciwnikiem będzie tytułowy agent. Ten 14-letni Connor. jak zakończy się to starcie dowiecie się tylko po przeczytaniu książki Agent. Wartka akcje, szybkie zmiany w narracji i dobrze nakreślone postacie wciągają z powodzeniem nawet dorosłego czytelnika. Przecież czytając możemy się dobrze bawić?! Książkę w cenie 39,90 zł można zakupić na stronie wydawnictwa lub w dobrych księgarniach.
Istnieje 12 Komentarzy

Dodaj swój
  1. Nasze Bąbelkowo

    „Zanim umrę” chętnie bym przeczytała, ale raczej nie w trakcie urlopu – bo bardzo takie wzruszające historie przeżywam i obawiam się, że nie byłabym wówczas zbyt dobrym kompanem do wakacyjnych szaleństw.


Zamieść nowy komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.